Návštěva ÚP

Od: Datum: 08.11.16 22:42 odpovědí: 5 změna: 09.11.16 04:58

Ahoj, chci se zeptat, je to víc než měsíc, co jsem evidován na ÚP a blíží se první termín návštěvy. Je tato návštěva povinná? Stane se něco, když nepřijdu? Třeba, že bych mohl přijít o podporu?

Předem díky za informaci!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 08.11.16 22:47
avatar

Přivzetí do evidence jste podepsal plnění sounaležitosti, to znamená také, chodit na sjednané schůzky. Pokud se nedostavíte a dopředu se neomluvíte, budete vyřazen s trestem. To je na 6 měsíců a budete si muset hradit sám ze svého zdr. pojištění...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.11.16 23:39
avatar

Pokud myslíte svůj dotaz vážně, připomeňte si práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání. Zřejmě jste jim neporozuměl. Je to samozřejmě Vaše povinnost dostavit se na ÚP ve sjednaný den. Pokud tak neučiníte a nedoložíte, že jste se nedostavil z vážného důvodu, budete sankčně vyřazen, přijdete o podporu a stát za Vás nebude hradit zdravotní pojištění, které je povinné. Takže rozhodně termíny schůzek na ÚP dodržujte! Zde máte uvedeno vše, včetně vážných důvodů:

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.11.16 23:43
avatar

Zdá se, že jste dospělý, svéprávný a přesto podepisujete něco, co si pak ani nepřečtete? Při registraci jste obdržel Poučení uchazečů o zaměstnání a podepsal jste, že jste byl poučen o svých právech a povinnostech.

Mezi povinnosti patří mj. i poskytovat ÚP potřebnou součinnost při hledání nového zaměstnání.

V případě sankčního vyřazení z evidence uchazečů přijdete nejen o podporu, ale dalších šest měsíců si budete muset sám hradit zdravotní pojištění. A můžete rovnou zapomenout i na státní sociální podporu či pomoc v hmotné nouzi, protože podle zákona není v hmotné nouzi ten, kdo nepracuje a není ani v evidenci ÚP.

___

Ale možná jste si jenom spletl rubriku, možná jste chtěl napsat do rubriky vtipů...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.16 04:45
avatar

Pokud seženete novou práci, nemusíte na sjednanou schůzku chodit. Každopádně musíte danou skutečnost nahlásit a nechat se z registrace vyřadit. Tudíž stejně na ÚP budete muset zajít v jiném termínu, ideálně před nástupem do zaměstnání.

Pokud jste obdržené informační papíry při registraci nečetl, někam založil, vyhodil, na stránkách ÚP najdete všechny výše zmiňované informace o právech a povinnostech. Všechna důležitá data schůzek si pište do kalendáře, já si dávám den předem upomínky na telefon, s krátkou poznámkou. Tedy nejedná se o práci, jsem v důchodu, ale kvůli jiným věcem, které vypadnou z hlavy.

Většinou Vás nejlépe omluví nemoc, lékař - písemná omluvenka, ale je dobré omluvit se s předstihem po telefonu, nečekat na ten den a hodinu a papírový doklad doložit později při přeobjednané návštěvě..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.16 04:58
avatar

Zřejmě si děláte srandu. Protože jsem se s podobnou naivitou až hloupostí už dlouho nesetkala.

Na ÚP jste se zaregistroval dobrovolně, povinností to pro Vás není. Můžete se kdykoliv odhlásit. Ale plynou z toho pro Vás různé výhody:

1/ dávky, pokud na ně máte nárok

2/ hrazení zdrav. pojištění od státu

No a protože platí něco za něco, i Vy musíte dodržovat nějaká pravidla. Tedy: především se dostavit pokaždé /ve stavu čistém a střízlivém *smich*/ na sjednanou schůzku. Pokud se nedostavíte, budete z ÚP vyloučen, přijdete o dávky a ZP si budete muset hradit sám. Záleží na tom, jak jste při penězích. Někdo si termíny hlídá, jiný na ně kašle. Ale přijde následně o výhody.

Existují jen 2 vyjímky:

1/ byl jste v té době někde u firmy na pohovoru, ucházet se o místo. Toto doložíte potvrzením firmy, ať už jednání dopadlo jakkoliv.

2/ jste nemocen /což se snadno může stát i nezaměstnanému ;)/ a v tom případě si vyžádáte omluvenku od ošetřujícího lékaře, která omluví Vaši nepřítomnost na schůzce na ÚP.

Nechápu, jak po měsíci na UP už můžete kout pikle a uvažovat, že nepřijdete. Oni tam nejsou pro srandu králíkům.

Včera jsem viděla ve zprávách, že nezaměstnanost u nás klesá, je jen prý asi 5 % a je plno míst v nabídce. Tak Vám přeji, abyste co nejdříve našel i Vy. A pak Vás srandičky přejdou. Víte, do práce budete také muset chodit pravidelně a sice /asi/ každý den. To Vám ještě nikdo neřekl? :-D Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.