Mám v koutku úst malý stroupek

Od: odpovědí: 8 změna:

ahoj mám v koutku úst malý stroupek nedá se říct že na rtech ale na kůži u rtu nepříjemě to bolí prosím o radu

8 odpovědí na otázku

 

 


1x

Mast Cicaderma - snad je pořád volně prodejná. Speciálně na popraskanou pusu a odřený nos mi vyhovuje, protože je bez výrazné chuti a vůně. Jinak zabírá na odřeniny, malé spáleniny, říznutí a podobně.

Cicaderma je výborná, mám vyzkoušeno.

 


0x

Ahoj, zkus to mazat něčím mastným (já třeba používám framykoin - i na strupy po oparu, zrovna jeden mám-, ale ten je na předpis, ale je i trochu antibiotický), abys pomohl hojení a stroupek by měl odpadnout.

 


0x

Mohl by to být opar nebo třeba nějaký ekzém. Zkuste namazat něčím mastným, framikoinem nebo takovým krémem. Pokud se to začne rozrůstat, tak raději na kožní, ať nemáte lišej přes půl obličeje.

 


0x
avatar kapkanadeje

Ahoj. Prasklý koutek. A to většinou znamená nedostatek vitaminu B. Pomáhá jíst droždí. Když už se to u nás vyskytne, stačí ťupnout troška zubní pasty na noc, koutek se vždy zatáhl.

Tu pastu nedoporučuju ani na opary ani na koutky (a to mám hojné zkušenosti). Jednak pokud to bolí tak by "pálivá" pasta mohla bolet ještě víc a druhak, když to zaschne a ráno to chceš dostat dolu tak to musíš drhnout a celou kůži si znovu rozdráždíš případně utrhneš vytvořený stroupek. Ale to jsou jen moje zkušenosti. Věřím, že to může někomu pomáhat...

 


0x
avatar babkazov

Babská rada byla, ušní maz. Sama jsem nevyzkoušela, ale prý ano, prý funguje.

 


0x

Kup si Propolis v lihu a potírej. Opakovaně. Zpočátku to bude trochu pálit. Nesahej si na koutky nemytýma rukama. Jinak popraskané koutky signalizují nějakou chybu ve stravování. Např. těžké tučné jídlo, kombinace sladkostí, kyselého ovoce, chipsů, tuč. sýrů, smaž. jídel, limonád, uzenin,.. Zkus na čas jednoduchou zdravou stravu s dostatkem zeleniny, ořechů, cereálií.


doplněno 29.07.17 00:12:

Jen ne Framykoin a jiné antibiotické masti! V koutcích spolupůsobí kvasinky a ty bys tím "přihnojil". Na lepší hojení je vhodné nějaký čas užívat B a C vitaminy a zinek.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]