Jak donutit partnera dělat doma běžné věci?

Od: Datum: 05.02.17 00:38 odpovědí: 47 změna: 11.02.17 16:28
avatar
Ahoj :)
Otazka je spis smerovana k zenam, posledni dobou mi dochazi trpelivost. Co mam delat? Vec se ma takto : ziju s partnerem neco pres pul roku, predtim jsme spolu dva roky chodili. Muj partner v domácnosti neudela nic, ale je zrucny, vse opravi, leccos vyrobi, ale uklid hadra. Jednou tydne umyje nadobi, jednou až dvakrát tydne uvari. Veskerej uklid spada na me. Chodi do prace pozdeji nez ja a stejne neustele, i kdyz jsem mu to tisickrat říkala. Utrit prach nebo vytrit podlahu je pro nej neznama cinnost. Dokonce i spinave ponozky necha lezet na podlaze a neda je do kose na pradlo. Ostriha si vousy a nesplachne po sobe umyvadlo. Posere zachod a neumyje si ho! Jsem z toho na prasky. Jak ho donutit dělat bezne veci?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.17 00:59
avatar

Zdravím. Myslím, že ho nedonutíte nijak. Zřejmě už má tyto své návyky zakořeněné v sobě. Mělo by být pro dospělého chlapa automatické dělat si po sobě pořádek. Nejste přece jeho služka. Pokud nepomáhá komunikace, pak je to na Vás, zda s takovým člověkem chcete sdílet společnou domácnost. Už i malé děti člověk vede k tomu, aby si po sobě uklízely. Jeho to zřejmě nikdo neučil a pokud mu nevadí zaneřáděné wc, ponožky na zemi, bordel v umyvadle, těžko ho donutíte tyto činnosti vykonávat. Takže Vám nezbyde nic jiného, než se s tím smířit a uklízet po něm, nebo si najít čistotnějšího a pořádnějšího chlapa. Teprve až když spolu dva lidé žijí ve společné domácnosti, poznávají i své zlozvyky...


doplněno 05.02.17 01:12:

Záleží hlavně na tom, jestli se máte rádi a jestli s ním chcete být. Nebo jestli Vám jeho chování vadí natolik, že se Vám tím protiví..Pak by takový vztah asi neměl smysl...Co Vám vadí teď, bude Vám vadit pořád a čím dál tím víc..

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.02.17 01:05
avatar
Dekuji za odpoved. Bohuzel jsem zapomnela i vec, ze jsem zjistila, ze muj partner je takove prase, ze chodi a krka a prdi a je to dle nej ok.na druhou stranu vse opravi a zrekonstruuje, vse zaridi
Datum: 05.02.17 07:42
avatar

Tak zkuste udělat dodhodu o výměně činností. On bude uklízet a vy dělat rekonstrukci baráku třeba

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 05.02.17 08:52
Nechcete mi s kolegou dabel namluvit, že 365 dnů v roce po celá desetiletí se rekonstruuje barák, opravuje auto, seká zahrada, přidělává polička a ostatní "mužské" práce, že ne. Protože ta "ženská" práce se tak dělá. Každý den, po celý rok a třeba několik hodin denně. Můj partner během roku bez pomoci vlastníma rukama zrekonstruoval koupelnu včetně posunutí příčky a zazdění futra na posuvné dveře, přistavil garáž nám i sousedce, vyměnil podlahu ve vozíku pro koně, vymaloval v kuchyni, sestavil nějaký ten nábytek, přidělal poličky, vyměnil madla na celé kuchyňské lince, kolikrát běhal kolem aut ani nepočítám a nebyly to jen drobnosti typu žárovky, destičky, filtry... Na spoustu jiných věcí ani nevzpomenu, nebo o nich nevím. Přesto mu nedělá problém nandat/vyndat nádobí do/z myčky, poklidit na lince nebo v celém kuchyňoobýváku nebo rovnou v celém domě. Přesto já strávím běháním kolem domácnosti minimálně 2x víc času než on těmi mužskými pracemi. A nedělá je každý den ani každý týden.
Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 05.02.17 09:07
avatar

