Pracny nejdou vyklopit

Od: Datum: 06.12.16 13:48 odpovědí: 15 změna: 14.12.16 09:53

Za život jsem již napekla haldy dobrých pracen, když byly děti malé, bez problémů vyklápěla. Poslední roky mi nejdou vyklápět. Ze zoufalství jsem začala formičky vymazávat, pomohlo to, ale již vloni a letos to není nic platné. Koupila jsem si ty oranžové formičky, samo, že z těch to jde dobře. Ale klasika je klasika, raději než umělá hmota. Mohlo by to být kvalitou másla v posledních letech? Bývá takové vodnaté. Mouku také nenechávají odležet tak dlouho, jak to správně má být.Máte stejnou zkušenost?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 13:58

To nebude problém poslední doby :) Pamatuju si, že když jsem byl děcko, tak stejný problém řešila moje mamka s tetinou. A tetina radila, že má na pracky používat sádlo - do těsta i případně na vymazání. Protože sadlo mastí - ostatní tuky tak nemastí. A tetina mívala stejně nejlepší cukroví.

Ohodnoceno: 4x

Od: maky®
Datum: 06.12.16 14:04

jethro, děkuji, příští rok jdu do sádla ;)

Datum: 06.12.16 14:09

Doporučuji použít polovinu tuku sádlo a je po problému a pracny i lépe chutnají.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.12.16 14:09

Nejsem daleko toho, že ty za...né, přetržené pracny, co zůstaly nalepené ve formičkách /formiček mám hrozné množství/ vezmu a poletí do popelnice i s formičkama *zed*​a ty rozbité pracny, o ty se již postaral děd, ty mu prý můžu dávat :-Dani prý mu je neusím obalovat *smich*

Datum: 06.12.16 14:22

Proč vyhazovat vydlabat a použít jako základ pro nějaké cukroví za studena.

Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 06.12.16 14:44

Proč si přiděláváte práci? Máte jí málo, nudíte se a nevíte co s časem? Do jiných formiček než silikonových by mě už nikdo nedonutil pracny dělat. Rychlé, lze to vyklopit, jednoduše so to myje a člověk není pořezaný jako dost často do kovových. Čert vem nějaký nostalgický tvar, na chuti to nic nezmění a ta je nejdůležitěší.

Datum: 06.12.16 15:03

pb, silikonové jsou opravdu bezva, v tom máte pravdu, též bábovku bych už v jiné nedělala, někdy se vyklopila, někdy tam kousek zůstal :-D

Datum: 06.12.16 18:17

Zdravím, používám klasické plechové formičky. Neumývám je jarem, jen horkou vodou. Formičky vysypu polohrubou moukou, nevymazávám tukem. Cukroví se vyklopí samo, otočením formičky. Ti, co u nás čekají na pokažené kousky k mlsání, mají smůlu:)

Datum: 06.12.16 19:19

Také používám plechovou klasiku (mám ještě pěkné staré netradiční), prstem je trochu omatlám máslem a trochu vysypu moukou. Po vyklopení stačí na další už je mouka. Jdou ven úplně bez problémů.

Datum: 12.12.16 03:09

Krásný předvánoční čas přeji.

Moje žena miluje hřebíčkové pracny. Formičky máme staleté, problémy s vyklápěním také byly. Jediné co si myslím, že pomáhá je, že se příliš neodmaštují. Prostě po upečení cukroví se jenom vytřou utěrkou a basta. Letos zase bez potíží. Máslem to asi nebude, používáme také co náš trh dává.

Datum: 12.12.16 08:01

mecíku, také formičky nemyji, jen vytírám...pochlubte se, co jsou to "hřebíčkové pracny"? Nikdy jsem to neslyšela.

Datum: 13.12.16 21:19

Vnitřní poštou mi to nějak nejde proto posílám takto.Recept možná znáte pod názvem MEDVĚDÍ TLAPIČKY.

20 dkg másla, 20 dkg mletých ořechů, 20 dkg hladké mouky, 10 dkg moučkového cukru, 6 dkg strouhané čokolády, 1/2 lžičky tlučeného hřebíčku, 1 celé vejce a vanilkový cukr na obalení.

Ze všech surovin vypracujeme těsto, necháme vychladnout a plníme formičky- jen do 3/4. Pečeme v troubě/ 175 st./ asi 10 minut. Hlídáme, protože případné připálení není na tmavém pečivu tak vidět. Ještě teplé vyklápíme a obalujeme ve vanilkovém cukru. Formičky neodmaštěné jen vytřené po předchozím pečení utěrkou, pokud přesto nejdou vyklápět,vytřít je nerozpuštěným sádlem.

Ořechy před mletím opražíme- lepší chut a vůně. A potom už jen, aby vám chutnalo.

Mečík.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.12.16 13:02

Zdravím. Já mám recept na pracky od babičky. Když jsem si ho psala, kladla mi na srdce, že: 1) Dobře umyté a suché formičky před plněním těstem vymazat prstem olejem. 2) Syrové se rozsypou a nejdou dobře vyklopit, upečené ne. Tak vždycky, když pracky vyndávám z trouby, vezmu jeden kousek a vyzkouším vyklopit. Pak event. ještě na chvíli vrátím. Dělám je "100" let a nikdy jsem neměla problémy. Tak držím palce. Ida

Datum: 13.12.16 21:30

Před časem jsem měl teflonové mazivo - suchý spray PTFE

Hledej : http://www.tech-lit.cz/potrav…adlo-pff-ptfe-fett-food-spray

Stačí na horké a čisté formičky nastříkat a pak klůckem vytřít.Odolnost je do 300 stC

JABRAKA

Datum: 14.12.16 09:53

Zdravím. Ale tento výrobek není na vymazávání formiček, ale k promazávání pohyblivých dílů přístrojů, aby se "jedovatý" olej nedostal do jídla. Tak aby nedošlo k mýlce. Píší přesně: Potravinářské teflonové mazadlo PFF – PTFE-Fett "Food"-Spray. Potravinářské teflonové mazadlo pro bezpečné použití v potravinářském průmyslu a schválen NSF H1 normou. Díky vysoké viskozitě je mazadlo velmi vhodné zejména pro mazání dílů zatížených vysokým tlakem. Mazadlo slouží k promazávání mechanických kovových a plastových dílů a vyznačuje se vynikající mechanickou a tepelnou stabilitou a skvělou přilnavostí. Ida

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.