Chození na obědy za 56kč?

Od: ® odpovědí: 25 změna:

,,Máme tady šanci chodit do školy na obědy za 56kč,,,,,myslíte-že se to vyplatí? díky

25 odpovědí na otázku

 

 


8x
avatar ben

Dobrý den, berte to - na dnešní ceny je to levné. Předpokládám, že bude výběr z několika jídel, tak si dáte podle chuti. A pokud máte dojem, že je to drahé, tak nemusíte chodit každý den, ale třeba jen třikrát v týdnu (podle toho, jestli se platí hotově nebo si takto předplatíte stravenky). Jestli doma vaříte pro jednu osobu nebo se Vám nechce vařit každý den, tak je to ideální možnost, jak se dobře a snad i zdravě stravovat. A vyberte si čas k obědu, kdy tam nebude už tolik dětí - jsou hlučné i při jídle. Zdravím!

 


6x
avatar clayman

Spočítejte si suroviny, čas a energii za uvaření obědu a hned budete vědět. Za škubánky s mákem je to spíše dražší, za řízek levný. Podle mě to je velmi dobrá cena.

Chodím na obědy za 95-120kč, to už mi přijde fakt dost.

 


4x
avatar magdon

Jestli dokážete uvařit levnějc, tak ne.

 


4x
avatar ruze

Zkuste,uvidíte,oběd za tuto cenu je v dnešní době relativně levný.A jak bylo psáno už výše,vyžádáte si jídelníček na týden a podle chuti si vyberete jen pár dní v týdnu,nemusíte 5x týdně,tedy jestli vám to tak jídelna umožní ale doufám že ano.Pak napište jak jste spokojeni.

 


4x

To musíte vědět vy jestli se vám to vyplatí. Já zvládnu to jídlo při ceně masa a přílohy připravit levněji, ale kdybych neměl čas nebo se mi jenom nechtělo tak je to lepší než platit 120 ovšem otázka jestli to jídlo nebude i zadarmo drahý

 


4x

Já bych doporučila jít tam tam 1-2x v týdnu,když se vám nechce doma vařit. Ony ty obědy vám stejně za urč. dobu nebudou chutnat. Lepší je doma něco hodit do hrnce a máte to i na dva dny. I levná jídla chutnají, tzv. "vesnická".

 


3x
avatar ringo

Pokud to bude standart, tak ano. Za ty peníze sehnat někde meníčko rovná se zázraku.

 


2x
avatar barbakan

Dlouha léta jsem chodil do závodní kuchyně zemědělského podniku. Porce byla tak velká, že jsme se najedli dva a cena byla 60 kč pro cizí strávníky. I školní jídelnu jsme mohli využívat, ale ty dětské blafy nebyly pro dospělého.

 


2x

Pokud vaří dobře a stačí vám to, proč ne.

 


2x
avatar babajaga

Cena je to velice slušná. Nedaleko od nás vaří a rozváží jeden hostinec, jídlo s polévkou stojí 70Kč. Stálo to 62, pak 65, pak 68, no a tohle je nynější cena. Pokud máte možnodst výběru alespoň ze 2 jídel, jistě aspoň jedno bude dobré.

Bylo by lepší neptat se nás, ale lidí ve svém okolí, kteří už ty obědy berou. Ti vědí nejlíp, jaké to je, protože to ochutnali. A také, zda jsou dostatečně velké porce.

Je to bez práce, bez nádobí, bez energií, bez nakupování, přesto si jako ženská nejraději uvařím sama. Dokud to, samozřejmě, jde. Včera bylo maminčino kuře s těstovinami, dneska dušené ledvinky s rýží a na zítra mám naložená vepřová žebírka v marinádě. Po neděli si už děda zamlouvá bramboráky.

Takže záleží opravdu jen na Vás. Cena je skutečně slušná. Zkuste obědy brát třeba jen 1 týden a až je ochutnáte, sama se pak rozhodnete, co dál. Jaga.

Tééda, nežijete si špatně, důchodci a každý den maso.

Jenom takové pošťouchnití v dobrém.

-----------------

Tuhle jsem si říkala, že nebude týden maso. Vyhlásila jsem to v masně. Nevydržela jsem.

Když jsem se objevila u řezníka, tak se paní prodavač smála, že to bez masa nejde, co? Oni ví svoje.

 


2x

Vyzkoušejte to a podle toho se zařiďte. Budete si to muset asi trošku dochutit. Také záleží, jak velký jste jedlík, jaké oni budou nandavat porce.

Ale pokud dostanete polévku, hlavní jídlo a nějaký kompot, moučník, salát, nebo ovoce, tak proč ne.

Někde vaří pro seniory, že se z toho najedí skoro dva.

Nebudou za chvíli prázdniny a jídelna bude třeba měsíc zavřená?

Budou vedra, kdo by stál u plotny. V sobotu a v neděli si stejně budeš muset něco hodit do hrnce, že. Brambory a nějaký plátek k tomu, kousek zeleného ze zahrádky.

