Chci na vojenskou

Od: Datum: 31.12.16 22:05 odpovědí: 23 změna: 03.01.17 00:07
Zdravím, chci na vojenskou školu, ale mám velkou nadváhu. Neúspěšně s ní bojuji.. snažím se, teď jsem začala i víc jíst, když vidím, že výsledky nejsou, prostě depky, ale stále se snažím zamezit tomu přejídání, jenže to nejde , dřív jsem takhle nejedlá. Jenže chci zkusit jit na vysokou školu vojenskou se zdravotnickým zaměřením, bojím se šikany, nemáte někdo zkušenosti?:( Opravdu mám strach, na přijímačky vyjma Vánoc trénují kondici jak jen to jde, ale tohohle se vážně bojím, asi bych to nezvládla psychicky nějakou šikanu, bojím se, že na vojenské je pravděpodobnější právě kvůli tělesné výchovy...(šikana)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vaha
Datum: 31.12.16 22:25

mám velkou nadváhu. Neúspěšně s ní bojuji.. snažím se,

Aha, ty se snažíš s nadváhou bojovat, proto sež.reš co vidíš.Tomu také říkám boj.Když nedokážeš sama shodit a sportovat, svěř se odborníkům, u PC sedíš a informací je hafol, tak pohledej.

Na vojenskou zapoměň Nebudeš zvládat pohybové aktivity s vrstevníky, ale tomu se neříká šikana Tomu se říká pohodlnost, rozežranost a lenost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: balzerka
Datum: 01.01.17 02:56

Tam se snad dělají krom fyzických a vědomostních testů i psychotesty. Myslíš, že budou mít zájem o studenta bez vůle , sebevědomí a snahy. I když budeš jíst málo, je možné, že vynecháš zrovna prvek, který se účastní spalování tuku a zas to nepůjde. To musíte mít dobrého výživového poradce a nejlépe být ve dvou, podporovat se. Už tu jednou byl tip, kam se obrátit. Centrum řízené regenerace. Praha budova Eltodo.Vyhodnotí situaci podle dotazníku, který vyplníte a pak se konzultuje osobně nebo po telefonu. Něco to stojí, ale ne zas tolik a prý to funguje. Dobré je přečíst si knížku Hany Synkové: Byla jsem tlustá, jsem jaká jsem.. Tam člověk pochopí, jak na to a ještě se to dobře čte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.17 06:59
avatar

Chybí Ti pevná vůle. Proto když si nedokážeš poradit s postavou, je dost velká pravděpodobnost, že si neporadíš ani se studiem. Což by byla škoda. Prostě na to nemáš, s tím se nedá nic dělat.

Jestli si myslíš, že máš na studie, studuj civilní zdravotnictví. Budeš jednou třeba tlustá sestřička, nebo i tlustá doktorka, ale pokud nebudeš dietoložka, nikdo to asi moc řešit nebude.

U armády bys byla snadným terčem při střelbách, do tlustého se trefuje daleko líp. A také by Ti vůbec neslušela vojenská uniforma. :-D

Takže za mě: když se svou postavou nechceš nic dělat, raději nějaké civilní zaměstnání. Tam se to spíš ztratí. Jaga.

Příbuzná dělala před lety zdravotní sestru u armády. Vyprávěla, jak i ony, zdravotnice, musely běhat na čas, šplhat, provádět nejrůznější sportovní disciplíny. Chodila po večerech trénovat do polí, aby to pak naostro zvládla. Proto si myslím, že by to pro Tebe byla veliká překážka a neprošla bys sítem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xy
Datum: 01.01.17 11:09

Uf, dost velké klišovité kraviny, že? Někdy mě to tady opravdu překvapuje. Znám dost lidí, kteří vystudovali náročné obory, a mají nadváhu. Takže toto

"Proto když si nedokážeš poradit s postavou, je dost velká pravděpodobnost, že si neporadíš ani se studiem." mi připadá jako fakt velká hloupost od přispěvatelky. Nenech se tím zmást, i když autorka je asi hubená kandidátka jaderné fyziky. Zrovna v našem ročníku na gymplu jedna z nejlepších studentek ( a dokončila náročnou vysokou školu snadno ) byla dívka, která při tělocviku stále dostávala od tělocvikářky čočku pro svou macatější postavu.Fandím lidem, co se snaží s nadváhou něco udělat ( sama jsem byla vždy spíš podvyživená , ale má zásluha to nebyla )no a toto, to už je teda fakt haluz

"U armády bys byla snadným terčem při střelbách, do tlustého se trefuje daleko líp"

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.01.17 08:15
avatar

Udělej medicinu a nastup do vojenské nemocnice! Šikany se bát nebudeš muset. *hej*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: branec
Datum: 01.01.17 09:29

Divím se,proč tady pláčete. Prostě se přestaňte tak nacpávat.To je všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 01.01.17 10:24

