Výroba domácího octového výluhu

Od: Datum: 12.07.17 17:26 odpovědí: 3 změna: 16.07.17 06:51

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak byste postupovali při výrobě domácího octového výluhu, který by byl zároveň určen pro koupel namožených prstů a i třeba jako nálev? Na internetu jsme hledali různé věci ale chtěl bych se zeptat tady, protože zde mám větší jistotu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.17 07:26

Nedá se koupit Octan? Vyrábí se to ještě? Ten byl na namoženiny, naraženiny, výrony, úplně skvělý.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.07.17 07:54

Octový výluh = základní ingredience jedna nebo více (nakrájet, nadrobit, rozmělnit), zalít octem, 2x denně protřepat a nechat nejméně týden odstát. Na namožené svaly obecně například mladé jehličí (borovice, smrk), plody jírovce (kaštany), rozmarýn - ale netuším, nač chcete používat nálev a jestli tím myslíte zředěný výluh.

babkazov - to víš, že se octan vyrábí. Dokonce nejen v pytlíčcích, ale i jako gel.

Od: maky®
Datum: 16.07.17 06:51

Nepíšete, co v tom octě chcete vyluhovat. Já luhovala bezinkové květy a mám z toho bezinkový ocet pro natírání dlaní a nohou při horečce, když děti marodily.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.