Je normální oslovovat se zdrobněle?

Od: Datum: 28.11.16 14:19 odpovědí: 16 změna: 29.11.16 18:22

Mam otázku:) Je normalne aby se žena zdravila s nejlepším kamarádem Ahoj Marcelko Ahoj Lubi? A mě říká zlato nebo Lukáši...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.16 14:33

Pokud to oběma stranám vyhovuje a nevadí jim to, tak to normální je. Nic špatného na tom nevidím.

Ohodnoceno: 1x

Od: haf
Datum: 28.11.16 15:34

Je to miloučke, ale stydlini to nezvladaji *pusa*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.11.16 16:23

Já si myslím, že je to každého věc. Jak nám, každému z nás vadí, že nás někdo pozoruje a kritizuje, pak bychom měli být k ostatním stejně tolerantní, jak vyžadujeme k sobě. Komu takové oslovení vadí, ted se ohradí. A ostatním do toho nic není. *hej*Co nechceš sám, nečiň druhému!

Datum: 28.11.16 16:31

Přijde mi to tedy poněkud střeleném ale rozhodně ne nějak urážlivé. Pokud to oslovenému nějak zásedně nevadí, nevidím problém

Datum: 28.11.16 19:40

Ono to vadí tomu manželovi ;)

Datum: 28.11.16 16:32

u některých lidí je to naprosto normální, proč ne?! ...

Datum: 28.11.16 16:35

Pokud mě tak oslovuje někdo blízký, je to v pořádku. Když mě tak osloví někdo cizí, je to nehorázná drzost. Když například zaslechnu z televize, jak jakási "vědma" oslovuje zcela neznámou volající ženu "moje zlatíčko", otvírá se mi kudla v kapse a ona vědma má štěstí, že se skrz TV nedá rozbít tlama *bum*. Tedy ne, že bych tyhle pořady sledoval, ale občas se tomu nevyhnu.

Ohodnoceno: 1x

Od: balzerka
Datum: 28.11.16 16:59

No, mezi dospělýma je to lehce přislazené. Ale asi bych se dost podivila, kdyby mému muži říkala kolegyně Venoušku. V případě, že tak muž osloví ženu, tak mi to zas tak divné nepřipadne. Říkají jí tak na pracovišti ženské, tak i on.

Od: xy
Datum: 28.11.16 18:19

Po nástupu do naší stavební firmy jsem byla zpočátku překvapená, jak se naši dělníci i šéfové oslovují mezi sebou , to je samé " Zdeněčku, Mirďoušku, Mirečku, Pavlíku, Alí, Pepí, Marečku (pro Mariana) " časem jsem si zvykla a používám tato oslovení pro ně též. Na druhou stranu , když je nějaký problém, něco se po..., tak se všude linou výrazy, které jsem skoro ani neznala

Datum: 28.11.16 17:29

Proč ne? Když to nevadí nikomu z nich. Měla jsem v práci kolegyni Marii, pro všechny to byla Maruška, pro ženské, pro muže a dokonce i šéf říkal Maruško, ale vykal jí.

Kdysi dávno, už nevím proč, jsem jednomu kamarádovi začala říkat Jaroušku. I on mně říkal zdrobněle. Dneska jsme oba v důchodu, ale když ho potkám, vždycky říkám: Ahoj, Jaroušku. A vůbec mi to nepřipadá divné. U jiného muže bych to asi neříkala. Přitom to byl normální kamarád, žádný vztah tam nebyl. Je to prostě věc zvyku.

Jedna paní byla spokojeně vdaná, už byli s mužem staří, neměli děti. Přesto se měli hrozně rádi. Pán se jmenoval Josef. Paní mu chtěla říkat něžně, zdrobněle, říkala mu tedy PÍČKU. Opravdu, my se káceli smíchy a ta dvojice na tom neviděla vůbec nic závadného. *smich* Jaga.

Manžel mi říká zdrobněle celý život. Já jemu zase tak "polozdrobněle.". Ani Václave, ani Venoušku, ale něco mezi tím: Vendo. ;)

Od: maky®
Datum: 28.11.16 18:30

Setkávlám se s tím často a nic divného na tom nevidím. Zdrobněle mne oslovuje mnoho lidí, ale i já zdrobněliny používám pro své milé kamarádky. Někdy tím člověk vyjadřujeme poděkování, např. v zájmovém kroužku nám kolegyně pro všechny uvaří kávu a my říkáme: děkujeme Věruško, jsi náš poklad. Dlouholetý kamarád mi celé roky říká jenom Janinko, asi podle knížky Broučci, jsem ale babka :-D

Datum: 28.11.16 18:38

Příjde mi to naprosto normální, možná proto, že u nás je to běžné.

Od: ben®
Datum: 28.11.16 18:56

Dobrý den, na Váš volnodiskuzní (názorový) dotaz bych odpověděl, že to pro Vás asi normální není, je Vám to nepříjemné a je v tom jistá žárlivost - tedy, pokud onou ženou myslíte svou partnerku, která si takto hezky a mile povídá s kamarádem. Obecně to moc rád nemám, protože je v tom často faleš a přetvářka (nemusí to být upřímné). Pro Vás by bylo asi lepší, aby to byla v tomto případě ona společenská přetvářka a upřímnosti méně..Zdravím!

Datum: 28.11.16 19:16

Vžtdyť je to Vaše manželka, tak už byste mohl být zvyklý na její způsob řeči. Nebo s tím začala až teď u toho Lubíka? ;) Tak to bych asi zpozorněla. Jinak mi teda tohle vůbec nevadí. A navíc, všimla jsem si, že někdy to docela i sedne. Mně také někdy kamarádi osloví zdrobněle, ale je fakt, že znám jednoho, kterému bych za to klidně ihned vrazila facku, protože to je pěknej podvraťák falešnej...*smich* Ale jelikož jsem nad věcí, tak si pomyslím své a jdu.

Od: haf
Datum: 28.11.16 19:56

Suzynko, nechtel bych byt tvuj nepritel *smich* , ona v tom zdrobnelem osloveni byva casto take ironie nadrazenosti, nejen pritulna lichotka nebo vyjadreni kamaradske prizne, takze muzes zdrobnelinou jmena treba pocastovat nepritele a tim ho hezky vytocit *jasne*

Datum: 29.11.16 18:22

To je právě to. Toho chlapa ráda nemám, a dobře vím, že se mne snaží vytočit. Jenomže to je vedle jak ta jedle, vůbec nereaguji, odpovím stroze "nazdar" a nevšímám si ho. Vytočený a zklamaný je on a proto se pořád lísá a snaží se vetřít i jinými způsoby které na mne nezabírají. ;) Ti ostatní co vůči mé osobě používají zdroběliny jsou ověření přátelé a tak mi to nevadí. A pak, nepoužívají je pokaždé, jenom v určitých chvílích. Většinou když ode mne něco potřebují, tak mne chtějí obměkčit. *smich* Někdy se jim to podaří, někdy ne. A jim to nevadí, protože mě znají.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.