Zatím se Vám tady moji předrádci jen posmívají. To určitě nechcete slyšet, to chápu. Situace je taková, že obezita je mor naší doby. Dokonce, čím nás je víc obéznějších, tím to vypadá, že je to vlastně čím dál tím normálnější. Na druhou stranu se mezi námi pohybují rachitické bytosti tloušťky tužky. Ty zase vystavují na odiv, jak jedí jen vzduch. Když jsem byl sám na vojně, tak tam bylo taky pár tlustých důstojníků (byl to jen zajišťovací útvar, hlavně teda pro ty důstojníky). Ale řeknu vám, vůbec to nevypadalo dobře. Zase na druhou stranu se dneska každý druhý počítačový expert líčí jako tlustý a zanedbaný, a má pak velké úspěchy. Takže jedině tímto směrem. V bojovém nasazení to nevidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: branec
Datum: 01.01.17 11:05

Člověk musí být od někoho tzv. naštvaně nakopnut,aby začal něco dělat. Dívko,sama popisujete strach,obavy.Dnešní svět je tak nastaven-na člověka s nadváhou není hezký pohled. Jestli budete na vojenské,ekonomické škole nebo v učebním oboru, všude budete mít pocit,že to s vámi po této stránce není dobré. A všude se najde někdo s posměškem. Takže na to nedejte,že jsou i hubení,všelijaký. Vy to musíte dokázat,to co chcete. Když vám někdo napíše radu, a vám nelíbí,je to fakt jenom kopanec s dobrým úmyslem. Prostě vám to musí dát to,že si řeknete,jen počkejte,já vám ukážu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mnd®
Datum: 01.01.17 15:14
avatar

Poradím tohle: dne 21. ledna 2017 ( je to sobota ) v budově FVZ, Třebešská 1575, Hradec Králové bude den otevřených dveří od devíti do třinácti hodin a tak se můžete zeptat přímo a tam bez okolků jestli to má cenu abyste se hlásila.Budete vědět hned na čem jste a máte to z první ruky přímo.


doplněno 01.01.17 15:53:

pardon : ...od devíti a od třinácti hodin ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.17 15:37
avatar

Nedávala jste na Poraďte otázku 3.12 2016? @hg" #Zdravotní+způsobilost


doplněno 01.01.17 20:11:

Ono záleží, jak se sama dokážete ke všemu postavit. Cvičit, být fyzicky na výši a splnit limity musíte. Pokud na Vás budou vyvíjet tlak, abyste zhubla, pracovala na sobě a měla nějaké výsledky, tedy Vám to nějakým způsobem budou přezentovat, tak záleží, jak to přijmete. Pokud jste citlivá a jakoukoliv výtku budete brát jako šikanu, tak Vám nikdo nepomůže. Vše je pouze ve Vaší hlavě.

Ze základu musíte mít sama v sobě pevnou víru, sebekázeň, sebedůvěru, musíte si v sobě vypěstovat nějaký drill, pravidelnost, stanovit cíl, vědět, co chci a co pro to budu muset udělat. Nikdo to za Vás nevyřeší. Popisujete Vaše problémy s jídlem a přibíráním, jo-jo efektem. Jestli vše zvládnete sama, radikální změnou a to přijetím na školu je možné. Ale protože se již dopředu bojíte je problém. Musíte si sama říci, jestli jste dostatečně silná překonat překážky. S každým shozeným kilem Vám mohu s klidem napsat, že získáte další kus sebevědomí a a sílu pokračovat dál.

Pokud byl výše uvedený příspěvek od Vás, tak za měsíc prosinec se mohla Vaše váha snížit o 5 kilo a fyzická kondice opět o kus zlepšit. A dosáhnout další lepší výsledky. I když píšete, že ty vánoce jste asi trochu hřešila. Ale pro Vás to neměla být výmluva a i o svátcích jste se měla držet dietního jídelníčku. Nejlepší je nepéci cukroví a nakoupit ovoce a zeleninu, rybu uvařit ve vodě a k tomu vařený brambor.

Proč si myslíte, že na škole bude šikana? Já si myslím, že tam bude tlak na zlepšení vaší kondice a výsledků. Měla byste se se přihlásit a těšit se na přijímačky. Hormon štěstí ve Vás potlačí chuť na jídlo, sladké a zahrne Vás nebývalým sebevědomím, že vše zvládnete.

Otylá vojanda v uniformě není to pravé ořechové.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.17 15:42

Zdravím, jak jste na tom fyzicky? při přijímacím řízení pro získání jednoho bodu z 25 možných je pro ženy podmínkou uběhnout 2100 m za 12 minut a 33 leh sedů za minutu také jeden bod. 2550 m - 25 bodů, 50 leh-sed - 25 bodů. Fyzičku si vojáci musí udržovat po celou dobu služebního poměru, ať je jim 20 či 50 let, přezkoušení je nemine :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.17 16:02
avatar

Nedá mi to a musím se zeptat: Jak chcete s vojskem někoho bránit, když neumíte ubránit sama sebe?! *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klus
Datum: 01.01.17 16:10

