Jak dlouho antikoncepční pilulky?

Od: Datum: 16.02.17 08:28 odpovědí: 9 změna: 21.02.17 09:43

Chci se zeptat, jak dlouho už používáte antikoncepční pilulky. Je mi 45 let a užívám je už 20 let, a měla jsem asi tři tříleté přestávky. Myslíte si , že tohle je už hodně ze zdravotního hlediska? Od své ženské lékařky se mi bohužel žádné odpovedi nedostane. děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.17 09:14

Změňte gynekoložku - a najděte si takovou, která bude na Vaše dotazy odpovídat.

Ohodnoceno: 0x

Od: gjf
Datum: 16.02.17 11:41
Obávám se, že na tuto otázku vám dá každý gynekolog jinou odpověď.

Datum: 16.02.17 15:07

Zdravím, ihned změňte lékařku, to za a). A za b)... myslím, že každý rozumný lékař řekne, že dlouhodobé užívání HA není ideální. Pamatuji si, že mne před pár lety gynekolog informoval, že by v braní měly být pauzy a opakované jaterní testy.

Od: milkaaa
Datum: 16.02.17 18:28

děkuji, ona je opravdu taková nemluvka. Jen mi řekla, že jaterní testy se už nedělají nejméně 4 roky.

Od: pb®
Datum: 16.02.17 19:25

Pokud nezanedbáváte prevenci, tak Vám jaterní testy dělá praktický lékař každé 2 roky v rámci preventivní prohlídky. Ve vašem věku bych tabletky nejedla a nechala si zavést nitroděložní tělísko.

Datum: 17.02.17 09:27

prevenci nezanedbávám, o tělísku jsem ještě neslyšela, ale pilulky mi vyhovují z vícero důvodů, hlavně že nemám bolestivé křečové žíly, které při periodě vždycky byly, žádné bolesti a hlavně žádná menzes není, což je skvělé. Opravdu je tak málo žen co to neužívají?

Od: jar®
Datum: 19.02.17 21:17

Jaterní testy si pro klid nechte udělat u praktického lékaře. Pokud Vám léky vyhovují a řeší i další zdravotní problémy, zůstala bych u nich a nic neměnila, alespoň do 50let. Jám jsem se rozhodla pro nitroděložní tělísko s hormony před 25 lety a byla jsem spokojená po celou dobu používání.

Datum: 20.02.17 20:04

Radim Uzel v jednom článku psal, že je žena může užívat neomezeně celý život, dnes už jsou modernější tabletky než dřív, pouze upozorňoval, že zvážit pokračovat by měly kuřačky nad 45 let.

Datum: 21.02.17 09:43

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.