Květiny v cukru (kandované)

Od: Datum: 31.01.17 21:26 odpovědí: 3 změna: 22.02.17 07:02
avatar

Pěkný večer, :)

sice je ještě zima, ale už přemýšlím do budoucna. Letos bych (konečně) chtěla vyzkoušet kandované fialky a růže. Na internetu jsou recepty buď založené na namáčení v bílku, nebo v arabské gumě, popř. klasické kandování v horkém cukrovém sirupu. Máte s tím někdo zkušenosti? Jde mi o to, který postup je nejvhodnější.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.17 23:49
avatar

Taky přeji hezký večer ildika. Sice tohle já osobně neprovozuji, ale váš dotaz mi vyvolal vzpomínku na mého tatínka, který byl cukrář a kandované růže vytvářel kvůli zdobení na dorty.Dělal to z bílku a cukru, buď z prášku, ale i z krystalu, podle toho k jakému zdobení je využíval. O dalších vyjmenovaných možností jsem neslyšela, ale myslím si, že s bílkem bude využití lacinější oproti arabské gumě, přitom efekt stejný a použít horký cukrový sirup bych se trošku bála z obavy, aby se nezměnila barva či chuť použitých květinek.Je to ale jen můj názor bez osobní zkušenosti.Tož,tak.;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.02.17 20:46
avatar

Díky za odpověď. :) Ten bílek je určitě lacinější, ale mám dojem, že se u takto zpracovaných kvítků uvádí trvanlivost pouze 3 měsíce (s arabskou gumou by to mělo být podstatně déle). S tím cukrovým sirupem máte zřejmě pravdu, navíc by takové květiny ztratily i výživovou hodnotu.

Datum: 22.02.17 07:02
avatar

Okvětní plátky a jiná jedlá, drobná kvítka, kandovaná pomocí arabské gumy, se skladují v pevně uzavřené nádobě. Spotřebovat se mají do 3 měsíců, takže stejně jako ve verzi s bílkem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.