Cena je velmi příjemná. V Praze v jídelně Apetit oběd okolo 105 Kč. Ale na Vinohradech vaří opravdu dobře.

 


2x
avatar bimbam

Pár osobních zkušeností s obědy ze školní jídelny. Byla jsem dlouhodobý velmi spokojený strávník. S cenou i chutí jídel.

Po rekonstrukci kuchyně se výrazně zvětšila kapacita a jídelna měla o cizí strávníky zájem. Denně výběr ze dvou jídel, při odběru do jídlonosiče drobná sleva. Výdej pro cizí strávníky byl v určitou dobu a v tu dobu se vydávalo i více ochucené (kořeněnější) jídlo. Z porce z jídlonosiče se téměř vždy mohli najíst dva lidé. Jídelna respektovala potřeby strávníků, například oběd pouze jeden den (nebo dva, tři dny) v týdnu, ale pevně sjednané. Například každou středu. Nebyl zájem podporovat strávníky, kteří by si z jídelníčku na celý měsíc vybrali jen svíčkovou, řízek a kuře. V době, kdy jsem se ve školní jídelně stravovala, scházeli se tam nad talířem zejména ovdovělí muži. Do jídlonosičů si braly jídlo hlavně mladé maminky.

Vaří se i o prázdninách. To se skladba strávníků vždy mění. Ubývá dětí, ale přibývají vysokoškoláci a letní hosté. Po dohodě s pečovatelskou službou je možné dovážet obědy domů. Za dovoz býval příplatek 20 Kč.

 


1x
Kde? Chtel bych tam chodit taky :)

 


0x
avatar mikihans

To musíte vědět vy, jestli se vám to vyplatí, ne? Pokud tam budete dojíždět 20 km, tak asi ne. Pokud je škola hned vedle a jinak chodíte do restaurace, kde mají menu za 120 korun, tak se to asi logicky vyplatí.


mám to tři minuty

 


0x
avatar jmlc
Možná záleží na jídle. Některé jídelny jsou tak strašné, že bych si tam nedal ani rohlík.

 


0x

Jde o to co myslíte tím vyplatí, ve srovnání se stravenkama a jedením chleba s juniorem je to dražší, ale zravější. Cenově je to s firemní kantýnou srovnatelné.

 


,,Já to vyzkouším -mám to tři minuty myslím,že cena je OK.Udajně jsou porce solidní...díky všem

Zkuste to , ale počítejte s tím, že školní strava je taková nic moc ohledně koření .

 


No třeba ,,koupím si kuře za 45kg kilo,,mám z něho 4 porce i polévku. Plus rýži či brambor. To je daleko levnější než to v té jídelně. Tak si myslím,že se to ani nevyplatí.navíc,,musím pro něho jít a mám nabouraný den.Myslím,že po úvaze si raději budu dale vařit sama ,,

 

Já za sebe musím říci, že mě by ta porce asi nestačila, jsem větší jedlík / i když bych měla ubrat a snížit váhu/.

Nedaří se proto, že mám zažívání a spalování komplet ve vynikajícím stavu. Takže je chuť.

Nojo s takovou úvahou si můžete doma dělat skoro vše, podstatnou položkou téměř u všeho je totiž lidská práce. Tu nějak u sebe nepočítáte, zatímco všude jinde vám jaksi bude muset uvařit někdo jiný. Ale jestli máte čas a energii si denně vařit proč ne. A kolik takových levných jídel vymyslíte a zvládnete, aby vám to po pár týdnech nelezlo krkem. Dál když k tomu kuřeti připočtete ty brambory či rýži, máslo/olej, nějakou zeleninu, elektřinu/plyn, i ten blbý sáček s kořením stojí 10Kč a dlouho nevydrží, další práci a náklady (teplá voda atd) s mytím nádobí tak už to nevychází tak skvěle. Na jednu stranu píšete že to máte 3 minuty cesty, a pak že vám to nabourá celý den :-D*smich**zed* Já mám zas zabitýho půl dne tím když vařím. Jo musíte se převlíct z pyžama. Ale to i pro ty suroviny si musíte snad chodit, a abyste sehnal to vaše kuře v akci (běžně stojí víc než 45) a další hromadu surovin na každodenní vaření tak se nalítáte po obchodu rozhodně víc než 3 minuty.


,,Do obchodu chodím ráda a probůh jaký sáček,?ne nesouhlasím je to moc-uvařím levněji..ke kuřeti zeleninu nedávám.Třeba takový špenát -koupím si dva a mám to na více dnů..nejem náročná.ten stojí nějak kolem osmi kč.A to co do něho dávám,,ten česnek není fin.zátěž..plus mouka.jeden den těstoviny,,pak třeba brambor.Maso nemusím.Stačí vejce. Vařím si na více dnů a také někdy bez polévky,,hlavně v létě.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]