Cvičení jógy

Od: Datum: 14.02.17 10:37 odpovědí: 7 změna: 15.02.17 10:24

Věnujete se někdo cvičení jógy? Mám chuť to zkusit, ale prosím o Vaše zkušenosti a třeba tip, jakou knížku nebo CD si koupit. Včera jsem si našla video na "youtube" zkoušela jsem různé polohy, ale při jedné školitelka zavelela " a vstaneme". Já jsem polohu sice zaujala v pohodě, ale zkonstatovala jsem, že nevstanu a propadla jsem záchvatu smíchu při představě, jak mě tady za půl hodiny manžel - až přijde z práce - bude rozmotávat. Ne, nechci to nějak shazovat, opravdu mě to láká.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 14.02.17 12:53
avatar

Ano,věnuji..Přesně si Vás představuji,když se začnete smát v poloze,ze které není prakticky úniku *smich*

Musíte si uvědomit,že jste začátečník.Tudíž Vaše svaly jsou ztuhlé,nepoddajné a zkrácené.Musíte začít dělat cviky pro začátečníky a pěkně zvolna.

Poradila bych Vám,abyste začala s pilátesem.Ten je jednodušší.Pilátes je v podstatě jóga s prvky tcha-tchi.

Nezapomínejte na správné dýchání.To je ze všeho nejdůležitější.

Mrkněte a cvičte s rozumem !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.02.17 14:17

No právě, dýchání, jak jsem jen z úryvků na netu ( Vaše videa jsem ještě neskoukla) pochopila, to dýchání není jednoduché praktikovat správně, já tedy dýchám pěkně blbě. Děkuji za videa, hned jak budu mít čas, tak se na to vrhnu.

Od: wamp®
Datum: 14.02.17 17:03
avatar
Rádo se stalo
---
Ovšem,hlášku :"Až budu mít čas," neakceptuji *smich*
Nejhorší je tzv.dokopat se k tomu.To je prakticky tak se vším.
A tohle cvičení je tak zábavné,že až se do něj ponoříte,tak nebudete chtít přestat.
Je úžasné,ostatně jako každý sport,který máme rádi a který nás baví.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.17 20:56
avatar

Zdravím. Pokud jste jógu ještě nikdy necvičila, je lepší vyhledat nějakého opravdu "dobrého" jogína (člověk, který jógu i žije), ne jen cvičitele, a chodit cvičit spolu s dalšími začátečníky. Zaprvé - naučíte se ásany správně, a zadruhé - jóga není jen o ásanách, ale také o energii... Tam vám i doporučí vhodnou knihu, ta pak většinou slouží jako průvodce k procvičování doma. Já začínala s knihou: Jóga v denním životě - PARAMHANSA SVÁMÍ MAHEŠVARÁNANDA. :) Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 01:15

Tady v našem okolí žádné kurzy jógy nejsou, to bylo první, co jsem zkoušela najít. Včera jsem podle videa, cvičila 40 minut, pochopitelně všechny polohy jsem nezvládla úplně správně, ale bavilo mě to.

Od: wamp®
Datum: 15.02.17 08:50
avatar
Tak to máte bodík a pochvalu
To je fajn,že to baví.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 10:24

Já jsem zvyklá cvičit, ne moc, není to žádné "přemet dopředu, přemet dozadu...raz,dva,raz,dva...", spíš se jen snažím aby se to, co se má ohýbat, ohýbalo a to, co má držet, aby drželo. Je to tak 10 minut 5x týdně a hlavně na břicho, protože mám po 18 letech v náklaďáku rozšrotovaný záda a když to nedrží vzadu, tak to musí držet vepředu. Ale to je vedlejší, mě ta jóga zaujala hlavně kvůli dýchání, což, jak už jsem zmiňovala, u mě stojí za starou bačkoru. A i během těch 40 minut včera jsem si uvědomovala, že se kolikrát "zatnu" abych se do nějaké polohy dostala a nedýchám vůbec. Škoda, že tady v okolí fakt žádný kurs není.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.