Jak uchovat limetky?

Od: odpovědí: 3 změna:

mam vetší množství limetky máte radu jak uchovat nebo jak konzervovat?díky

3 odpovědi na otázku

 

 


1x
avatar suzymon

A čemu říkáte větší množství? Pro mne je to asi tak kilo. Já teda s úspěchem používám vakuování. Mám takovou mašinku a specielní pytlíky. Vložím potravinu a odsaji úplně vzduch a mašinka to také svaří. Takže takto prodloužím trvanlivost všeho o hodně dlouhou dobu. Třeba citrony vydrží měsíc úplně čerstvé. Ořechy a semínka a třeba koření, hodně dlouho. Rok a víc. Pokud skladuji třeba nějakou uzeninu, nebo něco jiného, tak minimálně dva týdny. Takže já bych citrony určitě strčila do pytlíků, zavakuovala a nechala dole v lednici. To mám vyzkoušené.

 


0x

Moje hodně přes sto let stará kuchařka nezklame :)

Citrony uschovávají se ve větších domácnostech jmenovitě na venkově, kde třeba je míti v zásobě nejlépe v papíru hedvábném neb vůbec jemném zabalené v bednách se suchým pískem tak, aby jeden o druhý se netlačil. Také se dobře dají udržeti v papíru zabalené a do postavených košťat březových zastrčené, aby ležením na ploše se neomačkaly.

Ovšem já bych z nich vymačkala šťávu a v kostkách zamrazila.

 


0x

Já bych zkusila limetky pořádně umýt, nakrájet na kolečka a prosypat cukrem a zašroubovat. Mohly by vzniknout proslazené kousky do nápojů. Koupila jsem si jednou celé maličké citrusy Fortunela kandované pod názvem Kumquat. Výborné. A tenkrát mne napadlo, že by se tak daly prosladit i jiné citrusové plody. Ty velké nakrájené na kousky. Ale polovinu bych si nechala v lednici, ale ne úplně uzavřenou v mikrotenu, asi v papíru.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]