Vylučování - potíže

Od: Datum: 09.12.16 15:47 odpovědí: 15 změna: 12.12.16 23:28

Dobrý den,

už asi 3 týdny bych řekla, sama nevím přesně, jsem se přežrala zavařených kapií, od té doby mě po velké svědí okolo řitního otvoru. Občas se svědění projeví z ničeho nic, začne mě třeba 2x za den svědět nebo také vůbec. Jiné problémy nemám - nemám ani teplotu, ani nechutenství, ani nezvracím atd.. prostě žádné problémy. Dneska jsem si všimla, že jsem měla kapku jednu krve na toalet. papiru.

Ano, patrnera mám, může jít i o pohlavní chorobu?

Co to muze byt? Omlouvam se za tak pitomy vety ale nevim, jak jinak to napsat :)

PS: ano, navštívím lékaře :)


doplněno 09.12.16 15:51:

těhotna nejsem a je mi 18 ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 09.12.16 16:11
avatar

Máte hemeroidy ;)


doplněno 09.12.16 16:16:

a raději doplním, že je to má lajcká dálková diagnóza, takže to může být cokoliv, uvidíte, co řekne doktor.. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 16:21
avatar

Ještě před nějakou dobou bych mávla rukou, ale objevilo se v mém okolí tolik problémů (hemeroidy, polypy, rakovina tlustého střeva), že si myslím, že byste měla zajít k obvodnímu lékaři. V první fázi vám dá zkumavku na kousek hovínka. Setřete ho z toaletního papíru. A když bude potřeba, odešle vás za odborným lékařem. Každopádně nedělejte mrtvého brouka! Zajděte za obvoďákem.


doplněno 09.12.16 18:08:

Hemoroidy jsou nepříjemné. Bolí při kakání a sezení. Nejprve musíte k obvoďákovi. Není třeba se stydět nebo mít obavy. Obvoďák viděl všecko. Pro něho to nebude nic nového.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mblazkova
Datum: 09.12.16 18:35

Ja se nebojim :) ale zajima me postup vysetreni

Od: mblazkova
Datum: 09.12.16 17:33

Taky si myslim, ze jde o hemeroidy.. jak probiha vysetreni? a kam vubec mam jit? normalne za svoji lekarkou?

Datum: 09.12.16 17:51

Také to mohou být roupy. Na ty se neustále zapomíná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mblazkova
Datum: 09.12.16 18:34

To si nemyslim, mam sice psy i kocky i jina zvirata, ale na tohle opravdu dbám. :) jak u nich tak u sebe

Datum: 09.12.16 18:46

Roup dětský nemá nic společného s tím. jestli máte psy nebo kočky. jsou jedinci, kterým stačí se pouze mihnout třeba ve školce a už jsou nakaženi. A pak jsou jiní lidé, co tam s dětmi pracují celý den a problém nemají. Problém je, že se o nákaze roupy nemluví. Občas vidím ve školkách "pozor vši", ale o roupech nic. Přitom si troufám tvrdit, že daleko více dětí(dospělích) má spíš roupy než vši. Při slabé nákaze totiž potíže mohou být opravdu téměř nepostihnutelné. A svědění kolem konečníku je jedním z mála projevů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.16 18:16
avatar

Jděte rozhodně k lékaři. Nebude to mít nic společného s těma papričkama a s pohlavní chorobou už vůbec ne. Pokud byla krev jasně červená, může se jednat o divertikulózu. Není to sranda. Pak to také ovšem mohou být ty hemeroidy, ale to byste asi věděla že jimi trpíte. Prostě světlá krev není natrávená a pochází z dolního traktu. Jakmile se objeví krev v jakékoliv podobě, okamžitě k lékaři. Záleží hodně na tom jak se stravujete a tak dál. Ale tohle musíte okamžitě řešit s lékařem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.16 18:37
avatar

Zkusila bych Dobexil mast a čípky, možná i nějaký lék proti parazitům. Týden bych počkala a pak mazala k lékaři.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.12.16 10:47
avatar

