Nejde otěhotnět - jak to řešit?

Od: Datum: 21.01.17 18:53 odpovědí: 9 změna: 29.01.17 16:32

Dobrý den,

s přítelem se již rok snažíme o mimčo, nedaří se mi otěhotnět. Je mi již 30let, neporadili by jste mi jak to dále řešit?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jarina
Datum: 21.01.17 19:08

může být problém v neplodnosti tebe, jeho a možná i kombinace. nedávno ukrajncí felčaři prý dokázali umělé oplodnění, kde potomek byl potomkem 3 lidí (1.darované sperma, 2. darované "jádro" vajíčka, 3. nosnice-rodička+schránka vajíčka)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.17 19:10

Vemte se, někdy to fakt pomůže, vztah přítel přítelkyně je jakoby pořád něco unikalo, není to to správné pro dítě. Taky zkuste cviky podle Ludmily Mojžíšové.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.17 19:30
avatar

Dobrý den. Začněte vyšetřením u gynekologa a spermiogramem. V dalším postupu by vám měl podle výsledků poradit právě gynekolog. Vemte do úvahy, že důležitou roli v tom hraje i psychika. Možná by vám pomohla i změna prostředí, kde se dokážete uvolnit, odpočinout si a nesoustředit se jen na otěhotnění. Rok ještě není taková doba, jiné páry se třeba snaží i déle.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 24.01.17 23:11

Naprosto souhlasím s tímto příspěvkem. Chcete-li, dejte tomu ještě nějaký čas, nechete-li, navštivte specialistu a nechejte si pro začátek provést základní vyšetření. Nedoporučuji ale dlouho otálet - nám celý proces trval 8 roků.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lach
Datum: 27.01.17 09:22

Zdá se mi to nebo tu někdo smazal moji reakci, kde jsem doporučoval tazatelce raději zvážit adopci či pěstounství?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 11:26

Dostal jsem vaši reakci do mailového upozornění, ale zde ji také nevidím.

Co se týká tématu, tak svého času jsem byl v podobné situaci (jak už jsem psal výše) a možnost adopce se sice jeví jako řešení z pohledu nezávislého pozorovatele. Nicméně pohled člověka, který tento problém nemusí řešit a toho, jehož se bezprostředně dotýká, je zcela jistě odlišný a ono to není zase tak jednoduché se s tím srovnat. A to v této chvíli pomíjím fakt, že proces předcházející adopci je u nás na rozdíl od civilizovaných zemí komplikovaný až potupný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vykuk*
Datum: 25.01.17 05:16

dobrý den, partnerka se během asistované reprodukce přehoupla přes 40cítku a byli jsme na 2 klinikách ( HK a Kostelec ) a bohužel investice 80 tisíc nesplnila očekávání. V příštím životě bych podnikal v asistované reprodukci, prachy na stůl a výsledek bez záruk. Více peněz jsme neměli, tzn žádný potomek :-/

Jinak, rok zkoušení není nic, chce to vytrvat a hledat rady na zvýšení pravděpodobnosti býti plodní - OBA.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: han*
Datum: 28.01.17 01:18

Oslovte gynekologa, co pracuje s přírodním preparátem Gynex. Dost si ho chválej . Má poradnu na internetu MUDr Bohdan Haltmar.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujana
Datum: 29.01.17 16:32

Zdravím,

doporučuji zaměřit se u ženy na průběh menstruačního cyklu pomocí symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství, sledování plodných a neplodných dnů a zda probíhá ovulace. Důležité také je, aby doba od ovulace do další menstruace byla dostatečně dlouhá, aby se případný zárodek stačil uhnízdit. Samozřejmostí je zdravý životní styl a co nejméně stresu u obou (ať už se jedná o tlak rodiny či stres v zaměstnání). Nutno také podpořit mužskou plodnost odpovídajícími vitamíny, pohybem, zdravým životním stylem atd. Po roce snažení by to možná chtělo i urologické vyšetření u muže, spermiogram není vždy nutný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.