Čím krájíte bylinky

Od: ® odpovědí: 6 změna:
avatar aja1946

Zatím jsem kromě vlastní ruky a nože nic dobrého nenašla. Nůžky na bylinky - tam polovina blylinek zůstane, různé ruční i el. sekáčky je taky nesekají v malém množství.

6 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar gamapolis

Dobrý den. Dostal jsem dárkem nůžky na bylinky, ale ještě jsem je nepoužil. Jsou pořád zabalené v originál blistru. Takže jsem pořád věrný noži. Krájím denně pažitku nebo kudrnku, ale je toho málo.

 


0x

Stříhám normálníma nůžkama.

 


0x

V malém stříhám nůžkami - obyčejné, ne na bylinky - nebo nasekám velkým nožem.

Na větší množství k uskladnění jsem dostala kdysi dobrou radu - otrhat lístky, nasypat do sáčku a zmrazit v tenčí vrstvě. Po zamrazení se obsah v sáčku rozválí válečkem na nudle.


doplněno 01.09.17 17:22:

Ad aja - Na tom nezáleží - jen ty vlhké se hůř rozvalují (zmrznou do bloku), tak to chce tenčí vrstvu. Pak se můžou sesypat.


tohle je velmi zajímavé zkusím a dáváte je tam suché nebo navlhčené

 


0x
avatar maky

Krájím keramickým nožem, ale není moc ostrý, lepší je tzv. nepřilnavý.

 


0x

Stříhám obyčejnýma nůžkama, které používám pouze na potraviny. Jsou pověšeny u kuchyňské linky na háčku, tedy vždy po ruce. Dělám si hodně bylinkových čajů z čerstvých bylinek přímo ze zahrádky a stříhám je potom rovnou do skleněné konvice. Odpadne potom mytí prkýnka, které tím pádem vůbec nepoužiju.

Pouze petrželku kudrnku do polévky krájím na prkénku hodně na jemno.

Bylinky jinak suším na sítech a buďto potom odrolím do pytlů, nebo vložím vcelku do obalů a drtím až při potřebě v zimě, aby se vše rozvonělo.

Jinak, když šlo něco do soli, tak na velkém vále pokrájet velkým nožem a napěchovat do sklenic. Ale do soli již nedělám, právě kvůli snižování konzumace soli.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]