No ale píše zadavatelka, že v týdnu 1-2 uvaří a umyje nádobí. Mě by to stačilo. Proč by měl utírat prach, to si utřu sama, je to jemnější práce. On může vyluxovat. Prostě si ty práce rozdělit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.17 09:19
avatar

Tak já jsem vdaná 32 let, přes všechno, co jsme spolu zažili, bych řekla, že poměrně spokojeně. Můj muž má ovšem všechny atributy uvedené v dotazu. Kromě toho, že by snad někdy byl ochotný něco spravit nebo rekonstruovat - je velmi šikovný a zručný, ale musí to mít řídítka nebo volant, jinak nic. A co se vaření týká, ani chleba si sám nenamaže.

Podle mě spokojenost ve vztahu závisí výhradně na tom, co partneři od sebe snesou a co už ne. Já to snáším - ponožky, vousy ani ty ostatní uvedené věci mě nevyvedou z dobré nálady, protože on zase 2x týdně umyje nádobí. Nebo i 3x. A vyluxuje. Mně to fakt stačí.


doplněno 05.02.17 09:22:

A postele nesteleme - na to máme ložnici, kam chodíme jenom my. Když jdu ve dne kolem, někdy ustelu (= porovnám přikrývky a polštáře), někdy ne a je mi to jedno.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 09.02.17 21:10
avatar

Výměna činností je dobrý nápad. Můžete krkat a prdět a on může mýt nádobí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adam20
Datum: 05.02.17 15:16

Podle mě je to taky ok (až na vyjímky kterých je minimum). Tušim, že je prokázaný, že zadržovat to, je škodlivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 07:55
avatar

Já souhlasím s Kapičkou, s každým slovem. Do kluka to mohli dostat rodiče, do chlapa nikdo. *nevi*Nezměníte. Buď ho vezmete takového nebo ne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.17 02:08
avatar

no já sem na tom podobně taky práci co považuju za ženskou nedělam ale hajzl si teda po sobě umeju takový hovado zas nejsem *haha*

na druhou stranu ta moje nemusí opravovat rodiný auta,věšet v bytě poličky,malovat,opravovat pračku,spravovat co se doma pokazí atd ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 07:59
avatar

Tak ten první půlrok byl dost důležitý ho na vše upozornit.

Já si ale nemyslím, že by se to nemohl naučit, právě ty 3-4-´uváděné věci.

Alespoň rozhodit postele nahrubo a vyvětrat.

Do umyvadla se dávají noviny a potom se jenom stočí a vyhodí, je to menší práce, než smývat chlupy, vlasy a nezanáší se odpad.

Použití WC bych komentovala - A podíval jsi se do mísy? Nebo tam nalepila velký plakát, že existuje štětka.

U těch ponožek to chce asi stále opakovat, opakovat. Nebo nechat na místě.

Že chlapi smrdí, krkají a prdí je zcela normální i ve zcela slušných rodinách.

Pokud tyto věci a jiné prohřešky, které Vás drásají vyeliminujete, tak věřím, že by to mohlo fungovat. Co chcete mít doma? Měkkého bačkoru?

Dělá mužské práce, jednou uvaří, umyje nádobí, kdo přiveze velký nákup?

Kdyby to nešlo, tak prostě hledat jiného. Věřte, jsou i takoví, kteří si před ženou neuleví, ale zase se neumí postavit k té mužské práci. Každý chlap má něco, vzor hned nenajdete, ale je možné si je trochu upravit, jak potřebujete. *cteni*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.17 08:24
avatar

Každý chlap má něco, vzor hned nenajdete, ale je možné si je trochu upravit, jak potřebujete

Pohanko, nevím, nevím. Před časem jsem v jednom blogu četla pěknou větu přibližně tohoto znění:

Každá žena doufá, že najde surový diamant (myšleno muže) a vybrousí si ho podle svých představ.

