Staci na skoliozu sedy-lehy

Od: Datum: 20.11.16 19:22 odpovědí: 9 změna: 21.11.16 23:37
Doporučovali by jste na skoliózu sedy-lehy? Mám skoliózu už od 11 teď je mi 17 a do toho mám i kyfoskoliozu. Nikdy mě nebavilo moc cvičit na rehabilitaci jsem dostala papír s 2 A4 oboustranný a těch cviků je moc a nikdy mě nezaujali a nebavili. Ještě mě potom bylo jako by špatně bolela mě hlava.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.16 19:42

No, je vysoce pravděpodobné, že na té rehabilitaci páteři docela rozumí. Na rozdíl od Tebe. Pokud Tě jejich povídání nezaujalo, čeká Tě asi dost krušný osud. Ale roky na to už máš, rozhodni se sama.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.16 19:49
avatar

Když to nejde jednoduše, tak to radši budete dělat špatně? Čím víc se správnému cvičení budete věnovat, tím menší problémy vás v budoucnu čekají. A že vás čekají, to si pište! Zkuste si vyhledat v okolí SM system cvičení. Není to o zábavě, ale je to prostě potřeba. Musíte si z cvičení udělat každodenní rituál. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahojky
Datum: 20.11.16 19:57

No vidíš, já mám skoliózu už odmalička a je mi 12... Bohužel záda mám natolik špatné, že sedy-lehy dělat nemůžu, jinak by mně v zádech křuplo, ale cvičit musím ;)... Taky mě to nebaví, ale zdraví je nejdůležitější ! :) A to, že tě bolí hlava, to je jen vymlouvání, protože se ti do toho nechce :), i kdyby tě bolela hlava, snad tě neorzbolí z toho, jak uvidíš, kolik tam těch cviků je? *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.16 21:15
avatar

Annako, jste hloupá, nezodpovědná, je Vám jedno, jestli v budoucnu budete mít zdravotní problémy? Asi ne, že? Tak "rozum do hrsti" a začněte se řídit pokyny z rehabilitace!

Zdravotní problémy a otázky je vždycky nutné řešit s tím, kdo zná Váš zdravotní stav → s lékařem a s rehabilitací. Nehledejte rady v internetu a přestaňte své páteři škodit "sedy–lehy"!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: qwgqet
Datum: 20.11.16 23:12

Sedy-lehy nejsou cviky na zlepšení stavu páteře, spíš je otázka, jestli by v některých případech spíš neuškodily. Krom toho posilovat jednostranně je vždy špatně (tedy posilovat břicho, aniž by člověk posílil i záda atd...).

Poraďte se na rehabilitaci, jaké další cvičení je pro vás vhodné tak, aby pro vás bylo zábavnější. Mít v dospělosti a stáří špatná záda není žádná slast a měla byste s tím něco dělat, dokud jste mladá a silná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.16 18:00
avatar

Internet je plný cviků na zlepšení skoliozy. Vlastně na zlepšení svalstva, které vybočenou páteř rovnají. Nebuď líná, poklikej si a pohledej si účinné cviky! *bum*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.11.16 19:51

Obávám se, že tohle je jistá cesta na vozík.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 21.11.16 19:31

Ne, sedy lehy nestačí.

Mám od dětství výraznou skoliozu a bederní kyfozu. Cvičila jsem tvrdě od mala, třikrát týdně šup do nemocnice na hodinu a půl cvičení na rehabilitaci, cvičila jsem i denně doma nejmíň hodinu, pobývala v Dětské léčebně ortopedických vad vždy pár týdnů, a světe div se, zase se tam hlavně tvrdě cvičilo. Za ty roky od 9 do 18 ( na koleji jsem to už dost vypustila ) mám odcvičeno asi tak za 3 lidi ale výsledky byly výborné.

Nebavilo mě to, ale necvičila jsem pro zábavu, chtěla jsem se vyrovnat ostatním, nemít tak omezený rozsah pohybu a později potíže se zády. Ten přístup " cviky mě nezaujaly" by se vám mohl vymstít. Z pohodlnosti jste promarnila už dost let, a další je jen na vás.

Ale důležité u všech těchto cviků je naučit se je provádět správně, aby si člověk ještě víc neuškodil. Nejlépe kdyby mohl dohlídnout zpočátku rehabilitační pracovník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 21.11.16 23:37

Rovné leh-sedy se nedoporučují ani zdravým ve školní Tv, protože přetěžují bederní páteř. Jestli L-S , tak rozbalované a zabalované, pomalu , jako koberec. Na skoliozu je to málo! Tam je celá baterie cviků s důrazem na přesnost a dýchání. Ideální by to bylo pod dohledem odborníka. A nevymlouvej se. Tohle za Tebe nikdo neodcvičí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.