Přerušované močení je škodlivé či prospěšné?

Od: Datum: 17.11.16 11:23 odpovědí: 6 změna: 18.11.16 07:57

Přerušované močení prý pomáhá trénovat prostatu a ty svaly okolo, že to prý pak zlepšuje prožitek při ejakulaci. Pak jsem ale někde četl, že to prý je škodlivé, že to může způsobit problémy s (vy)močením (možná tady na poradně jsem to četl, ale nedohledal přes výraz přerušit OR přerušované močení site:poradte.cz).

Co z toho tedy platí? Máte k něčemu nějaké bližší informace?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.16 12:02
avatar

Ano myslím že jsem to také četl na poradně a já bláhový jsem se to jal hned zkoušet druhý den . Co nasledovalo třetí den no prostata mne řezala že jsem chodil jak kružítko a cítil jsem se jak kdych měl v zadku sázecí kolík nedoporučuji zkoušet ! *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dharma
Datum: 17.11.16 13:07
Na posileni techto svalu funguji Kegelovy cviky. V podstate zatahnete ony svaly tak, jako kdyby jste chtel prerusit moceni, ale cviky provadite, kdyz nemocite. Dulezite je ale pohlidat si spravne dychani - nadechnout se do bricha, kdyz mate stazene svaly panevniho dna, pricemz brisni svaly byste mel mit uvolnene. Dulezite je cvicit denne, staci par minut.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 17.11.16 14:25
avatar

Též jsem několikrát četla, že je to prevence před inkontinencí, údajně výborné posilování svalstva pánevního dna, vyzkoušela jsem to a výše popsané problémy jsem neměla. Dost mne to však na oné místnosti zdržovalo, takže jsem od toho upustila. Ale jak zde čtu, možná budu trénovat bez močení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 17.11.16 17:15

U žen je prospěšné jako prevence inkontinence. Ženy mají močovou trubici dva cm dlouhou a nemají prostatu. U mužů to bude asi jinak. U prostatiků bych váhala tohle doporučovat. Když nemají ani čurat vsedě, aby proud moči nebyl pod nevhodným úhlem a brzdil by močení, které už zpomaluje zbytnělá prostata..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 17.11.16 19:53

Tak ono asi nejde o to stahovat tyhle svaly při močení a tak močení uměle přerušovat. Má se to dělat mimo vylučování, ale kdo vůbec netuší jak na to, tak se radí JAKO když chcete přerušit močení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.16 07:57
avatar

Kdysi se takové jako podivné cvičení doporučovalo. Pak se to zakazovalo, zapomněla jsem už proč, ale bylo to logické. To cvičení, jak píšou nade mnou, na zpevnění pánevního dna, to se má provádět někoikrát denně. Klidně při jakémkoliv stání. Zatnout všechny svaly, včetně velkých zadkových (glutea maxima). Nejméně 6x. Zatnout, držet několik vteřin a uvolnit.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.