Umělé oplodnění bez souhlasu partnera?

Od: Datum: 24.10.16 19:42 odpovědí: 15 změna: 26.10.16 15:59

Objevila se zpráva, že by se chtělo umožnit ženám umělé oplodnění bez souhlasu partnera. Můžete mi pomoct to pochopit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vanad1
Datum: 24.10.16 19:49

To nejde pochopit. Manžel by se stal otcem proti své vůli a je to sice podle myšlení žen normální ale ve skutečnosti podraz.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.10.16 19:50

Další hovadina v dnešní zhovadilé době.

Od: marekvoracek
Datum: 24.10.16 20:02

Nějak tady nerozumím, o co vlastně jde a jak by to mělo být proveditelné. Možná mi něco uniklo.

Nicméně, když chce být žena uměle doplodněna, musí muž dodat svoji část. A když už ji dodá, tak snad ví, za jakým účelem, ne? Takže s tím souhlasí, jinak by té ženě přece nic nedal.

A když by se to mělo brát z nějaké spermobanky, tak tam je snad tomu chlapovi taky jasný, k čemu to bude a může sloužit, když už se něco rozhodne pro tyto účely poskytnout, že?

Nakopněte mě, ať vím, o co jde, nějak tu zatím problém nevidím...

Ohodnoceno: 1x

Od: kusk
Datum: 24.10.16 20:09

Dnes je vyžadován souhlas manžela/partnera. V budoucnu by se mohla nechat uměle oplodnit i žena, která nežije v manželství, nemá ani partnera. Prostě samotná žena se rozhodla mít dítě.

Ohodnoceno: 2x

Od: marekvoracek
Datum: 24.10.16 20:19

tak jestli je to takhle, tak tam problém nevidím. Stejně si ta samotná žena bude muset nějak sehnat to sperma a když to udělá třeba přes tu spermabanku, tak tam to tomu chlapovi musí být jasný, k čemu to poskytuje. Nevidím problém v tom, aby samotná žena nemohla mít dítě, dneska je stejně spousta samoživitelek, takže je to podobný. Když si nenajde partnera nebo tu jsou jiné věci, proč by nemohla jít na umělý oplodnění a mít dítě? Každá má právo stát se matkou. Problém zde nevidím.

doplněno 24.10.16 20:40:

Tak samozřejmě, není to levná záležitost, ale dítě celkově není levná záležitost, takže když už do toho někdo chce jít, ta žena, tak s tím musí počítat. Pokud se teda rozhoduje zodpovědně.

Od: rv
Datum: 24.10.16 20:37
Snad pokud je dostatečně finančně zajištěná.

Datum: 24.10.16 21:02

rv - Takže finančně zajištěná se může nechat oplodnit uměle, kdežto nezajištěná se musí nechat oplodnit přirozenou cestou. Takhle jste to myslel? *sok*

Od: rv
Datum: 25.10.16 13:02

Myslel jsem to tak, že pokud není finančně zajištěna, tak si má najít partnera, který ji (+ dítě) bude živit a ne chtít, aby ji (+ dítě) živili ostatní.

Od: seat
Datum: 25.10.16 01:30

A co je na tom divného? Proč by měla mít žena souhlas nějakého chlapa, aby se mohla nechat uměle oplodnit? Je to hlavně řešení pro ženy, co nenašly partnera, a zároveň si dítě nechtějí udělat s nějakým kamarádem, se kterým se budou o dítě do konce života handrkovat. Takhle bude jen jejich, žádné problémy. A v manželství si přeci chlap může nechat udělat testy otcovství a hned po narození se může o otcovství soudit. Ale popravdě nepředpokládám, že by to bylo pro vdané ženy určeno. Proč taky.

Datum: 25.10.16 07:48
V některých evropských státech legální. Dokonce existuje pár Češek, které se v zahraničí nechaly uměle oplodnit. Cena jde do statisicu, jelikož v zahraničí se vše plati.
Samozřejme ze spermabanky
doplněno 27.10.16 08:33: Nikoli v Blesku, tyto informace jsou odborné.
Do zahraničí si žena může zajet na uměle oplodnění, pokud na to peníze. V některých státech je zákonem dáno, že nemusí mít partnera.
Proc Blesk?

Datum: 25.10.16 11:41

jancaak, a to jste četl v Blesku? *sok*

doplněno 27.10.16 11:17:

Protože takový nesmysl může vyplodit jen Blesk. Zahraničí? Jaké zahraničí? Tam, kde je jakás takás záruka zdravého spermatu, za to se hooodně platí. Dárci, uchování, uskladnění, aplikace. A Rumunsko nebo Čína nebo Afrika, kde je sperma levné nebo zadarmo?

Datum: 25.10.16 11:42

Třeba to bude v Čechách zdarma, za účelem výroby pracantů na naše důchody. Představte si, že se ženy rozhodnou být emancipované a vyloučí muže ze svých životů. A stát jim doplatí to strádání býti samoživitelkami. Teď už to řeknu, na začátek jsem nechtěla. Je za tím ministryně Marxová, myslete si svoje.:-D

Datum: 26.10.16 15:41

Dneska ve 20:00 dávají v TV na "Novacinema" podařený polský film z roku 1984 na podobné téma - "sexmise". Doporučuju, určitě se pobavíte (i když je z dob minulých mírně cenzurován). :)

Datum: 25.10.16 13:18

Nějak mi z toho zavání lesby.:)

Ohodnoceno: 2x

Od: hs
Datum: 26.10.16 15:59
Dobrý den, pročetla jsem i diskusi, ale zjevně nerozumím otázce - v ČR přece "chodí" (=provádí se) na umělé oplodnění také ženy bez partnera - viz např. rozhovor s touto paní: http://www.dlouhacesta.cz/fil…d/UserFiles/skenovani0002.pdf

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.