Zhubnu cvičením jógy?

Od: Datum: 13.12.12 14:39 odpovědí: 8 změna: 17.12.12 21:20

Ahoj, zajímalo by mě, když budu cvičit jógu tak 3 hodiny týdně, jestli to bude mít nějaký účel na moji postavu? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.12 14:55
avatar

Účel určitě, záleží jenom na Vaší volbě, efekt také.

doplněno 13.12.12 17:13:

Zhubnout lze i cvičením jógy. Efekt nebude tak rychlý jako při jiných aktivitách, ale bude. Při cvičení jógy předpokládám automaticky i změnu životního stylu včetně jídelníčku.

Nevidím tedy důvod, proč by jóga nemohla mít požadovaný efekt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 13.12.12 15:00

na zhubnutí vám nepomůže ani 3hodiny týdně jiné cvičení na tož joga *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.12 15:32
avatar

Cvičením jogy určitě nezhubnete, ale "hodí Vás do pohody", naučíte se pracovat se svým tělem a relaxovat, takže Vám ke zhubnutí může napomoci. Určitě se kvůli těmto věcem při hubnutí doporučuje. Jinak pokud se chcete přecejen při józe trochu (i hodně) zpotit, doporučuji powerjogu nebo hotjogu. Pokud je budete cvičit pravidelně, určitě to pozitívní vliv na Vaši postavu bude mít. Důležitá je samozřejmě pravidelnost a k tomu odpovídající jídelníček.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.12 16:15

Každý pohyb vás nějakým způsobem může zbavovat kil, ale záleží také na jídleníčku. Pokud si naložíte na talíř více než spálíte, tak efekt nebude

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.12 16:22
avatar

Cvičit jógu poctivě, aby to k něčemu bylo, znamená trošku změnit i životní styl. Ti, kdo cvičí jógu jsou o mnoho více v pohodě, nemají takové problémy s pohybovým aparátem a také mají lepší trávení. K józe patří i přístup k některým potravinám. *hej* Já osobně jógu velmi obdivuji, zažila jsem několik kolegyň, které jógu dlouho cvičí a vzaly mě sebou. Není to pro mě, jsem akčnější a ve chvílích meditace jsem hlasitě chrápala. Jako námořník. :D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.12 18:37
avatar

Já doporučuji antigravitační jógu, chodím na ni a vždycky mě bolí celý člověk, jak nás lektorka utahá! Na zhubnutí to asi není, ale na zpevnění postavy a dobrou náladu určitě ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 05:46
avatar
joga v původní formě byla ucelený životní styl který krom cvičení obnáší i techniky na pročíštění těla. Různé proplachování střev a všech tělesných otvorů ;) pravidelné půsty na vyčíštění střev, dechová cvičení a meditační techniky. Taková jóga vede ke zhubnutí stoprocentně. Bohužel to jak jógu vnímáme dneska v evropé a americe je jen tělesné cvičení na pomezí strečingu.
Než začnete s jógou, jděte do knihovny a něco si o ní přečtete. Instruktor vám pak může poradit postup cvičení ale změna životního stylu je jen na vás.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.12 21:20
avatar
Na hubnutí je žádoucí změnit celkové stravovací návyky. Jakékoliv cvičení je až podružné, protože cvičením jen doplnujete ochablé svalstvo.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.