Je to bláhové očekávání, marné snažení :).


doplněno 05.02.17 09:12:

Pohanko, já vím, že máte pravdu. Ta moje poznámka měla být spíš na odlehčení. Takový povzdech a připomenutí mírné (ne úplné!) rezignace. Měla působit humorně. Ostatně autorem té věty je muž. V dalším textu pak přiznával, že se k případnému broušení staví značně vzpurně :).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 09:03
avatar

Myslím, že muži jsou právě ten první rok tvární, a moje mamka říkala, jak si ho naučíš, tak ho budeš mít a myslím, nejen že měla pravdu, ale že to platí i naopak.

Pokud je chlap trošku inteligentní, a vidí doma, že se žena snaží, je pečlivá, udělá to i to, tak se přizpůsobí.

Pokud je žena nepořádná a má všude povalovat nějaké krámy, tak mu bude jedno, jestli nechá na lince hrnek a drobky.

Chce to komunikovat a prosit o uklízené po sobě, /když nebyl vedený od mala/. Nastavit nějaká pravidla, rodina je první ekonomická a hospodářská jednotka. Pokud chceme, aby fungovala, tak ještě v první fázi zamilovanosti se musí koník naučit tahat. To ale neznamená, že bude každý týden dělat rajony. Já si myslím, že se chlap bude snažit, ale tak dokonale, jako žena uklidí málokterý, a když to nemá od přírody, tak až po delší době, anebo vůbec ne. Protože chlapi potřebují vojnu, to byla velká chyba, že ji zrušili.

Každý jsme vyrostli v nějaké domácnosti, někde nesmělo být smítko, každou sobotu se gruntovalo, jinde se udělalo jen to nejnutnější.


doplněno 05.02.17 09:34:

Aha, to neznám, ten citát.

Já jenom diskutuji, píšu, co mi v hlavě vystane. A snažím se najít nějaký úhel, právě, aby se na problém zadavatel podíval jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 09:31
avatar

pohanko, můj manžel byl na vojně jako mladý chlapec 2 roky a pak ještě dalších 20 let, ale tričko si složit neumí- vždycky ho nějak prapodivně zkroutí do sebe a ten žvanec pečlivě přeloží napůl a když náhodou někdy uklízí, tak stylem "co je mokré, to je čisté". Nádobí jsem po něm přestala zkoumat téměř okamžitě - nikdy zřejmě nepochopí, že talíře mají i druhou stranu, která stála ve zbytku guláše na spodním talíři, když čekaly na umytí... ale prostě to snáším, no. Bez výčitek si před použitím umyju skleničku znovu.

Jednou jsem si vyfotila nádobí umyté manželem, protože bylo až absurdní, do jakých skulptur je dokázal na sebe naházet. On totiž bere vždycky všechno tak, jak to na lince leží: mastnou pánev, skleničku, hrnec, talíř, skleničku,... a pleská to pořád tím samým hadrem. Ale protože nádobí začal občas umývat asi až po 20 letech manželství, prošvihla jsem ten první tvárný rok, tak co už

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 11:27
avatar

Pohanko, s tou tvárností manžela v první roky společného života bych byla opatrná. Někteří muži tvární nejsou, ani kdyby se žena na hlavu postavila. Já mohu prosit, žádat, na hlavu se postavit i kotrmelce u toho zároveň dělat a výsledek? Udělám si a zařídím vše raději sama, jelikož od muže si mi dostane jen tiché mlčení a nezájem. Jojo, schizoid je holt schizoid. Toho nezměníte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirinas
Datum: 05.02.17 09:17

Jsem na tom podobně. Můj partner doma nenavrtá poličku, neopraví pračku, ale na všechno zve hned řemeslníky. Má sice vyšší výdělek a špatně si nežijeme, ale není schopný nic udělat sám. Nedávno chtěl zavolat člověka, který montuje nábytek. Tvrdil, že by mu to trvalo měsíc a ten člověk to bude mít hotové za den. To už jsem na něho vyjela, protože chlap by tohle umět měl! Nedokáže ani položit obklad v koupelně, to snad umí každý jiný chap. Můj bratr se nabídl, že mu při rekonstrukci koupelny pomůže a ukáže, jak se to dělá. Ale zase to chce řešit nějakou firmou a s bráchou se kvůli tomu pohádali. Mám jen já doma takové nemehlo?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.17 09:34
avatar

