Poslechnout rodiče či vlastní touhu?

Od: Datum: 30.01.17 17:08 odpovědí: 20 změna: 05.02.17 16:39

Dobrý podvečer.

Je mi devatenáct a s přítelem máme už šest let velmi pevný citový vztah. Loni v listopadu jsme tedy začali už uvažovat i o tom, že bychom mohli uskutečnit soulož. Jako vyvrcholení naší lásky.
Abych se vyvarovala nějakého unáhleného jednání, poprosila jsem rodiče o důvěrný rozhovor a tam jsem jim tento nápad přednesla. Vysvětlila jsem jim, že se s přítelem již dlouho velice milujeme a cítíme se na soulož připraveni. Rodiče na to však reagovali velmi odmítavě a tvrdě tuto myšlenku odsoudili slovy, že naše láska je ještě naprosto nezralá a sex v takovém vztahu je něco neslýchaného a nepřipadá v úvahu. V lásce tvé soulož? Neslýchané!
Své rodiče velmi respektuji, ale přesto s přítelem uvažujeme, zda bychom se přece jen nemohli zachovat podle svého přání. Co si o tom myslíte Vy? Poslechnout je nebo neposlechnout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.17 17:18
avatar
Tak to před přítelem klobouk dolů 6 let bez sexu to bych v jeho věku nedal
Já myslím že vám rodiče do toho nemaj co mluvit vaše sexuální potřeby a touhy sou jen věcí vás dvou
Takže, neváhejte a vlítněte na přítele dřív než se to podaří náké jiné *palec*
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.01.17 18:36

Pokud to není vtip, tak jednejte podle vlastního uvážení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 30.01.17 18:40
Koukám, že můj předchozí příspěvek byl odstraněn.
Měním tedy styl mého unáhleného vyjádření ohledně toho, jestli a jakou formou bych jako hypotetický otec chtěl být seznámen s dceřinným pohlavním životem. Uznávám, že věta o tatínkově zlobivé holčičce a jejích plánech na víkend nebyla vhodná.
Zároveň jako člověk, který nepovažuje několikaměsíční rozjímání po šestiletém vztahu dvou zdravých svéprávných dospělých bytostí za normální vzorec chování radím, počkejte raději ještě několik let.
Evidentně nejste připraveni.
Ovšem v souladu s pravidly o poskytování nesmyslných a zavádějících odpovědí vám doporučuji pro jistotu návštěvu odborníka.
Věc má totiž minimálně 3 roviny. Právní, kdy jste pouhým dosažením určitého věku schopni rozeznat závadné chování a mít odpovědnost za své konání.
Etickou, kdy posuzujete vhodnost vašeho chování vůči lidem ve vašem okolí.
Fyziologickou, kdy vy nebo příslušný odborník posoudí váš úmysl ze zdravotního hlediska.
A na závěr si dovolím malou odbočku jako zpětnou vazbu Adminovi, že tento styl dotazu je přesně to, co poradna potřebuje, aby se zde zvýšila návštěvnost. Žádné vymyšlené otázky, ale skutečné problémy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fkvd
Datum: 30.01.17 19:02
Myslím, že byste měli k aktu matku i otce přizvat, aby na vás dohlizeli a korigovali, co bude třeba korigovat.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: jmlc®
Datum: 30.01.17 19:12
avatar

Poslechni své srdce a mozek - máte-li oba touhu a v případě nehody příjem, pak klidně... Je-li to proti vaší víře, pak asi ne.

Jsou páry, co "po svatbě" dodržely a bylo jim 24-25 let...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.17 19:19
avatar

Poslechněte vlastní touhu. Je to Váš život, Vaše tělo a Vaše city. Mohu se zeptat co Vás vede k tomu, abyste s rodiči rozebírala ve svých letech svůj intimní život? Potřebujete z nějakého důvodu jejich požehnání proto, abyste začala sexuálně žít? V žádném případě nerýpám, opravdu by mě to zajímalo, protože dospělé, svéprávné děti se o tomto s rodiči neradí. Je to nezvyklé, Váš dotaz působí až neuvěřitelně...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.01.17 19:32
avatar
Bud jste troll, nebo fakt divna rodina. Proc?
1. Neni uplne normalni, ze devatenactileta dcera predem oznami rodicum, ze se chysta soulozit s pritelem, nebo se jich snad jeste pta na svoleni
2. Taktez neni moc standart, aby po sesti letech rodice souloz zakazovali. Oni sami to fuj aktivitu urcite uz neprovozuji a poprve spolu soulozili po dvaceti letech chozeni
3. Konecne mi prijde divny, ze milostny akt s milovanym clovekem nazyvate "uskutecnit souloz". Je to jak z lekarske zpravy, neosobni, bez spetky citu
Jo, a rada. Jste dospela, ucinte tedy rozhodnuti hodne dospeleho cloveka, ne trinactilete holcicky schovane pod mamincinou sukni.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.17 22:33
avatar

Těžko si dovedu představit, že by mi na stejný dotaz, mí rodiče odpověděli "ano, běž a vyspi se s ním!" To musí být trapárna v každfém věku a pro obě strany. Myslím, pokud nejste trol, že od 18ti let jste dospělí lidé a konec konců neptají se ani 16tiletí. Je to jak dotaz z 18tého století. Abych tedy nějakou radu vůbec poskytla, jednejte, jako dospělí lidé a svým sexem nezatěžujte hlávky rodičů. Je to Vaše intimní záležitost. To se divím, jak se takhle vůbec můžou dnes dva lidi sejít, to je tedy rarita.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 23:19
avatar

Já myslím, že se někdo parádně baví a dnešní večer tráví pod stolem (smíchy). :)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.01.17 02:20
avatar

Jelikož jde o vtip, minimálně ze 100%, tak doporučuji vyšetření sluchu u obou zainteresovaných, jelikož doposud neodposlechli volání přírody.

