Mužský hormon v ženském těle

Od: Datum: 08.02.17 19:48 odpovědí: 16 změna: 09.02.17 23:16

Ahoj, má otázka zní, zda je možné, aby měla žena ve svém těle více mužského hormonu než je normální. Mám totiž takový problém, už jsem si zvykla na to, že mám šíleně chlupaté nohy a když si je večer oholím, ráno druhého dne na nich mám "strniště", ale strašné je, že mám chlupaté břicho, hrudník, hlavně mezi prsama a dneska jsem zjistila, že mám i chupatá záda. Nejsou to ale takové ty jemné světlé chloupky, jsou to tmavé delší chlupy jako mají muži... Je tedy možné, že mám mužkého hormonu více, než je normální? Děkuji

PS: Jsem holka, 15 let.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.17 20:08
avatar

Ano, možný to určitě je s těmi příznaky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lisak
Datum: 08.02.17 20:35

Určitou dávku hormonu opačného pohlaví máme všichni. Každý trochu jinak. U Vás je důležité, zda máte pravidelné menzes. Pokud tomu tak nebude, navštivte gynekologa. Někdy je třeba brát nějaké ty hormony. Ale taky znám prsaté paní, vyloženě ženské typy, které mají hodně chlupaté nohy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lopali
Datum: 08.02.17 21:03

Poslední dobou jsem ji měla pravidelnou, ale už se mi po druhé stalo, že ji nemám třeba 3x za sebou, nebo že se mi to prostě o 1-2 týdny posune... Předminulý měsíc jsem to měla normálně poslední týden v měsíce, minulý měsíc jsem to dostala první týden v měsíci a teď jsem to ještě nedostala.

Od: lisak
Datum: 08.02.17 21:46

Jaképak týdny v kalendářním měsíci?! Tady se jede na 28 dní od začátku menses do prvníko dne následujících menses. Zajděte na gyndu, když tu není ta pravidelnost. A zeptejte se i na to ochlupení, jestli nemáte nějakou hormonální poruchu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.17 20:35
avatar

Ano, je to dokonce pravděpodobné. Řekněte o tom svému gynekologovi, dá se to snadno řešit. Touto radou jsem už jedné slečně doslova změnila zbytek života.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: m123
Datum: 08.02.17 20:39

Nech si odebrat krev a uvidíš hned.

Mmch. mám s nohama stejný problém. Ale epilátor to vyřešil. Sice se všude píše a říká, že to vydrží až 3 týdny, ale já jsem ráda i za týden. Je to lepší než denodenní holení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.17 23:19

lopali, obrať se na svou gynekoložku, která Ti nechá udělat základní odběr krve, ale zřejmě Tě pak stejně odešle na endokrinologii. Tam se provádí speciální vyšetření krve na hladiny hormonů (v některých případech se u toho chvíli leží v klidu na lůžku). Běžné hormonální poruchy léčí gynekolog, jiné problémy s hormony léčí specialista na endokrinologii.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.17 07:54
avatar

Patrika, chtěla jsem dát bod, ale nedovolí mi, napsal nějaký nesmyslný blábol o velkém podílu. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 09:00

babkazov - děkuji, ani mně často nejde ohodnotit nějakou odpověď. Hláška je stejná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lopali
Datum: 09.02.17 16:23
Na endokrinologii chodím každý půl rok, mamka má problém se štítnou žlázou, takže mě hlídají...
Od: maky®
Datum: 09.02.17 10:18
avatar

Došla bych si na endokrinologické vyšetření, je to specielní vyšetření žláz s vnitřní sekrecí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lopali
Datum: 09.02.17 16:22
Na endokrinologii chodím každý půl rok, mamka má problém se štítnou žlázou, takže mě hlídají. Ale to už by to dávno zjistili, ne?

 

Datum: 09.02.17 18:36
avatar

Otázkou je, co hlídají. Jestli hlídají hormony ŠŽ, tak jiné problémy možná ne. Řekněte o problému na místě, kam míříte dřív - gynekologie nebo endokrinologie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 23:16

lopali, Tvůj problém se štínou žlázou nesouvisí. Čím dřív s mamkou vyhledáš endokrinologa, tím lépe. Protože většinou nezůstane jen u nežádoucích chloupků, někdy se u žen mění i hlas a tak dál. Blíží se jaro, ať máš do prázdnin kus léčení za sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 18:32
avatar

Tahle nemoc se jmenuje hirsutismus. Má hormonální původ,. a je divné, že si toho váš endokrinolog nevšímá. Doporučuji změnu lékaře-endokrinologa. obvoďák určitě poradí. Berou se na to prášky, v podstatě antikoncepce, kterou se tělu dodávají ženské hormony.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hoststary
Datum: 09.02.17 19:54

Nedělejte si hlavu z toho, že se vám zdá, že je ochlupení nadměrné. Předně by bylo třeba porovnat, co je průměrné, obvyklé a co nadměrné.

V dobách, kdy se holili pouze muži a ještě jenom tváře a bradu, ženy měly a dodnes mají normálně chlupaté ruce, nohy, podpaží, atd, normálně husté obočí. V tomto století prostě přišla móda holení i u žen a už i někteří muži se holí tak, že jsou holí jako had. Příroda někomu dala více ochlupení a někomu nic. Dokud ženy v minulých stoletích nosily přízové punčochy a dlouhé sukně, nebyly chlupy na nohou vidět. Chlupy v podpaží byly normální, přirozené. Teď je vyholování do hladka taková móda a dobrý obchod pro různý výrobce holítek, krémů a depilačních klinik. Ochlupení je zcela přirozené, někdo víc, někdo méně. Pokud se vám zdá, že je ho víc, než byste si představovala, svěřte se své dorostové lékařce, nebo vám může dát doporučení k jinému specialistovi, aby stav posoudil podle svého oboru, jak vám tu již radili endokrinologovi, apod.

Stejně jako se některým ženám líbí muži hlaďoučcí jako oblázek, nebo naopak mužně zarostlí jako medvěd, tak i mužům se líbí ženy podle jejich představ a vkusu. Některým ženy s hlavinkou s hladkým účesem a jiným ženy s mohutnou hřívou hustých vlasů a podobně i s různě řídkým nebo naopak hustým přírodním obočím a dalších ochlupením, i když v dnešní době podléhá módě rlůzného holení a depilací. Hustota vlasů a ochlupení také bývá rodová, někdo zdědí zrzavé vlasy, jiná žena je přírodní blondýny, některé jsou hnědovlasé brunetky nebo černovlásky.. co to dál rozebírat. Je to věc přírody.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.