Tazatelka nebude nikoho bránit. Je to v dotazu -

zkusit jit na vysokou školu vojenskou se zdravotnickým zaměřením,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bnnv
Datum: 01.01.17 17:16
A cemu rikate tlustá? Hlavně musíte mít dobrou fyzičku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trr
Datum: 01.01.17 20:25
Dobrý den , děkuji všem za rady i za ty zlé,protože i ty mohou člověka nakopnout. Bohužel jsem zjistila,že BMI musí být pod 30, takže asi nic pro mě. Chodím do fitka a rozhodla jsem se pro tuto školu spontánně před měsícem. Kondici trénují, od nikoho jsem nechtěla aby mě litoval,pokud to tak vyznělo omlouvám se. Díky všem,jen bych nerada,aby si O mně někdo myslel,že jsem tlusťoch který se jen lituje a nic nedělá hubnutí(snažím se) od 10ti let
Datum: 02.01.17 06:50
avatar

Nechci Vám nadávat a urážet Vás, jak si možná včera někteří méně chápaví, myslili. Právě jsem Vás chtěla nakopnout správným směrem. Myslím si, že když má někdo pevnou vůli při formování postavy, má ji i při vysněném studiu. Rve se a dělá všechno pro to, aby školu udělal. Proto si myslím a nezlobte se na mě, že když není dostatek pevné vůle při tom hubnutí, nebude ani při škole. Ted by bylo nejlepší, kdybyste se naštvala a vykřikla: JÁ TO ZVLÁDNU A SICE OBOJÍ! UVIDÍTE!

Nepříjemné na tom je, že se snažíte už od 10 let. Pokud je Vám takových 20, Vaše snaha trvá už 10 let. A nikde nejsou vidět žádné výsledky. Proto je někde něco špatně. Za tak dlouhou dobu by výsledky být musely.

1/ Buď nemáte pevnou vůli, chvíli se sice snažíte, ale pak zase zbaštíte, co kde najdete a výsledek není pořád dobrý. Tzv. jo-jo efekt.

2/ Je i možnost, že ta nadváha pramení ze zdravotních problémů. I když na to se vymlouvá hodně obézních lidí, u malého počtu z nich to může být pravda. Pak by měli nastoupit spíš lékaři. Důkladné vyšetření, výživová poradkyně, příp. bandáž žaludku. Ale to už je poslední štace. Příčí se mi do jinak zdravého, byť boubelatého těla, zbytečně řezat. Naprosto stačí zásahy, které jsou nezbytně nutné. A to ta bandáž není.

A to s tím terčem, nezlobte se. Pro méně chápavé to měl být pokus o vtip, byť i hloupý, přiznávám. Kdo by po Vás střílel? *ee* Omlouvám se. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xy
Datum: 02.01.17 18:38

Plácnu hloupý vtip. Někdo to označí za hloupost. Přiznám, že vtip byl hloupý, a dotyčného označím jako méně chápavého

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.17 00:03
avatar

Dva příspěvky v jednom vlákně, ani v jednom neodpovídáte na otázku (přečetl/a jste si zdejší pravidla?). Místo odpovědi se jen navážíte do jedné uživatelky, která na rozdíl od Vás odpověděla.

Jak že je to s tou chápavostí?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.17 07:20
avatar

Trrr, to jsem ráda, že jste pochopila, že nejde o zlou vůli. Jaga už vám řekla, co si myslím i já. Jen musím dodat, že fitko není všespasitelné! Je potřeba celý život pojmout tak, abyste ze sebe udělala to, co chcete. Jíst, pohybovat se, chodit a někdy místo chůze doběhnout. A také, narovnat se v ramenou, zvednout bradu, usmát se a rázným krokem postoupit k tomu nebo k čemu, kdo se domnívá, že by se vám mohl vysmívat nebo vás podceňovat. Zatít pěs a v duchu si říci: "Tak pojď!" *jasne* Pevnou vůli a dobrá rozhodnutí vám přeji do roku 2017 ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.01.17 14:18

Mimo dobrého přežírání, může být také problém, - deprese, léky, střeva pomalá, nedostatek vitaminů může rozhodit metabolismus, patní ostruha, gushinguv syndron a.p.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trr
Datum: 02.01.17 18:07
Všem díky, přeji krásný rok plný zdraví ,lásky a štěstí :) PS. To prejidani bylo chvilkové vánoční 0:) :D
Od: mzxy*
Datum: 02.01.17 18:12

šikanován budeš, a navíc budeš dobrým (velkým) terčem pro nepřítele

když mi bylo 40, byl jsem majorem a udělal jsem 13 poctivých přítahů na hrazdě, bradou se dotknout hrazdy a pak dolů...a 50 kliků za půl minuty...ve 40...Tak teď máš svůj vzor a můžeš začít s tréninkem:-P:-P:-P

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 00:07
avatar

Neznám žádnou VŠ, na které by se šikanovalo. Šikana je problémem převážně ZŠ. Požadavek fyzické kondice u vojáků, hasičů, záchranářů, policistů ... není šikana.

Pokud opravdu bojujete s nadváhou, nesmíte si dovolit žádné výjimky – ani o Vánocích. Co Vám říká disciplína (i tu budete muset na vojenské VŠ zvládnout)?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.