Liduš, nechci Ti do toho kecat, ale pokud se už ukázala krev ve stolici, rozhodně není dobré to maskovat nějakými mastičkami, nebo čípky, protože se za tím může opravdu skrývat vážná nemoc. Odborné vyšetření musí být provedeno, protože není normální krev ve stolici a nemusí to ani být každý den, také by se klidně mohlo stát, že po půl roce může být už pozdě. Znám takový případ proto jsem tak naléhavá. Je fakt, že mi do toho nic není, ale nedá mi to. Nemusí to být nic vážného, ale může. A zrovna krvácení do stolice patří k těm nejnebezpečnějším příznakům. Takže s tím bych si rozhodně nezahrávala, protože to krvácení může opravdu na čas zmizet a navíc člověka ani nic nebolí a tak si myslí že je všechno v pořádku, ale ono není. Ta známá o které mluvím zemřela a to dost rychle. Trvalo to půl roku, nic se nedělo a najednou to propuklo a byl konec, už se nedalo nic dělat. Já jsem byla v úplném šoku, když jsem se to dozvěděla, protože jsem ji dobře znala a nešlo mi do hlavy, jak mohla za tak krátkou zemřít. Nebyla stará a když jsem s ní mluvila, vůbec nevypadala jako nemocná a najednou byla pryč. Tyhle nemoci jsou strašné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.12.16 16:58
avatar

Suzy, myslím, že za týden se nic nestane. Pokud bych běžela k lékaři vždy když se po stolici ukáže kapka krve, byla bych tam každý druhý den. Pozor, vyšetření mám v pořádku, byla mi doporučená Laktuloza na změkčení stolice.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.12.16 20:01
avatar

Ano, tomu rozumím. Máš udělané vyšetření a víš původ té krve. A tak to je myslím správné. Já vím, že někteří lidé přehánějí. Už tady byla jednou vyděšená otázka ohledně krve ve stolici a nakonec se ukázalo, že tazatelka prostě jedla červenou řepu a myslela si, že má krev ve stolici. Já nemám tyhle otázky ráda. Někdo zase řekne kapka krve a je to také jinak. Já už se nebudu k těmto otázkám vyjadřovat. Beru si to zbytečně k srdci, protože mne to pokaždé vyburcuje. Já si myslím, že otázky ohledně zdraví jsou ošemetné, protože tady jsme poradna jiného druhu a i kdyby tady byl lékař, tak by nemohl určit diagnózu podle nějakého popisu. Ale někteří lidé je do poraden dávají a proti tomu se nedá nic dělat. Jo, kdybych se optala co mám dělat když se mi udělalo kuří oko, nebo co si mám dát jako první pomoc na lehkou opařeninu, tak to je O.K. ale takto specifické otázky, na které ani lékař neodpoví z fleku, protože musí udělat vyšetření, mi připadají divné. Prostě se pro příště vystříhám jakékoliv reakce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.16 08:39
avatar

Přišlo mi upozornění od mé zdravotní pojišťovny, že jsem nebyla už delší dobu u obvodního lékaře, na vyšetření přítomnosti krve ve stolici. Jestli jsem si vědoma toho, že krev ve stolici indikuje nádorové onemocnění. *sok* Asi to nebude jen rozmařilost nějakého úředníka z pojišťovny, ale dost zásadní věc, která mě dost vyděsila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.16 23:28
avatar

Babko, a to je přesně to o čem mluvím. Jakmile se ukáže krev po vykonání stolice, nesmí se to brát na lehkou váhu, neboť to určitě není normální. A může to být právě jenom troška krve na papíru. Jakmile tam je, něco není v pořádku. Ono se nikdy nejedná o nějaké masivní krvácení, to už by bylo hodně pozdě. A proto si toho ani nemusí někdo ani hned všimnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.16 18:27
avatar

Podle mne zbytečný strach. Je rozdíl, jestli se čerstvá krev objeví na toaletní papíru, jako v tomto případě anebo přímo na stolici, nebo natrávená, tmavá krev též ve stolici. Takže nějaká jedna kapka na papíru znamená, že jste si konečník trochu natrhla, udělala malou trhlinku na řitním otvoru. Naordinovala bych zvýšenou hygienu, tedu spršku po vyměšování, šetrné utírání, po stolici i po omytí, sedací koupel v dubové kůře, případně aplikace nějakého krémku na zacelení ruptur. Doporučí lékárník. Se životosprávou souvisí i hodně pít, více ovoce a zeleniny, dbát na pravidelnost při vyprazdňování, žádné silné tlačení a eliminovat zácpu.

Samozřejmě se člověk bude sledovat a při opakování dojde k lékaři. Vyšetření konečníku opravdu při opakovaném problému.

Říká se, že pálivé papriky pálí dvakrát. Nemám s tím zkušenost, i když chili mám ráda. Takže pokud to již přestalo, můžeme se domýšlet, že to byla reakce, podráždění na pálivé složky papriky. Pokud stále problém přetrvává, svědění může být opravdu od těch cizopasníků, ale to již jste odpověď dostala výše.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.