Co bych za to dala... buďte ráda, co máte. Můj miláček nejen že nic takového doma neudělá, ale NEDOVOLÍ, aby se pozval řemeslník - žije ve skálopevném přesvědčení, že každý řemeslník jen čeká na příležitost, jak vás obrat a odevzdat místo práce šunt. Takže máte představu, jak to u nás doma vypadá. Pamětníci si možná vzpomenou, že jsem se tady kdysi ptala na radu, jak si přespárovat dlažbu (nakonec na to nedošlo, mám to pořád stejně hnusné).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 09:57
avatar
Tak to máte doma s odpuštěním vola. Já od mala koukal tátovi pod ruce a i když mě štvalo to neustálý podej, přines, podrž...tak dneska si udělám 99% věcí od auta po barák sám. V autě je to jasný, tam cenu napálej a bůh ví jakej díl vám tam daj (zkušenost). Pokud neodejde elektronika, udělám si vše, máme zvedák a dílnu-chápu že každý nemá, ale co vidím v okolí, tak mnozí muži nevymění ani žárovku, ale zase chodí do solárka, tak že mají jiné ,,klady". Přijde zpět doba, kdy řemeslo bude mít opět zlaté dno, protože zručných otců ubývá. Pro banan@: A co se týče úklidu? Třeba se optejte tchýně jestli si syn v 15-20ti nelebedil v bordelu...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 10:07
avatar

Ale, to zas ne, taková slova.

Vy jste měl doma vzor, a co když manžel neměl doma otce kutila, neměl od koho čerpat, nebo ani otce nemusel mít.

Souhlas s tím, že co okoukáte a zkusíte v dětství, to se Vám vrátí. Mám to tak také, dětství u babičky na vesnici a my s klukama pořád někde v dílně něco zatloukali, natírali, míchali barvy - odstíny a hlavně konzistenci, řezali nohy od židle, stolků, vyráběli udice, čeřínky, praky, kárky, na zahradě s dědou okolo záhonků, stromů, slepic, králiků atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 10:28
avatar
To s tím volem jsem myslel obrazně. V dětství když si stavíte káru, prak, bunkr...také vás to naučí zručnosti, to je pravda. To jsou dětské radosti které vás učí. Pak jsou ale povinnosti, věta od mamky-jdi pomoc tátovi-mě ubíjela. Kamarádi šli lítat po vesnici, jezdili na diskotéky a dělali kraviny a já natíral plot, jel s traktorem vyvézt hnuj atd. Ale dkdyž vidím kde jsou dneska oni...
Otec pronesl-koukej mi na ruce,ať víš jak se to dělá...a jsem mu vděčný. Je pravda, že kolem domu se zahradou, traktorem, zvířaty...se toto učí jinak než v paneláku nebo pokud vzor chybí. Švagrův otec mu v mládí řekl je potřeba udělat tohle a tohle a odjel. Tak švagr je samouk. Ale nestydí se dneska zeptat jak má to nebo to udělat a přizná že neměl kde to vidět.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 11:07
avatar

ominina: nikdy bych neřekla, že mám doma vola... je to jeho komplex z dětství, agresivní otec, který mu nikdy nedovolil lítat s klukama, a když jako děcko přišel za školy, okamžitě dostal do ruky nějaké nářadí a pokyn, co má dělat... nikdy nic neudělal správně, nikdy mu nebylo nic rozumně vysvětleno, jenom křik a nadávání... jeho otec je takový dodnes, i když má manžel skoro 60 a otec 85, doteď od něho neslyší nic jiného než že je blbec, to je přece hrozné. Můj manžel je skvělý člověk, vyučil se automechanikem a asi měli jeho mistři k učňům lepší přístup, než znal z domu, takže co se týká aut, rozumí tomu velmi dobře a je šikovný. A co se pořádku týká, jeho maminka byla doma a všechno kolem nich udělala, ono je to holt jiné, když ženská stráví 10 hodin denně v práci nebo doma...

