Jak nebo čím vyčistit připálený hrnec?

Od: Datum: 16.07.17 20:22 odpovědí: 13 změna: 18.07.17 01:15

Dnes se mi stalo při vaření brambor, že jsem šel dělat něco jimého a na ty brambory zapomněl. Vzpomněl jsem si na to až už bylo pozdě. Výsledek je vidět na obrázku. Nyní by mne zajímalo jak nebo čím to vyčistit tak aby ten hnek ještě šlo normálně používat a bylo to co nejméně poznat. A nebo bych raději už měl se s tím hrncem raději rozloučit a pořídit si nový?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.17 20:39
avatar

Nedávno jsem řešil stejný problém. Nasyp tam louh (NaOH) z drogerie a zalij menším množstvím vody tak, aby se veškerý rozpustil. Nechej stát do druhého dne. Vylej do dřezu, opláchni a zkus mechanicky odstranit drátěnkou a pískem na nádobí. Mělo by to jít dolů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.17 20:42
avatar

Několik cyklů v myčce to rozleptá, a kdyby něco ještě zbylo, drátěnka to dokončí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krea
Datum: 16.07.17 20:42
Je smaltovanej, můžeš použít i obyč Savo, i když to není to ono... Taky jsem jednou zkoušela návod s vařením pracího prášku (prášek, horká voda a vaříš na sporáku, čas od času michas.) Trvá to, ale taky to jde.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: m123
Datum: 16.07.17 20:48

https://www.mimibazar.cz/navo…/jak-vycistit-pripaleny-hrnec

Mám vyzkoušený prášek do pečiva a prášek na praní. Oboje ok.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pna
Datum: 16.07.17 21:07

Děkují za ten odkaz něco z toho vyzkouším a snad to pomůže. Nerad bych ten hrnec jen tak odepsal.

Datum: 16.07.17 21:33
avatar

Také se mě osvědčil prášek do pečiva.

Do kastrůlku vodu na 4 prsty, prášek do pečiva a přivést k varu.

Odstavit, položit někam do sklepa na parapet, do kůlny a zapomenout na něj. 3-4 dny. Opravdu vydržte co nejdéle, nepospíchejte. Poté zjistíte, že připálenina změkla, nabobnala a jde lehce dřevíčkem odškrábat. Poté jemnou drátěnkou dočistíte, případně jemným pískem na vlhkém hadérku. U smaltovaných věcí postupujeme směrem od jemných čistících prostředků k hrubším.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.07.17 21:57

To půjde! Po odmočení jsem oškrabala drátěnkou a dočistila pískem na nádobí nebo Tora pastou. Kdysi bývala, jestli je teď, nevím. Nebo použít ten agresivní přípravek na trouby od Amway .Pomazat a počkat. A bacha, takové věci leptaji kůži

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 07:37
avatar

Já dám do postiženého hrnce trochu vody a nasypu asi 2 lžíce prací sody. Povařím, odstavím a nechám být. Druhý den to jde dobře dolů, zvláště, když na to vezmeš drátěnku.

Jen jednou v životě se mi stalo, že jsem "vařila" tak, že hrnec obloukem vylétl z kuchyně. Nepomohlo mu už nic. *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 08:00
avatar

Když už nic jiného nepomůže, pak pěna na čištění trub vyčistí bezpečně! Navíc, drbáním nějakými abrazivy docílíte jen toho, že se v něm bude stále všechno připalovat, přichytávat. Trouby se čistí přípravkem, taková pěna to je. Nastříká se to, nechá nějakou dobu odstát a vlhkým hadrem se setře. Chemie rozloží všechny připáleniny naprosto bez práce. V každé drogerii je jich několik.

http://www.mptoner.cz/grilpur-cistic-trub-a-grilu-rozprasovac-500-ml-p56885/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=PLA+drogerie&utm_content=Grilpur+%c4%8disti%c4%8d+trub+a+gril%c5%af+rozpra%c5%a1ova%c4%8d%e2%80%a6%c4%8cist%c3%adc%c3%ad+prost%c5%99edky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 17.07.17 09:52
avatar

Jeden takový, ale malý, také mám, je vyčištěný, ale tmavé otisky tam jsou stále, zkusím ten přípravek na trouby.*uf*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 14:24
avatar

Když se mi takto zadaří, tak dám do hrnku trochu vody, 2 lžíce soli a vařím, přidám ocet a klidně do toho sodu nalepší trávení, nebo prdopeč. Nechám odstát i do 2. dne a většinou to jde umýt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 21:57
avatar

Hmmm hezký, nesmějte se ale já vařila vejce na tvrdo a pak jsem vůbec nepřemýšlela jak ten hrnec vyčistím a rovnou ho dala slepicím na krmení. Myslím, že i ten váš hrnec už něco pamatuje a tak bych nečistila ale rovnou by šel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pna
Datum: 18.07.17 01:15

Jeden hrnec už takto u mne skončil u slepic na krmení. Tenkrát mne ani nenapadlo, že by to ještě mohlo jít nějak vyčistit. Pouze jsem to spálené seškrábal a vydrhnul drátěnkou, ale hrnec i tak zůstal vevnitř černý. Slepicím to ale nevadí.

Nyní když se mi to stalo podruhé tak mne napadlo jestli by to náhodou nešlo nějak vyčistit. Vyzkoušel jsem ocet který jsem nalil do hrnce a nechal (bez vaření) odstát celý den. Pak po vylití octu šlo spáleninu bez větší nánahy seškrábnout a setřít a dočistit jemnou drátěnkou. Nakonec ještě umytí Jarem a na tom hrnci ani není příliš poznat, že v něm bylo něco připálené. Přemýšlel jsem ještě, že kdyby ten ocet nepomohl tak bych vyzkoušel ještě ten prášek na pečení, ale nebylo už potřeba.

Děkují všem za rady.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.