Zaplacení popelnice

Od: Datum: 09.02.17 08:56 odpovědí: 7 změna: 09.02.17 17:12

Zdravím. Platíte poplatek za popelnici bankovním převodem? Jak to potom probíhá, pošlou pak ty známky poštou? Je mi na tom divné, že by platili poštovné ze svého. Tak tady sedím a váhám, protože jestli si pak stejně musím pro známky dojít, tak je to fuk, jestli to zaplatím u okénka. Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: boba®
Datum: 09.02.17 08:59

Zdravím:)My platíme jedině převodem, ale pravda je, že známky nemáme a vyváží nám jednou za 14 dnů na střídačku s bio-odpadem v jiné popelnici.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.17 09:08

Dobrý den. Napište mail nebo zavolejte na úřad, kde to u Vás vyřizují. Třeba je o tom zmínka i na webových stránkách města. U nás jsme také měli známky, ale zrušili je před 2 lety. Platím to v hotovosti, ale v případě placení převodem by to bylo jedno, když stejně žádné známky nedostanu. Je fakt, že pokud byste si je musela osobně vyzvednout, tak to můžete už na místě zaplatit. Ale na poště mají asi nějaký paušál. Třeba vodné nám chodí poštou jednou za čtvrt roku a posílají to tak všem.

Od: ben®
Datum: 09.02.17 09:32

Dobrý den, nemyslím si, že by radnice řešila poštovné (zřejmě mají výhodnou dohodu s ČP). U nás takto posílají složenky, ale zaplatit lze i převodem nebo v hotovosti u pokladny na radnici (do konce června). Ovšem, systém není jednotný, tak si informace musíte zjistit na radnici. A u nás se musí pro známku osobně, resp. vydávají je na radnici od začátku roku proti jménu a adrese (možno vzít třeba i pro souseda). Také je rozdíl v cenách pro důchodce, rekreanty a "normální" občany s trvalým pobytem ve městě. Na popelnice pro BIO-odpad je jiná známka a snad i jiný termín zaplacení. Zdravím!

doplněno 09.02.17 09:42:

suzymon - nepropadejte panice. Popeláři ctí starou známku do konce února a to se snad i počasí zlepší.

A platba nespěchá.

Datum: 09.02.17 09:37

Přesně, jak píšete. Zaplatíme převodem a pro známky si musíme dojít nebo někoho pověřit vyzvednutím. Jsme malá obec, tak se s tím zas tolik nenadělá. Výhoda? Nemusíme vybírat 36000 Kč z účtu a strachovat se, že o ně během přepravy přijdeme.

Datum: 09.02.17 09:39

Tak jsem si to nakonec vyhledala a i když to zaplatím převodem, tak si musím pro známky osobně dojít. Takže to není k ničemu. Mně se nechtělo do města, protože je ošklivé počasí, tak jsem to chtěla zpalatit z účtu, ale v tomto případě to je na nic. Děkuji všem.

doplněno 11.02.17 14:50:

Nejenom že blbě čtu (ichtol, ichtyol), ale i píšu. Je to k ničemu, ne není k ničemu. nakonec jsem tam ještě napsala email a odpověděla mi okamžitě jedna paní, která mi nabídla, že když jí zavolám, tak mi známku pošle poštou. Byla velmi ochotná. Překvapila mne.

Datum: 09.02.17 12:29

Myslela jsem si, že ty známky na popelnice už neexistují. U nás je zrušili už před několika lety, nejsou ani nikde v okolních vesnicích. U nás se platí v kanceláři OÚ, starosta vyhlásí termíny, kdy se poplatky přijímají. Termínů je víc, aby si to všichni obyvatelé mohli zařídit.

Známky nemáme a popelnice se vyvážejí po celý rok jednou týdně. Můžeme dát k odvozu libovolný počet. Od jara do podzima můžeme dávat i BIO popelnici, hnědou, které nám OÚ zdarma pronajal /na rodinu 1 kus/ Poplatek se tím nenavyšuje.

Odvážejí pravidelně, nejsou problémy. Myslím, že je to tak lepší, než čekat dlouhý čas, než naplním popelnici /v létě hmyz, zápach/ a pak ji teprve se známkou dát k odvozu. Navíc známky bývaly občas i terčem uličníků, kteří je lidem odlepovali. A popelnice pak zůstala nevysypaná. Ale za to nikdo nemůže, to si dělá asi každý OÚ sám podle svého.

Jinak je možné zaplatit i přes účet nebo složenkou. Ale na OÚ to nemám daleko, tak proč tam nezajít? Jaga.

Datum: 09.02.17 17:12

Poplatek a známka je podle obce, jak je uzavřena smlouva.

V Pardubicích platím převodem obci, známku na popelnice nemáme. Jinde mám smlouvu s firmou, platím jim převodem, známka mi přišla s fakturou poštou domů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.