Zubní sprcha

Od: Datum: 13.02.17 20:14 odpovědí: 6 změna: 14.02.17 09:37

Používáte to? já zvažuji její koupi, už mě nebaví neustále kupovat mezizubní kartáčky a píšou, že to čistí lépe, ale jednu věc nechápu? Když si do pusy nastříkám takové množství vody, kam ta voda odteče? to budu celá zmáčená? Nebo to má i nějakou odsávačku, jako má dentální hygienistka?

Děkuji předem za vaše rady a přeju hezký večer.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.17 20:19
avatar

Žádnou odsávačku to nemá...vody zase není tolik, stačí to každou chvíli vyplivnout. Spršku musíte zapnout "mechanicky" až v puse, jinak postříkáte sebe i okolí; ale naučíte se to, po pár pokusech vám to půjde bez problémů. Koncovky jsou o různých průměrech, jsou i různé druhy jejich provedení, třeba i s malým kartáčkem...


doplněno 13.02.17 20:25:

Taky jsem se ze začátku občas postříkal, nejen sebe, ale i okolí...ale časem není problém..je to tato


doplněno 13.02.17 20:44:

Vodu měním pokaždé, nedávám plnou nádržku, časem získáte zkušenosti...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jaaaa
Datum: 13.02.17 20:40

Děkuji a na tu nádržku vyčístíte zuby asi kokrát? Dívala jsem se že má cca 0,6l. O té co máte vy uvažuji nabo o braun - oral B

Od: mate59
Datum: 13.02.17 20:25

Zubní sprcha je jen doplněk při čištění zubú.Vysokým tlakem vystříká mezizubní prostory,z nedostupných míst odstraní zbytky jídla,ale určitě neodstraní plak a nenahradí mezizubní kartáček,nit a klasický kartáček.Musíte být skloněna nad umyvadlem a voda z úst přirozeně vytéká kolem rtú.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.17 09:12
avatar

Myslím si, že tato sprcha má být při čištění zubů jenom doplňkem. Zuby si musíte nejprve umýt normálním nebo el. kartáčkem a pastou, použít mezizubní kartáček či mezizubní nit a nakonec tu sprchu - takové celkové opláchnutí.

Je to stejné, jako u hygieny těla. Také se nejprve musíte namydlit a pořádně umýt, sprchou pak vše spláchnete. Samotná sprcha nemá plný účinek ani u zubů, ani u těla. Jenom zamáčí, ale neodstraní všechny nečistoty.

A když si zuby někdo dobře a poctivě umyje bez odbývání, myslím, že na závěr postačí vypláchnout ústa vodou. Je to věc pěkná, ta sprcha, ale za ty 3 tisíce je to jen hezký doplněk. Péče o zuby je někde jinde. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.17 09:30
avatar

Zubní sprchu používám a jsem s ní spokojen. Nejprve použiji sprchu k vyčištění mezizubních prostor, pak kartáčkem s pastou setřu plak a poté vypláchnu ústní vodou. Pokud mám Listerine, tak ho na doporučení zubařky ředím 1:1. Mám zkušenost, že sprcha vyčistí mezizubní prostory lépe, než mezizubní kartáčky; mezi stoličky se s nimi pořádně nedostanu. Jednou jsem pojídal ořechy, pak jsem k odstranění zbytků použil kartáček a poté sprchu. A byl jsem překvapen, kolik zbytků potravy ještě sprcha vypláchla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.17 09:37
avatar

Ještě doplním, sada obsahuje:

Speciální trysky:
Tryska Pik Pocket
Tryska pro očistu jazyka

Ortodontická tryska

Tryska Plaque Seeker
Tryska Zubní kartáček

Zastavím se u té poslední - Tryska Zubní kartáček

Speciální tryska ve tvaru zubního kartáčku s vodním paprskem v jednom. Tryska současně čistí a oplachuje povrch zubu. Vložte trysku do úst, hlavicí kartáčku na zub u okraje dásní. Trysku můžete používat bez i se zubní pastou. Nastavte požadovanou hodnotu tlaku otočným regulátorem. Volnou rukou zapněte tlačítko pro spuštění přístroje. Jemně tryskou vyčistěte postupně všechny zuby s mírným tlakem jako s manuálním kartáčkem. Více v manuálu pro Waterpik Ultra WP 100 Takže já manuální kartáček nepoužívám; pokud vyzkoušíte tento způsob hygieny ústní dutiny a zvyknete si na něj, nebudete se už vracet k běžnému kartáčku...není k tomu důvod...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.