Jaký dárek pro 5. leté dítě

Od: Datum: 12.08.17 13:10 odpovědí: 10 změna: včera 17:39

Máte prosím někdo tip na dárek k narozeninám pro 5. letou holčicku. Něco co by jí zabavilo na delší dobu, lega už má spoustu. S panenkama si nehraje... Něco aby nebyla pořád na tabletu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.17 13:18
avatar

Tablet bych jí zabavila a dávala pouze "na příděl". *nevi* V tomto věku by se dítě mělo připravovat do školy, procvičovat jemnou motoriku apod. - takže kromě stavebnic třeba korálky k navlékání, pastelky a barvičky ke kreslení, popř. křídy a malou tabuli, malé varhánky, možná nějaké dětské šipky (magnetické)?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.17 01:00
avatar

Třeba pucle pro tento věk, mandaly na vybarvování, růz. kreativní sady se prodávají, barevná třpytivá lepidla v tubě k tvořené, tiskátka, vykrajovátlka, modelíny, sochařskou sadu atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.17 13:26
avatar

Tento problém jsem řešila často, plrotože vnučka je zanesená hračkami a knihami i oblečením.. Nyní dávám volné vstupenky do divadla, kina, zoo a j., které se dají použít během celého roku, všude je rádi vystavía občas jsem k tomu dostala i dárkový obrázek věnovaný přesně danému dítěti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.08.17 16:38

Spacák, batůžek, badminton, balon / nejlíp se učí chytat s volejbalovým/, šipky s terčem, dětské kuželky, nějakou deskovou poznávací hru. Jestli chodí do nějakého kroužku, tak něco k tomu zájmu. Třeba flétnu a k ní noty či zpěvník, nebo barvy na textil či na sklo, rámečky na výtvory, modurit, co se nemusí vařit, paletu.Nebo, po dohodě s rodiči, nějaké zvířátko či klec na něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yery
Datum: 14.08.17 13:29

Stolní hry jsou třeba dobrá věc, ale z vlastní zkušenosti vím, že když to dítě chytne, tak se musí hrát pořád dokola a žádná stolní hra snad není pro jednu osobu, takže časem to může být už otravné. :D Ségra takhle musí hrát hry celý den pořád dokola a je to na zbláznění. Jinak sice píšeš něco aby nebyla pořád na tabletu, ale třeba do budoucna jako inspiraci právě ségra má k tabletu pero magicpen a je to celkem hezky udělaný. Jenom se to musí dávkovat, aby dítě u toho nesedělo celý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.08.17 14:27
avatar

Aby nebyla na tabletu, musí mít nějakého spolu-proti hráče. Umělou inteligenci zatím vyvíjí... takže pokud máte zájem o dárek ve smyslu hry, musí mít někoho, s kým to bude hrát.

Pro samotnou holčičku jedině nějaké panenky, domeček, oblečky,... Neteři jsme kupovali nějaké kouzelné barvičky se třpitkou nebo malování na sklo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.17 14:57

Vnuk má teď v týdnu 6 let. Co dostane? Překrásný dort (upeče jeho dvanáctiletá sestra a spolu s pětiletým bráchou nazdobí . Takže to bude dort ve stylu "kočička s pejskem pekli dort";)). Dostane parádní oslavu - po obyváku budou všude ozdoby z krepáku, prskavky, domácí ohňostroje :-D. Dostane lahev šampíčka a my si s ním přiťukneme *pivo*. Dostane nějaké malé auto, omalovánku nebo knížku, něco na sebe (on to za dárek považuje, takže ponožky s hasičem nebo policajtem jsou *palec*). No a pak dostane NÁŠ ČAS ! Celé odpoledne budeme blbnout, cpát se dortem, ťukat si na zdraví, hrát hry... Jo, celá oslava se vleze tak do 1500,- Kč a přesto na ni děti s láskou vzpomínají a dožadují se oslavy každý měsíc *smich*.

Takže rada zní vezměte ji NĚKAM. To je jedno kam. Může to být do lesa a připravit supráckou bojovku, na kterou bude vzpomínat až bude stará. Na nějaké lego, knížku, panenku si za pár dní už ani nevzpomene. Ale zážitek, opravdu Zážitek, v sobě ponese celý život.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: yery
Datum: 15.08.17 13:28

Jo zážitek je taky super, ale určitě to dítě musí dostat i nějaký dárek. Ty barvy na sklo jsou fakt dobrý nápad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.17 18:47
avatar

Fia, žádná věc, žádný dárek nebude lepší než tablet. Je to prostě tak, ať se nám to líbí nebo ne. Kupte jí něco, co jí udělá radost na půl hodiny. Nebude vás pak mrzet, že za velké peníze, které jste dala, si s hračkou nehraje. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: včera 17:39
avatar

Dítě na delší dobu podle mých zkušeností zabaví jenom člověk. Dejte jí cokoliv, k čemu bude potřebovat spolupráci s dalšími členy rodiny.

Podle mne je tím nejlepším dárkem dát (kousek) sebe → svůj čas, pozornost, nápady, ... prostě to, co nikde na světě nekoupíte.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.