Právě že u nich doma se všechno dělalo svépomocí, řemeslníka by si do baráku nikdy nepustili, podle toho to tam taky vypadá... ale otec aspoň udělal, byť hrozně, všechno. Můj muž ví, že to neumí, tak to nedělá. Není to prostě jednoduché.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 11:27
avatar
Pokud je dobrý automechanik, bude určitě zručný, tak ať se dlaždiček nebojí... minulý týden odešla pračka na ložiskách půl roku po záruce (bosch za kotel peněz), moje paní už hledala v letácích. No rozebral jsem to, vyměnil ložiska za 190,- a jedeme dál. Chvíli na mne koukal otec a říká, pamatuješ tatramatku, tak prádlo se pere pořád stejně, tak jsem šel do toho. Takže přístup otce v mládí jako když najdu, mate pravdu. Také u sousedů vidím jak řeší vše svépomocí, bolí mě z toho ale oči.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.17 14:30

inzinýrka,,,ono kdyby měl zájem tak se to naučí.Je nejjednodušší říct -že to neumí--za tu dobu se mohl naučit ledasčemu a to platí i pro ženy ..Pokud nechce bydlet jako ,,no nemám slov..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 06.02.17 12:22
avatar

> každý řemeslník jen čeká na příležitost, jak vás obrat a odevzdat místo práce šunt

Ale v tom má tedy naprostou pravdu. Výjimku ... ne, nemohu si na žádnou vzpomenout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 09:47
avatar

Tak to si dovolím oponovat ohledně té koupelny. Na toto řemeslo se žáci musí vyučit a teprve praxe je naučí odvést kvalitní práci. To se za manžela přimlouvám, nenuťte ho do toho a nevyčítejte mu to. A také, jestli má potřebné vybavení a nářadí k té určité činnosti.

A jestli vydělá dost peněz, tak i na to malování pozvěte řemeslníka.

Smontovat nábytek byste měli spolu, jeden drží a pomáhá, i do té poličky bychom šli spolu. Manžel vrtal a já odsávala cihelný prach, zkoukla rovinu, či začátek, kam to vůbec pověsíme. Manžel má třeba také strach, aby něco nezkazil.

Děvčata vidíte, co dva názory, to diametrálně rozílné. Tak si potom vyberte.*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 09:22

Pokus je to nepřekonatelný problém, tak od něho odejít a najít si nového partnera. Starého psa novým kouskům nenaučíš

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 11:14
avatar

Dobrý den. Berte to sportovně. Některá žena má doma opilce, co ji bije. Vy jen takového, co je tak trochu lenoch, po sobě uklízet. Jojo, teprve až s mužem žijete, poznáte i jeho zlozvyky. Když vám to tak leze na nervy, tak si najděte lepšího. Ale ten třeba zase nebude umět doma udělat žádnou mužskou práci. Co je lepší? Muž se sám od sebe nezmění a nezmění ho ani jeho žena. A pamatujte si jednu zásadu, co vám vadí na něm nyní, bude vás za pár let štvát stonásobně více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.17 14:36

No rozhodně se nenechat liskat,,, je dost řemeslnických prací,které se nechají udělat.Pořád se doma nebourá a nevyměňují baterie a pod.

mne život dokopal-že si vymaluji.položím dlažbu, ponatírám ploty a jiné mužské práce...očalouním židle a pod..a baví mne to.Dívám se kolem sebe,,,,abych něco se naučila...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 11:39
avatar

- mně by z toho všeho vadil akorát ten pos*ranej záchod - proč by měl třeba mýt nádobí, anebo vytírat podlahu? ...


doplněno 05.02.17 13:31:

coco -

já nějak nevím - muži přemýšlejí trochu jinak - kde žena vidí nepořádek, nebo problém - oni jsou v pohodě , nemá cenu je nutit do ženské mentality, spíše se snažit využít tu jejich, mužskou. Za tu trochu úklidu mi to stojí...


