Jak udelat vklad penez

Od: Datum: 05.01.17 15:33 odpovědí: 13 změna: 05.01.17 19:46

Potřebuju prosím poradit...nastoupila sem do práce kde se střídam pouze s jednou slečnou... školila sem se stylem,že moc proskolená nejsem...tzn máme nekdy vkládat peníze co vydeláme vetší částku do banky vklad penez..nikdy se to nedelala,vubec nevim oc jde...jak se to delá? nechci být za blbku a říct po dvou mesici že to neumím..:/ mužete mi zde říct navod podrobnejší? spočítám penize např 50 000 a musim je dát do banky vložit nejak...nevim vubec..proto žádam radu... napíšu si to na listeček ty bankovky? a pošlu je na učet co si žádaji jak? prosím poradte ,kdo to již delá,delal:)dekuju moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.17 15:36

odnesete peníze do banky, vložíte na daný účet, dostanete potvrzení a to v práci založíte do nějakých desek k tomu určených *placni*


doplněno 05.01.17 16:51: Tak jdete s kolegyní a ona vám to ukáže
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dita
Datum: 05.01.17 16:02

jak je tam vložím,kam?:D nebyla sem tam nikdy...tak netušim vubec

Datum: 05.01.17 15:43
avatar

Dito, vyberte si banku a tam si zajděte pro informace. A když se vám bude líbit, co pracovnice říká, založte si tam účet. Pracovníci na přepážkách vědí, jak se všecičko dělá. Jak se vkládá, vybírá a vlastně úplně všechno. Dejte si načas a ptejte se, nechejte si všechno vysvětlit. I to, jak zařídit, aby vám výplata na účet chodila automaticky. Pak jen dáte příkaz na trvalé platby, jako je třeba ikaso SIPO, placení toho, co mátze mimo SIPO. Já třebas má mobil. Ale můžete mít cokoliv. A peníze budete vyzvedávat z bankomatu kartou. Kartou také budete moci platit nákupy. Nebudete muset sebou nosit hotové peníze. To všechno vám vysvětlí pracovník na přepážce.

Je možné, že jsem nepochopila, na co se ptáte, v tom přčípadě se omlouvám.


doplněno 05.01.17 17:59:

Ahááá, vy mluvíte o tom, když odnášíte tržbu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dita
Datum: 05.01.17 15:56

práve v práci banka je,zatim tam chodila kolegyne,ale asi se tomu nevyhnu i já... delá to ona ale nechci se ptát po takové dobe:/ byla bych za blbku... žádný ucet si nemusim zakládat je potřeba práve jen penize urcitou částku zaslat na učet co nám daly. takže to neni jen že to budu tukat nekde sama to musim jit za lidma co tam pracuji? s tim papírkem co si vypíšu kolik tam mám penez a nechám jim to tam a oni to pošlou?

Datum: 05.01.17 18:15
avatar

Dito, to je nesmysl, proč byste se neměla normálně zeptat? Jestli jste za celou dobu ještě v bance nebyla, je logické, že nevíte, jak na to.

Rozhodně je lepší se zeptat kolegyně, než potom zmatkovat v bance.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: foodlover
Datum: 05.01.17 15:56

Jednoduše. Peníze přinesete, ovšem pozor třeba při vkladu víc jak 1000euro nebo 27 000 chce banka legitimovat. Jinak o nic nejde, pokladník si peníze sám přepočítá a udělá si to, pak jen vydá potvrzení o vkladu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 05.01.17 16:09
avatar

Myslím, že se vyplnuje Vkladový lístek a tam se rozepíše, kolik jakých bankovek a mincí dáváte, kopii vám dají jako stvrzenku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: foodlover
Datum: 05.01.17 17:11

Pracuju v Raiffce a nic takového neděláme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 16:12

Nezlobte se.Ale Vy nechcete být za "blbku" před kolegyní.Ale ač to nerad říkám tady jste takhle co píšete a chcete za "blbku" před celý světem...

Za co se stydíte? Jste tam krátce,nikdy jste to nedělala to je normální. Poproste kolegyni zda nemužete jít jednou společně ona Vám to ukážete a hotovo.Víte to hned.Pak si dáte někde spolu kafe a život jde dál.Zbytečně to hrotíte.

Myslím že je to jednodušší než se tu vyptávat po netu jak bl...

Přeju at se to naučíte a v práci se daří.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.17 17:08

Není přeci ostuda se kolegyně zeptat, prostě ji řekněte, že jste to ještě nedělala a ráda byste uměla ...zda by vám to nemohla vysvětlit . Není na tom nic špatného a nemusíte si opřipadat jako blbka.

Tou byste byla kdyste dělala chytrou a udělala to pak špatně . Takže vzhůru do toho a budete zase mít o zkušenost víc a jistotu že to uděláte dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kozlik
Datum: 05.01.17 17:39

dita: Neměl bych z toho zbytečně až takový panicky strach a tak jak ti radi ostatní bych se te kolegyně na to zeptal nebo do banky s ní zašel aby jsi viděla jak to tam probíhá. Pokud máš s ní dobré vztahy tak snad ti neodmítne poradit. Jinak nepíšeš o kterou banku se jedná protože v každé bance to může být trochu jinak, ale předpokládám, že asi ve všech to snad bude podobné. Jsou ale i některé banky které nemají na poboškách pokladnu a tam s vkladem hotovosti může být problém, ale to snad tvůj případ nebude. Klidně s těmi penězi zajdi do banky a tam jdi k pokladně s tím, že chceš vložít peníze na účet pokladník si peníze sám přepočítá a pokud bude k tomu něco potřebovat tak ti poradí co. Jinak tržbu jsem nikdy na účet nevkládal a tak nevím jestli je nějaký rozdíl mezi vkladem tržby na firemní účet a nebo peněz na vlastní soukromý účet.

Předpokládám, že jsi dospělá osoba a příliš se mi nechce věřit, že jsi ještě v žádné bance nikdy nebyla nebo, že nemáš vlastní bankovní účet. Mít účet v bance je v doučasné době pro dospělé lidí téměř nutnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: penize
Datum: 05.01.17 18:46

Kolegyně by vám to správně mela sama od sebe vysvětlit,jinak každá banka to má jinak,někde se dává vkladový lístek,někde ne.Radši se zeptejte,na tom přece nic divného není,Dřív než v bance uděláte nějaký kopanec.Jde přece o peníze. Musíte znát číslo účtu,ma který peníze vložit,musíte je zkrontrolovat,zda jsou platné,zda tam není padělek,měly by být hezky srovnny,aby neměly ohnuté rohy.I když se nevyplňuje vladový lístek,tak si napiště svou výčetky,kolik čeho-jaké hodnoty odvádíte,celkový součet.Potvrzení z banky si radši pro sebe zkopírujte,než ho někde ve firmě odevzdáte.Nevím,co je to za firmu.Poctivá-nepoctivá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 05.01.17 19:46

Musím teda uznat, že za blbku (nebo za blbce), bude spíše ta společnost, která Vám svěří takový obnos a Vy nevíte co s ním. Nebo to bude spíše dle mého názoru naopak nějaký jejich podvod na Vás. Jako, že to pošlete jinam, a oni vám to pak dají uhradit. O tom, že pracujete v bance, tady nebylo ani slovo. Není to nějaká internetová hra?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.