Nedaří se otěhotnět-vyšetření?

Od: Datum: 07.01.17 16:26 odpovědí: 9 změna: 09.01.17 00:39

Dobrý den,

snažíme se s partnerem 9 měsíců otěhotnět. Stále se nám nedaří. Chtěla jsem se Vás zeptat, po jak dlouhé době začal lékař pátrat, proč se otěhotnění nedaří? A jaká vyšetření jste absolvovali?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.17 17:08
avatar

Dříve se příčina neplodnosti hledala až po dvou letech marného snažení, nyní je to myslím rok. U muže přijde na řadu prvně spermiogram, pokud je v normě, pak rentgen vaječníků ženy, hormonální léčba ,pokud nejsou průchodné, tak léčba, profuky, prostřiky, operace. Existuje i určité procento zdravých partnerů. kteří se k sobě nehodí jaksi "chemicky" - s jiným partnerem by měli potomky bez problémů, ale spolu jim to nejde. Pak je zde oplodnění in vitro, náhradní matka, adopce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 19:19
avatar

Kdy jste naposledy byla u ženského lékaře? Když ¨tam položíte tuhle otázku, odpoví vám fundovaně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.17 19:21
avatar

Ještě než půjdete k lékaři, můžete si měřit bazální teplotu a nebo dokonce zkoumat přítomnost ovulace ovulačními testy. Když není ovulace, není otěhotnění, myslím, že je to dobrý první krok.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: standahad
Datum: 07.01.17 20:20

Dobrý den. My s manželkou snaha rok a půl. Poté nam doktor vypsal žádanku na spermiogram. Poté za dva měsíce manželka otěhotněla. A dnes je druhému synovy rok. Je to taky hodně o psychice. Přeji hodně zdaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 10:10
avatar
9mesicu je malo, chce to pravidelny, ale ne zas denne sex a vypocitat cca plodne dny. Nam to fungovalo pekne, vzdy 2 mesice a bylo to.
Jinak az tak po 2rokach snazeni bych to resil. Priroda to jiz zaridi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 11:39
A je dobre to dělat ráno a ne večer...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 08.01.17 14:54
Dřív než podstoupíte invazivní vyšetření, nechte si z krve stanovit antimulerianský hormon. Hradí si to pacient sám a podle výsledků se určí zásoba vajíček. Když nejsou vajíčka, je všechna snaha zbytečná. Kolegyně takhle před lety absolvovala několik operací a cyklů hormonální léčby se všemi negativními důsledky aby se pak po letech dozvěděla, že nemá vajíčka a vlastního potomka mít nemůže. Přitom stačilo vzít na začátku krev.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 16:40

9 měsíců nic není, ale vy se začínáte strachovat a tak vám to najust nepůjde. Musíte se uvolnit, nechat to být a zkuste vyhledat na netu cviky podle Ludmily Mojžíšové. Jsou to takové uvolňovací cviky, za komunistů byly velice populární a mnoha ženám pomohly k otěhotnění. Zrovna tuhle jsme si s kamoškou říkaly, jak se dnes vše zbytečně dramatizuje a přitom cvičení je zdarma a pomáhá. Tak pak sem napište, až bude vše v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 09.01.17 00:39

Napište na poradnu MUDr Bohdana Haltmara. Je to gynekolog, který úspěšně radí v těchto záležitostech. Je ze Zábřeha na Moravě / pokud se nepřesunul/ . Je přes alternativní metody a často pomohl přípravkem Gynex. Někdy ho ordinuje oběma partnerům. Jde o přírodní preparát. Už existuje pojem gynexové děti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.