doplněno 05.02.17 13:39:

- anebo - třeba jenom nemám ty správné "velitelské" schopnosti a nerada se hádám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 05.02.17 12:31

Culdo, proč takova privilegia pro muze *ee* , optimalne by mu nemelo vadit cokoliv udelat, kdyz je to potreba :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 05.02.17 12:08
avatar

Je to těžké, je potřeba objektivně vyhodnotit, zda záporné vlastnosti zmiňovaného může vyvažují vlastnosti a dovednosti kladné. Znám mnoho žen, které u svých mužů žádné klady nenalézají, nebo pouze minimálně. Například je stále v hospodě, nic na baráku neumí udělat, mlátí ji i děti, má milenky ...a pod. No, ale toto hodnocení není objektivní, nežiju s nima. Žádný člověk není úplně špatný, žádný člověk není bez chyby...ale některé věci jsou neúnosné, já to chápu, měla jsem ohledně manžela také dilema...mimořádně šikovný člověk, na baráčku si vše udělá sám, do hospody nechodí, nosí domů dost peněz a mohu si koupit to, co chci, za ženskými nikdy neběhal. V kuchyni sice neuvaří ani čaj, ale to mi ani nevadí. Zase však je cholerik, občas mu "bzíkne" a strašně křičí a nadává. Tyto záchvaty má pro mne z nepochopitelných důvodů, asi v tom ani nelze hledat logiku. Vidím, že se snaží ovládat a chce to kompenzovat kupováním dárků pro mne, z toho usuzuji, že si je své povahy vědom. Nádobní nikdy nemyl, prach neutírá. Některé věci jsem před lety přestala tolerovat a chtěla odejít, proto se snaží. Když na mne řval, řekla jsem mu, že toto není jediné místo na světě, kde mohu žít. Řekla jsem, že s kým si myslí, že takto mluví. Přeji vám moudrá rozhodnutí ohledně vašeho soužití.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jani
Datum: 05.02.17 15:52

Tak na chlapa,to co dělá váš,jak popisujete je toho až až. Opravář,udržje byt,co se týče chlapských prací,2x týdně uvaří,ostatní by mělo být na vás. Vlastně to máte už rozdělené. Ale ten záchod,ponožky to by uklidit mohl. Jinak některý chlap postel ustlat neumí,asi jako vy opr.elektřinu. Najděte si jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: riri
Datum: 05.02.17 16:29

Chlap, co si po sobě neumeje po*ranej záchod, by pro mě byl prase. Utírá si apoň zadek? Promiňte, ale nemohla jsem si pomoct, přijde mi to nechutný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 16:41
avatar
Máš recht Cecilko, to je prase. Já si zase přijdu divnej že se po...umeju.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 22:30
avatar

Můj první muž razil teorii, že každý má dělat to, čemu se vyučil a že pokud on studoval VŠ, tak nebude dělat obkladače, ale zaplatí někomu, kdo to umí. Nutno dodat, že vyrůstal v paneláku a něco na tom je. Kde a kdy se to měl naučit? Nebyl líný, ani levý. Tvrdil, že za tu dobu, co se bude mordovat s obkladačkami, si za tu dobu vydělá na obkladače třeba 3x. Dělal věci, které uměl a to i kolem chalupy, na to, co neuměl si pozval třeba kamarády a pomáhal jim. Druhý muž umí všechno, vyrůstal na vesnici, ale otec ho ode všeho odháněl, ať nepřekáží a tak se vše musel naučit, jako dospělý, sám. Často i z knížek. Ale ke sporáku ho nedostanu, stejný vztah má i k zahradě. Jsem ráda, že už pár let alespoň seká trávu, čemuž se léta vytrvale bránil. Žil dlouho v omylu, že lidi dělaj jen to, co je baví, protože proč by to jinak dělali, že? Nikdo není stoprocentní. Donuťte ho si alespoň umývat WC a ulkízet ty ponožky, třeba tím, že ho budete kontrolovat, jako dítě, a přijdete mu říct, že se zapomněl po sobě podívat do mísy, ať to jde laskavě napravit. Třeba si zvykne. Asi jste si to špatně nastavila hned na začátku, kdy mu o Vás šlo a byl tvárný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.17 10:16
avatar
A mluvila jste s nim o tom? Ze vam to vadi? Nebo jen tise sbirate a uklizite? Ovsem ne nastouoit a hned kritizovat, ale ppzadat, jestli by na vas nemohl brat vetsi ohled? Ten zachod by mi vadil hodne, ponozky mene... sle ma snad ruce. Jsem toho nazoru, ze i svemu uvykly clovek by na sobe mel zapracovat a v necem se zmenit, kdyz chce zit s nekym druhym.
Pradlo si pritel uklízí do kose, jednou jsem ho upozornila na wc, kde si nevsiml, omluvil se a od te doby po sobe kontroluje.
Nejakou dobu zil sam, a krom temer vsech muzskych praci na byte (naucil se od taty a skolou zivota), nema problem uvarit, umyt nadobi, zamest a dokonce i vyzehlit, pry se mu ruce nezkrati.
No... a krka a prdi , jako my vsichni ostatni, a slusne se za to omluvi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 06.02.17 11:55

