Jakým způsobem zakončit látku entlem?

Od: Datum: 25.12.16 15:07 odpovědí: 11 změna: 26.12.16 20:47

Je toto pravda? Platí obě varianty, nebo jen jedna z nich? Jaká je lepší?

Jakým způsobem zakončit látku entlem?

1.možnost je, že se šije stehem klikatým(entlem-cik cak) tak, aby jednou jehla píchla do látky a jednou aby jehla píchla těsně mimo okraj látky, tak jak je v obrázku

2.provede se entlovací steh přibližně 1 cm od okraje látky a to se pak zastřihne těsně k tomu entlovacímu stehu obyčejnými nůžkami nebo entlovacími nůžkami

děkuju za reakce

doplněno 25.12.16 21:36:

no jo děkuju všem a jak tedy entlujete? Taky jednu díru do látky a druhou mimo látku a takto pořád dokola? Nebo šijete jen do látky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.16 15:12

šiji ten první způsob

doplněno 25.12.16 15:50:

taky nic nezastřihávám

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.12.16 15:42

Já šiju 2. způsob, co nejblíž k okraji a nic nezastřihávám.

Od: kapo
Datum: 25.12.16 17:19

Takže nešiješ způsobem, že ti jednou jehla píchne do látky a podruhé mimo látku jak je doporučeno v učebnici-v tom obrázku? Tak to zkus tímto způsobem, třeba se ti to bude zdát lepší.

Od: maky®
Datum: 25.12.16 15:50

Také nic nezastříhávám, zaentluji okraj, když je extra třepivá látka, zaentluji 2 x. Takže používám první způsob.

Ohodnoceno: 1x

Od: coco
Datum: 25.12.16 20:47

Nejlepši je pouzit na strihani entlovaci nuzky = velka uspora casu i niti :). Jinak strojem entlovat pouze okraj bez zastrihovani !

Od: nit
Datum: 25.12.16 22:04

Já šiji způsobem, který není uveden. KOnec látky vedu mezi jezdcem s nití, stačí tak 2 mm. Takže jednou jehla píchne do látky dál od kraje a podruhé jehla píchne mimo látku a tím přeloží se látka uprostřed jezdce. Ve finále to vypadá tak jako by okraj látky byl kousíček přehnutý a oentlován. Nikde netrčí žádné nitě, nic se nestříhá.

Datum: 26.12.16 06:13

Začišťuji klikatým stehem, varianta 1. Té druhé bych nevěřila. Na co šít a pak ještě pracně obstřihovat? Člověk může zajet při stříhání o kousíček dál, přestřihne nit a to začištění se časem začne párat.

Pokud máte entlovací nůžky, není co řešit. Nemusíte obšívat nic. Stačí jimi okraj látky zoubkovaně ostříhat a látka je tak začištěná i bez pracného obšívání. *placni* Jaga.

Od: kapo
Datum: 26.12.16 12:18

A to ty entlovací nůžky zabrání i třepení? To je zvláštní*nevi*

Od: coco
Datum: 26.12.16 12:31

Kapo, zkus to a uvidiš, vsechny okraje budou zoubkovane a casem jen jemne ochmirene, zalezi na kvalite entl.nuzek :)

Datum: 26.12.16 18:37

Entlovací nůžky jsou výborný pomocník u látek, které se moc netřepí. U těch třepivějších nepomáhají, tam to chce obšít.

K odpovědi Jagy: Podle mé zkušenosti nemá entlování šanci se vypárat, ani když do něj střihnete. Vypáře se malinký kousek → jeden, maximálně tři stehy, víc se mi nikdy nevypáralo (většinou jenom jeden steh).

Já používám druhý způsob, ale šiji co nejblíže k okraji látky, tak 1–2 mm, centimentr je zbytečně moc. První způsob není špatný, ale podle mne to už vyžaduje mít cvik. Šila jsem sice hodně, ale na tento způsob entlování jsem si nikdy netroufla.

Datum: 26.12.16 20:47

Ty nůžky tomu u všech látek nezabrání ani náhodou. A u těch u kterých to funguje, tak ty se prostě netřepí tak lehce. Nějaký polyester. Ale když těmi nůžkami ustřihnete přírodní materiál, tak se stejně vytřepí.Ty nůžky jsou opravdu na prd. Teda myslím tím pro opravdové švadleny. Můžete s těma nůžkama nastříhat mašle a takové ty materiály které jsou opravdu netřepitelné. Ale když tím nastříháte opravdu vlněnou látku, nebo bavlnu, nebo viskózu, tak se pak vytřepí. Leda že byste pak výrobek už nikdy víc nepoužíval, nečistil a nepral.

doplněno 26.12.16 20:56:

Pokud používáte cik-cak steh, není nutné vůbec nic pak odstřihovat. Asi jste začátečnice a moc nad tím přemýšlíte. pokud máte stroj dobře seřízený, jde to samo. Látku vedete tím prvním způsobem, při kraji a stroj jede úplně bez problémů. Nemusíte vůbec hlídat kam přesně se jehla zapichuje. Vezměte si kus látky a vyzkoušejte si to. Za pět minut to budete mít "v ruce".

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.