Hnědé skvrny na prádle po žehlení

Od: Datum: 30.11.16 20:09 odpovědí: 6 změna: 01.12.16 20:39

Dobrý den,

občas se mi stane, že když žehlím, oblečení nebo i třeba potahy mají někde tmavou hnědou skvrnu.

Žehlím bez páry, jelikož při žehlení s párou voda občas kape z žehličky.

Čím ty skvrny mohou být prosím způsobeny?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.16 20:28

Asi byste si měla vyčistit-odvápnit žehličku, pak bude vše ok -voda nebude kapat .

Hnědé skvrny? Může se stát, že vlákna připálíte - nevím ...nestává se mi to.*nevi*

Ohodnoceno: 0x

Od: balzerka
Datum: 30.11.16 22:52

To mne taky zajímá. Měla jsem schované ve skříni u lůžkovin háčkované dečky po babičce. Chtěla jsem se pochlubit sousedce, jaké mám poklady a všimla jsem si na nich několika rezavých skvrn, které tam dříve nebyly. S žádným kovem nebyly dečky ve styku. Záhada. A vyprat to nejde. Jestli nějaká plíseň? Pochybuji, tam je sucho a čisto.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.11.16 22:57

Pamatuji,že mi mamka vždy říkala- nikdy neškrob to -co budeš ukládat a nebude se to déle používat. Škrob dělá na prádle rotiku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.12.16 07:41

Ano, ty rezavé skvrnky na déle uloženém prádle, ty jsou záhadou. Také se mi to stalo.

Tazatelko, jaké máte prkno? Není problém v potahu prkna a v té měkčí části pod plátnem? Tam mohou být usazeniny, které po rozpuštění teplem, barví. Jestli budete kupovat nové, kupte to, na kterém není prkno, ale jakoby ocelová síť. Tou pára projde a nezůstane jako na prknu.*hej* A vyčistěte si žehličku! Naplňte ji vodou, rozehřejte naplno a pak nad vanu, mávat s ní žehlicí plochu dole a držet ventil na plnou páru. Uvidíte, co z ní půjde!

Datum: 01.12.16 07:59

Pokud Vám při napařování teče voda z žehličky, musíte zkontrolovat, zda máte napařování na maximu-dejte až na konec.

Žehličku vyčistěte a na ty rezavé skvrny na prádle můžete zkusit tenhle návod :

Rezavé skvrny na oblečení odstraníte tak, že tkaninu přeložíte, mezi dvě vrstvy dáte plátek citronu a na chvíli na něj přitlačíte teplou žehličku. Postup několikrát opakujte vždy s čerstvým plátkem citronu.

Od: pallna
Datum: 01.12.16 20:39

Dobře, zkusím ji odvápnit.

Děkuji

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.