Toto, co popisujete, je třeba u mě taky docela normální. Celkem všechno, i když se snažím. Jen ten záchod je rozdílová věc (jak se někdy píše, že pro nějaký klub je někdo rozdílový hráč). Prostě WC musí být po použití čisté - ať to dělám doma nebo třeba v Makro, nebo třeba v Tesco - prostě je to třeba vyštětkovat (a ještě případně vyvonět) - kdo to nedělá je prase. A hlavně nenuťte manžela utírat prach a vytírat podlahu, to byste ho týrala. (sám to teda dělám, ale ve vlastní provozovně, ne doma).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 06.02.17 12:21

Tak to oznameni v zavorce vypovida ledaco - proc ne doma, ale jen ve "sve provozovne" ! Doma mate sluzku? Ve spolecne domacnosti nema prece povinnost uklidu jen jeden partner, pokud oba jsou zdravi a schopni pohybu *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek6*
Datum: 06.02.17 13:16

když pominu ten posraný záchod tak nevím na co si stěžujete...je to chlap...místo toho, abyste ty věci, které on nedělá udělala a přenesla se přes to, tak si tu akorát budete stěžovat...já do dneška nechápu, co mají ženský furt za takovou s prominutím debilní vlastnost chtít každýho chlapa předělat k obrazu svému nebo ho něco učit, aby něco dělal..to je ve 100% případů akorát zadělání na průšvih..buď jste si měla najít nebo si najděte jiného a nebo to prostě zkousněte, že to tak bude...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.17 21:25
avatar
Ale jo, mate ve vetsine pravdu. Ten prispevek jsem psala vytocena zrovna, ale ted, kdyz na nej koukam, jak po vecerech tady vyrabi pro nas novy konferencni stolek, tak si rikam, ze je fakt zlatej, nevim co bych chtela vic, s tim zachodem se taky polepsil. Je to hodnej pracovitej chlap, nepije, nebije mne, nosi domu slusny penize a jeste k tomu je sikovnej, tak si rikam co bys sakra jeste chtela, a kdybych doma tyhle bezny prace nedelala ja, tak by se taky mohlo stat ze bysme tu nasli otazku od nejakyho muze - moje partnerka se jen vali na gauci a neuklizi :-D takze je to vlastne v poradku.
Datum: 08.02.17 21:47
avatar

Banánku, to, že chlap nepije, nebije ženu (+ popř. nebere drogy a nehraje automaty), to přeci není argument. To je samozřejmost, stejně tak jako že nepijete, nekouříte, nefetujete a netýráte Vy jeho.

