Jak se plete vánočka

Od: Datum: 21.12.16 19:21 odpovědí: 12 změna: 23.12.16 00:25

Potřebuji poradit pro manželku,jak se správně plete vánočka?

Kde najdu na netu ilustrační foto krok za krokem? Né,video ,potřebuji vyfocený postup,já ji to vytisknu.

Děkuji. Karel D.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 21.12.16 19:32
Škoda,že nechcete poslat video.
Mám jedno přímo skvělé.
---
Podle něj se to Vaše paní naučí "natotata."
Ohodnoceno: 0x

Od: liduli
Datum: 21.12.16 19:43

wamp...sem s tím videem, podle žádného jsem se to nenaučila

Od: wamp®
Datum: 21.12.16 20:07
Dobrá,když jinak nedáte.
A plést Vám ji nebudu :-D

doplněno 21.12.16 20:22: Dělávám i ze šesti dle videa viz dole.
Ale tahle je špičková a obří.
Je to devět copů.
Peču je pro rodinu a své nejbližší.

Datum: 21.12.16 19:44

taky mi to podle videa nešlo *cert*

Datum: 21.12.16 19:44

TADY je málo inspirace?

Od: patronkaa
Datum: 21.12.16 20:05

Tady je vánočka ze 6 pramenů, tu dělám pravidelně :

doplněno 21.12.16 21:43:

Kromě prvních dvou přeložení jsou to pořád čtyři stejné, opakující se úkony. Já si to napsala na papírek a při pletení si postup přeříkávám nahlas. Tak mám jistotu, že nepopletu pravou a levou :D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.12.16 20:07

Pokusím se vložit video ze šesti pramenů. je to hodně dobře vysvětlené a ukázané.

doplněno 21.12.16 20:11:

To video je rozhodně srozumitelnější, než postup popisovaný. Také jsem se dívala na ty co jsou jenom s obrázky, ale není to tak hezky vidět a není to tak srozumitelné. Ať se manželka koukne raději na videa.

doplněno 21.12.16 20:16:

Dívala jsem na ten postup z "Dámy", ale podle mne je ta metoda Stupkova zřetelnější a hlavně je to lépe vidět. Ta paní to tam tak nějak divně motá, i když je výsledek docela dobrý. Já bych to teda podle jejího videa nezvládla.

Od: boba®
Datum: 21.12.16 20:37

Já jsem se loni vyvztekala podle různých videí a stejně se mi to nepodařilo. Dokonce jsem zapomněla už i jak se plete základna ze 4 pramenů. Letos jsem po všem možném hledání vyhodnotila jako nejlepší a hlavně nejjednodušší postup vánočky ze 6 pramenů tento:

http://www.mujplan.cz/postupy…cky-ze-sesti-dilu/priprava75/

Nafotila jsem si jednotlivé obrázky do iPhonu a vytiskla na papíru písemný postup a to by bylo:), aby to tentokrát nevyšlo. V pátek se uvidí.

doplněno 21.12.16 20:38:

Stupku jsem zavrhla hned, za chvíli bych nevěděla, která je pravá a která levá*smich*

Datum: 22.12.16 08:20

Aha, tak to vidíte, on mám každý zřejmě úplně jiné vnímání. Já jsem třeba ty jeho řeči o překřížení rukou vypouštěla a koukala jsem hlavně jak pokládá ty pruhy. ;)

Datum: 21.12.16 23:44

Já na to nejspodnější patro, co se plete ze čtyř pramenů, mám extra jednoduchý a rychlý postup. :-D

- stále pleteme jen z jedné strany (např. zleva);

- levý krajní pramen provlékáme nastřídačku pod/ nad ostatními, jako když se tká;

- když dokončíme jednu řadu, automaticky máme zleva další "krajní pramen" a postupujeme s ním stejně.

doplněno 23.12.16 00:30:

Nikdo, mně se ty pletené najednou také moc nelíbí (právě proto, že jsou nízké a nemají takový "tradiční" vzhled).

Od: liduli
Datum: 22.12.16 07:14

Dobré ráno, wamp poslala dobrý odkaz, možná, že to podle něj také zkusím. Ildika píše, že plete jen z jedné strany a ten postup mám připravený i já a jeho schéma je "nakresleno" na odkazu od ladina. Tak ať se nám dílo podaří, hezké Vánoce

Datum: 23.12.16 00:25

Několik doporučení z mé pekařské praxe. Já doporučuji videa. Jsou názornější než cokoliv jiného. Jdou zastavit a o kousek vrátit, když člověk neporozumí danému kroku. Dobrý nápad jak se to učit, je ten s dámskými punčochami. Tím, jak jsou pružné, se trochu se chovají jako skutečné těsto. Vánočka z 9 pramenů, tedy ze 4+3+2 bude vždycky vyšší než jakákoliv pletená najednou. Je prostě hezčí. Pokud se rozhodnete učit se plést vánočku z 9 pramenů, tak se neřiďte radami z internetu, že máte mít všech 9 pramenů stejných. Vždycky ty spodní 4 musí být těžší, a vrchní dva lehčí, než ty prostřední tři. Vánočku pleteme vždy z prostředka. Ať chcete nebo ne, pletením se ty prameny přeci jen trochu vytahují, a když pletete od kraje, máte jeden konec slabší, než druhý.

A postup pletení spodního dílu? To se dost blbě popisuje. Začínáme tak, že přeložíme dva prameny(1 a 2) do X. Přes ně, položíme vodorovně jeden pramen(3) nad střed a druhý pramen(4) pod střed toho X. Teď je důležité pramen 3 podvléknout pod ten pramen(1 nebo 2) který vede středem X spodem. Stejné to bude s pramenem 4. Ten bude podvléknut na druhé straně pod stejný pramen. Tím se nám dostanou ty krajní doprostřed a prostřední ven. To je základní tvar, od kterého se potom plete levý a pravý kraj stejně. Pokusím se to nakreslit, ale nevím,jestli se to povede.

Pak už se jen překříží ty dva prostřední , zase tak aby ten vrchní šel spodem a obráceně, a zase se stejně podvléknou ty krajní pod a přes prostřední.

Čtu to po sobě a nevím, jestli z toho budete moudrý. kdybych vám to mohl ukázat, tak by jste to pochopil během 5 minut.

doplněno 23.12.16 23:35:

Tady je obrázek.

doplněno 23.12.16 23:42:

Další postup už není složitý.

Na pravé straně: přehodíme černá přes modrou, a oranžová pod červenou a uprostřed překřížíme oranžovou přes černou, pak už je to stále stejné až do pravého konce.

Na levé straně analogicky:přehodíme černá přes červenou, a oranžová pod modrou a uprostřed překřížíme oranžovou přes černou, pak už je to stále stejné až do levého konce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.