Operace víček

Od: Datum: 21.12.16 17:45 odpovědí: 8 změna: 22.12.16 00:59

Dobrý den! Chci se zeptat kam se obrátit který doktor by mi napsal doporučení na operaci víček ze zdravotních důvodů?Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rqwope*
Datum: 21.12.16 17:55

Dobrý den, specialista, ke kterému se dostane od obvodového / dětského.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kusk
Datum: 21.12.16 18:00

Doporučení k operaci vám napíše ten lékař, který vás léčí a shledá operaci jako nutnou z důvodu vašeho špatného zdravotního stavu. Jde o běžnou operaci jako je každá jiná. Při problémech se žlučníkem se také nebudete domáhat zubaře, aby vám dal doporučení k operaci.

Pozn. Z 99% operace očních víček je kosmetický zákrok, pojišťovny neproplácí. Informujte se u vaší zdr. pojišťovny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 18:07

Zdravím, mohl by doporučit oční lékař. Ale to by musely problémy být opravdu velké. Jinak je to kosmetický zákrok v ceně kolem 10000 Kč za horní nebo dolní víčka, jak která klinika.

Za pár let se musí opakovat.

Moje známá měla zákrok hrazen pojišťovnou, ale podstoupila náročnou léčbu oka a usoudila lékařka, že operace víček je třeba.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.12.16 18:08
avatar

Žádný. Protože žádný lékař zřejmě ještě nezaznamenal s víčky žádný zdravotní problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.12.16 18:11
avatar

Oční, anebo neurolog.

Jsou nemoce, nebo úraz, kdy opravdu víčka poklesnou. A pokud poklesnou na neúsnou míru, potom je operace na pokladnu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: xy
Datum: 21.12.16 19:34

Po otci jsem zdědila velký nadbytek kůže nad očima. Pokud si hodně nepodložím na noc hlavu, vypadám další den jako oteklá zombie. Co za mlada nebyl problém kromě estetického, je teď každým rokem horší. A i když nejde o zdravotní problém, tak jsem s překvapením zjistila, že držet takto nateklá a těžká víčka je celodenní výkon. Asi to budu muset zaplatit, a ještě větší problém je, že se mi do operace nechce, stačí mi několikanásobné operace gynekologické a nově operace obou rukou zničených z práce ... kde jen vzít v práci ten čas na rekonvalescenci ( peníze naškudlím když to musí být )...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boba®
Datum: 21.12.16 21:47
avatar

Ani se vám nedivím, že se vám do operace nechce. Já jsem sebrala odvahu před zhruba 10 lety, protože mi tak padaly víčka, že jsem špatně viděla. Nebylo to vůbec nic příjemného a to mám za sebou řadu operací jiných, i těžkých. Nejhorší bylo, jak jsem týden poté vypadala, jak když mě někdo zmaluje obličej do všech barev, protože trpím na modřiny. Ale paní doktorka byla vynikající očařka. K plastickému chirurgovi bych se s víčkama bála, kolikrát už se stalo, že odstřihli víc, než měli a potom musí spát s klapkama na očích. Oční narozdíl od plasického preferuje především zachování správné funkce očí a tak to má být. A cenu jsem měla opravdu super - horní víčka 3 tisíce. V té době docent Měšťák už operoval za 10.

Taky mě paní doktorka upozornila, že po pár létech je třeba operaci opakovat, ale zatím nepozoruji nějak rapidní pokles víček a asi už bych na to nešla.Jednou stačilo:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 00:59
avatar

Na tuto operaci je potřeba posudek očního lékaře, který prokáže, že důvodem zákroku není estetická stránka věci, ale zdravotní komplikace, kdy převislá kůže víček vám brání ve vidění.Posudek musí schválit revizní lékař vaší pojišťovny. Pak je tato operace zcela zdarma, ale musíte se na tento zákrok objednat tam, kde toto lékařské pracoviště má uzavřenou smlouvu s vaší pojišťovnou.Já osobně jsem na téhle operaci byla , mám ale zcela jinou zkušenost než boba.Mě naopak operace přímo na očním nebyla doporučovaná i z důvodu,že se tam i přes lékařské doporučení připlácelo 3000,-Kč.Byla jsem s tím na plastické chirurgii a neplatila nic..Operace nic není. Je jen trochu nepříjemné opíchnutí kvůli znecitlivění, které trvá jen chvililinku a nestojí to vůbec za strach.Celá operace trvala cca 20min a po celou dobu jsem nic necítila. Trochu opuchlá jsem pravda byla 2dny, ale modřiny jsem moc neměla. Schovaly to sluneční brýle,které jsem musela chvíli nosit, protože se nemají oči po operaci vystavovat slunci, proto se taky operace provádí spíš v zimě.Víte,ono totiž záleží na šikovnosti plastického chirurga, chce to se trochu poinformovat u ostatních, kteří takovou operaci prodělali.Operace se vůbec nebojte, nestojí to za řeč.Já jsem byla velmi spokojená.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.