Eventuelně, zkusit při chvílích sblížení, okamžicích mluvení a uvažování no neřestných věcech, odložit neoprénové obleky včetně veškerého vybavení (brýlí, ploutví , 50kg závaří, harpun) a je možné, že při přímém kontaktu nahých těl přeskočí i něco více, než jen vyráška ze zapařenin a 6ti letá špína. Krásnou žhavou noc

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 11:03
avatar

Jestli to není vtip a opravdu máte potřebu ve svých 19 letech "řešit takovou otázku po šesti letech pevného citového vztahu" se svými rodiči, mají Vaši rodiče pravdu.

V takovém případě ani podle mne ještě nejste dostatečně zralá → nejen k tomu, nač se ptáte, ale pro život obecně.

PS: co si mám představit pod pevným citovým vztahem třináctiletých dětí?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: coco
Datum: 31.01.17 11:55

Po analyze otazky jsem dospela k presvedceni, ze jde mozna o preklep v cislovce veku, partneri jsou verici s vetsim vekovym rozdilem a muz je mnohem starsi, zena existencne zavisla na rodicich a ti jsou ve veku starsich duchodcu *ee* , tazatelka by mela vse upresnit, pokud chce opravdu poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 12:07
avatar

Mně se ta otázka nezdá ani s Vaším pokusem o vysvětlení. Co je to za mnohem staršího věřícího muže, který naváže pevný citový vztah s třináctiletým dítětem?

Můžeme si o dnešní mladé generaci myslet, že dospívá rychleji, ale třináct let? Podle zákona jde pořád o dítě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 31.01.17 12:29

Ivzez, k te 13 lete jste dospela po odecteni 6 let vztahu od udajneho veku, proto pisu o moznem preklepu aktualniho veku, i kdyz kdovi jak to je... :)


doplněno 31.01.17 17:21:

Treba je stydliva a po reakcich radcu uz nema odvahu dal se sverovat, jinak divka v pubertalnim veku byva nekdy uz vyspela a pokud slo o leta zamilovanosti dovedu si predstavit, ze vztah se postupne vyvijel i bez sexu, protoze lide jsou ruzni a nekolikalety celibat neni v tom veku nic nemozneho, je pouze neobvykly. Pokud to neni troll, ani neslo o preklep, tak ma chudak devce na dnesni dobu zvlastni vychovu, ale jsou i horsi pripady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 14:38
avatar

Jako, že by tazatelce bylo 91?

Ale vážně: Copak jste si nevšimla, že tazatelka ani jednou nezareagovala? Kdyby to byl vážně míněný dotaz, už by věk opravila, případně upřesnila potřebné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 12:27
avatar

Mám jednu jedinou odpověď. Samozřejmě nejenže rodiče neposlechnout, ale vůbec neposlouchat a vůbec nic jim nevykládat.

Nechce se mi věřit, že se v devatenácti letech ptáte maminky na dovolení a necháte si do tak intimní věci mluvit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 31.01.17 17:08
avatar

I já si myslím, že se jedná o hloupý vtip. Tazatelka se asi někde hihňá.*smich*

Jak píše: je mi 19 a s přítelem máme už 6 let velmi pevný citový vztah. Neznám žádné rodiče, kteří by své 13 leté dceři povolili velmi vážný citový vztah. Vždyť je to ještě školačka, tak jacípak galáni? Spíš by taťka odepnul pásek...

Pokud jsou rodiče natolik benevolentní a nechali 13 letou školačku se tahat 6 let s klukem, pochybuji, že by najednou otočili a zakazovali jí sex. Tím se dívka prozradila, když tolerují už 6 let nápadníka, určitě by tolerovali i veškeré hrátky k tomu patřící.

Takže jako vtip dobré, ale trochu si naběhla s těmi rodiči.

Zajímalo by mě docela, kolik z nás, dospělých, někdy žádalo své rodiče o povolení ke skotačení? *ee* Svatá prostoto! Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bert
Datum: 31.01.17 20:40

Slečinko nemůžete se v tom řídit podle toho co Vám poradí lidé na internetu. Když je mluva vašich rodičů "V lásce tvé soulož? Neslýchané!" - budete patrně z lepší rodiny. To je pro radu nutno brát v úvahu. Nelze vždy poradit každému totéž a jen podle vlastních zkušeností, mnohdy správná rada záleží i na dalších takovýchto důležitých okolnostech. Vy byste s uskutečňováním soulože měla počkat, až to pro Vás bude manželská povinnost, jinak bychom se od vás na poradně mohli dočkat otázek jak řešit nepříjemnosti, které by Vám z takového jednání téměř jistě vznikly!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 16:27
avatar
To mi přijde v 21.století přinejmenším divné. Rodiče jsou pobožní? Jestli jsou teď takovi, tak se připravte na peklo v budoucím životě.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 05.02.17 16:39

Že se ptáš, co si o tom myslíme... tak za sebe si myslím, že jsem na Tebe hrdý :) ... rodiče ti na to nikdy neřeknou, že můžeš. Obzvlášť táta ti to nikdy nesvolí. *smich* Takže se na tohle neptej.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.