Jestli dává domů víc peněz než Vy, jestli pro Vás dělá něco navíc (stolek), tak proč neudělat něco navíc, to je jasné. Ale já to vždy vidím tak, že pokud si dělíme napůl všechny výdaje, tak si budeme napůl dělit i všechny domácí práce. A že nepije, to mě pak fakt ze židle nezvedne. (Ale možná je tohle důvod, proč jsem pořád sama *smich**frajer*)

Ale chápu, že se člověk občas musí smířit se situací a i když je nepříjemná, tak po tomto smíření dojde k uklidnění, člověk tak nějak přijme to, co musí nebo co je nezbytné, co nezmění. Je snazší doma dělat víc domácích prací, než neustále bojovat s tím, aby je udělal ten druhý, že?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.17 07:50
avatar

Naufrago, dobře jste to napsala *palec*Celé to shrňme: Všechno je otázkou priorit. *srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 12:08
avatar
Naufrago, po mych minulych vztazich si toho fakt vazim, asi jsem tyhle typy pritahovala k sobe ale zmenila jsem priority a prvne mam pritele, ktery budto nehraje automaty a nekrade mi penize, nebo me nebije. Takze si toho opravdu cenim

 

Datum: 09.02.17 13:38
avatar

Tak to je dobře já tyhle typy zase asi odpuzuji, vidím to ale sem tam u kamarádek. Jsou to vcelku fajn chlapi, ale občas na ně obrátí oči v sloup, občas je pro ně ženská podřadná, občas je to "jen ženská", občas takový ten přihlouplý pohled říkající "no jo, ty tomu moc nerozumíš, viď"... tohle si ke mě nikdy žádný nedovolil, natož horší věci. Jsem za to ráda, moc ráda.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: willy
Datum: 09.02.17 20:42

Vas pritel se chova jak se chova. Takto je stastny. Chova se jak chlap a vam to vadi? Neberete ho takoveho jaky je a zacina vam vadit, jaky je. Chtela by ste ho takoveho, jaka je vase predstava o tom, jaky by mel byt. Toto vsechno je ta nejlepsi cesta jak ho "ochocit" a udelat ho nestastnym. Stejne vam pak s takovou jednoho dne utece.

Nebo, jak rikate, ze je sikovny, zrucny... Nestaci vam to? Najdete si tedy vy zzensteleho samponka, ktery bude hovno umet a bude na vsechno levy... Naopak, bude se chovat jak cukratko, lestit hadrou podlahu a jeste bude vas peskovat, ze nemate ustlanou postel tak dobre jak on, nebo ze jste zapomela silonky na pracce a neuklidila je ... Toto chcete?

Rozejdete se, je moje rada. Nebo ho prijmete jaky je a vazte si sebe, ze mate u sebe sikovneho i kdyz trochu neporadneho chlapa, nebo si opravdu hledejte jine princatko a nesnazte se znicit (predelavat) chlapa ... ;)

Dle meho nazoru se on vas nesnazi predelavat. Ze? ... Protoze vas ma rad takovou jaka jste a bere vas i s vasimi nedostatky. *nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.17 14:56
avatar

Já bych to trochu odlehčil:

Když chlap něco slíbí, tak to udělá. A netřeba mu to každých půl roku připomínat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: many*
Datum: 11.02.17 16:28

Ženské, neblázněte a hledejte na tom vašem spíš něco, co ta druhá nemá.Dneska jsem doklusal ženě pomoct s nákupní taškou, jedna starší se zastavila a povídá, Haničko, buď ráda, ten můj by se jen válel po gauči.Ten váš třeba nekouří, pije příležitostně...nehledejte jen neumyté nádobí v době automatek.Nedavno byla u nás známá a já se zmínil o této děbatě.Začala nadávat, co všechno ten její nedělá, ale tato osoba je třeba 20 let doma, nesnaží se ani najít žádnou práci, neuvědomuje si, že za 10 let až bude mít nárok na penzi, nic nedostane...Dcera má v baráku 3 chlapy, nedavno se pochlubila, že fudt jen myje dlaždičky jak si pánové ocákávají ocásky:).žena jí říká, ať je naučí když jdou čůrat sedat na záchod, já to dělám desítky let a je to strašně pohodlné, nedovedu si to představit jinak, možná nemoc z tří ženských v baráku.*smich*

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.