Chůzí k hubnutí

Od: Datum: 04.02.13 22:29 odpovědí: 14 změna: 11.02.13 10:39

Ahoj, chci se zeptat, je dobrá chůze na hubnutí? Taková rychlejší svižnější chůze, hodinu ráno a hodinu večer?:) Přála bych si zhubnout pár kil, tak bych chtěla využít když ráno a večer venčím pejsany. Samozřejmě mám na mysli i to že upravím stravu. Děkuji:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nicknevim*
Datum: 04.02.13 22:35

To je zajímavá otázka. Tuhle sportovní tematiku mám rád. Odpověď zní dá ale jak u koho, záleží totiž na tom jak jste na tom fyzicky. Když se někdo občas pohybuje a je aktivní tak je chůze málo - většinou.. Ale u toho kdo úplně začíná se právě DOPORUČUJE začít chůzí..pak ten člověk sám pozná že už může občas i popoběhnout a nakonec budete s pejsanama běhat 20 kil.denně.

Ohodnoceno: 5x

Od: janamm*
Datum: 04.02.13 23:24

no já jsem na tom fyzicky špatně ( proto chci zhubnout) a aktivní skoro taky nejsem, takže se dá říci že začínám..:) Děkuju moc:)

Datum: 04.02.13 22:37

Jo hodku svižně ráno a večer to zní hodně dobře určitě se to podaří

Ohodnoceno: 2x

Od: tomasgulas
Datum: 05.02.13 00:09

No jasně že jo! Navíc je to nejpřirozenější způsob (bezpečný) pohybu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.13 00:47

Jako začátek je určitě chůze super! Dvě hodiny denně, ještě lepší. Můžeš postupně zrychlovat a pejsci se s tebou taky určitě rádi během chůze kousek proběhnout. Tím můžeš přecházet postupně z chůze až k běhu a bude to jen lepší a lepší ;)

Ohodnoceno: 3x

Od: janamm*
Datum: 05.02.13 01:04

děkuju moc všem..:) No pejsci by běhali až by brečeli ale moje tělo dát do pohybu vyžaduje dost velké usilí..:D takže chůze bude pro začátek nejlepší:)

Datum: 05.02.13 03:47

ještě teď začínám hodně vídat lidi praktikovat ten nordic walking...chůze s holemi.

doplněno 05.02.13 03:52:

když jste nic nedělala jak říkáte a jste na tom fyz.špatně tak stačí ze začátku pár min. ne hodinu ráno a večer to by jste to lehce přepálila, bacha na to..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.02.13 06:11

Chůze je velice zdravá a prospěšná pro člověka. A ano, můžete při ní zhubnout. A taky se vám zpevní svaly, takže opticky taky zhubnete.

Datum: 05.02.13 07:36
Asi to pomůže, protože to je taky pohyb. A zkus cvičit. A s tou stravou to moc nepřeháněj, protože když budeš málo jíst, tak stejně tělo bude schovávat tuky.

Datum: 05.02.13 09:18

V posledních letech se doporučuje chůze i více, než běhání - které ničí kolena. A pro mnoho lidí, zvláště starší a s vyšší nadváhou je i běh ze zdravotních důvodů nepřijatelný.

Stačí ze začátku 20 minut svižnější chůze (a pak prodlužovat) a chce to koupit si hůlky - pak zapojujete i horní polovinu těla.

Datum: 10.02.13 16:58
Chůze je na hubnutí nejvhodnější aktivita, zvláště někde v lese na čistém vzduchu. Je ale treba upravit stravu, jist často a zdravě. Ja za dva měsíce 14 kg, chůze asi měsíc cca 10-12 km denně...

Od: alca30
Datum: 10.02.13 21:35

Ano procházky na čerstvém vzduchu jsou lepší než nějaké cvičení ve fitku, počkej až bude i sluníčko to tě nabije energií :-D

Jinak je také důležitá strava hlavně jíst pravidelně. Mě se také osvědčily některé doplňky stravy, např Emulips z obchůdku PorceZdraví je super.

Datum: 10.02.13 21:45

Je to nejpřirozenější pohyb pro člověka. Když to budete dělat pravidelně, určitě se výsledky dostaví, ale nic není hned. Hlavně změňte stravu, jíst pětkrát denně, malé porce a vybrané potraviny. Já k té chůzi používám hůlky nordic walking a můžu všem jen dopručit. Protáhnete svaly na celém těle, ale musíte to dělat správně, na netu je hodně videí. Přeju hodně vůle a štěstí, hlavně vydržte.

Datum: 11.02.13 10:39

chůze spojená s venčením psů mepomůže . Neříkejt , že zatím psy nevenčíte . Jestli ano a daří se vám zhubnou tak se nemusíte ptát . on ten pes když se venčí nepůjde hodinu vedle vás v nějakém tempu , bude někdo čůrat a čuchat .

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.