Pretaceni miminka na brisko

Od: Datum: 12.10.16 17:03 odpovědí: 26 změna: 19.10.16 16:04

Dobry den, nevite nekdo v kolika mesicich/tydnech se zacne samo dite otacet na brisko? Nam bude za tyden 3 mesice a uz se ani nesnazi past konicky. jen lezi rozplacla na posteli a hlavu porad na levou stranu otocenou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.16 17:06

V pohode , kazde dite je individualni a individualne silne. Nektere 3 mesice , nektere 5mesic. Nech miminku cas a nestresuj.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.10.16 19:02

To je dost brzo, každé miminko je jiné, kluci a těžší miminka bývají línější. Přetáčet tak nejdřív za měsíc, ale když to bude v 6 měsících, nebo i později, nic se neděje. Buďte v klidu a dejte tomu čas. :)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.10.16 21:02

a otáčíte mimčo sama aby neleželo pořád na zádičkách? po koupání na bříško , lehce masírovat a dětským krémem namazat celé tělíčko a ono samo bude chtít změnit polohu a začne se otáčet.trpělivost a péče o miminko vám přinese nezapomenutelné chvíle, jsou to pro každou mámu ty nejhezčí momenty...každé mimi je jiné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.10.16 21:10

Přesně tak, do půl roka to musí být, ale rozdíly jsou velké. Také jsem viděla mockrát, že se dítě přetočilo, ale byla to spíš náhoda, pak už se mu to třeba i pár týdnů napodařilo, takže o tom, "že se přetáčí", se dá pochybovat a přitom Vám x matek řekne "my už se přetáčíme" a Vy pak máte blbý pocit, že je Vaše dítě zaostalé.

Jestli má hlavičku otočenou na jednu stranu, přicházejte k ní a mluvte na ni ze strany druhé, aby se otočila i na ni. Pokládejte na bříško, aby se snažila pást koníčky, i když jí to může být zpočátku nepříjemné.

Jestli budete mít pochybnosti, vždycky můžete zajít za doktorkou. Neměli byste jít teď na tříměsíční prohlídku? Nebo ta už byla? Tam se dá plno věcí konzultovat a mimochodem, ona si i ta doktorka děťátko prohlédne a "vyzkouší" a kdyby bylo něco špatně, tak řekne ;) ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: ria®
Datum: 12.10.16 20:57

Má neteř je očividně pohybově nadanná, takže se začala otáčet velice brzy, v deseti měsících stála atd.. ale zase zoubky jí narostly těsně před 1. rokem a doteď (14) měsíců téměř nemluví, ani moc "nežvatlá". Takže co miminko to originál :)..

Od: balzerka
Datum: 12.10.16 21:03

Píšete už se ani nesnaží pást koníčky. A před tím to uměla? Před tím se snažila?

Od: sonka
Datum: 17.10.16 22:45
Ano předtím to zvladala a snazila se. Ted už se opět snažit začala ale porad se převažuje a hlavně dáva hlavičku na jednu stranu, porad se ji snažím otáčet na druhou stranu at leží na zádech nebo na bříšku ale stejně si ji otočí zpět.
Datum: 13.10.16 09:29

Nejmladší vnučka se nikdy na bříško nepřetáčela, rovnou si v 5 měsících sedla. Každé dítě je jiné, to naše ve 2,5 letech neumí spát ve velké posteli, v noci procestuje i malou postýlku a věčně ji hledáme, buď spí v tom rohu nebo zase v jiném a spí na kolenou s vystrčeným zadkem a polštář má pod břichem.

Od: milkaaa
Datum: 14.10.16 10:13

Mám 3 děti a s každým jsem od narození trošku cvičila, nemyslím vojtokovu metodu, ale normálně po koupání i ráno, jemně potáhnout a překřížit pravou ručku přes levou a zárověn to samé s nožkou a hup, dítě se samo zvedne, posiluje si tím zádové svaly a pak na druhou stranu obě levé končetiny přes pravé. Líbilo se jim to, hrozně se smály. A děti brzo se točili sami, lezli, chodili už v 10 měs. Dále si myslím, že má ve 3 měsících hlavu pořád na jedné straně, je špatně, hlavu má už sleženou na jednu stranu. Přece aby hlavička byla pěkně kulatá, tak podle potřeby jsem otáčela podnětné věci, obrázky, plyšáky na tu stranu, která je potřeba, klidně i otáčet postýlku.

doplněno 14.10.16 10:14:

pardon vojtkovu,

Od: bg
Datum: 14.10.16 10:23

Pokud Vám budou za týden 3 měsíce a dokážete psát dotazy sem, myslím, že je to velmi dobré, gratuluji, jste napřed :D ale teď vážně, je to určitě do značné míry individuální.

Datum: 14.10.16 19:17

Jak píše Liduš i ostatní.Každé je jiné.Moje předčasně narozené dvojčata se v poho přetáčely ve 3m. za to sedět začli až 8-9m.Lezli po čtyřech jako draci,ale sedět nechtěli.Matka do mě pořád hučela ať je nutím sedět,ale není to správné.Musí si sami dovednost osvojit.

Nutili nám Vojtovku,ale kašlala jsem jim na to.Je to metoda pro nemocné děti a dnes to cvičí snad všichni,není to divné?Od narození jsme cvičili "handling"polohování a přirozeně jsme je motivovali.To fungovalo,ale jinak po zkušenostech mám na fyzioterapeuty svůj názor a nechci být tady sprostá,ale hnala bych je raději k lopatě než parazitovat na zdravotnictví.

Někdy děti udělají během chvilky velký pokrok,takže buďte v klidu.Třeba já jsem zastánce pevného režimu už od narození a děti přesně ví,kdy se jde ven,kdy se večer spí,kdy ve dne,kdy se cvičí(teď chodí).Je to pakárna:-Dkaždý den dokolečka stejný,ale vyplatilo se.Třeba sousedka nosí malou ve vaku a chodím ven nebo se vrací i v osm večer...no,ale je to její dítě a asi jim to tak vyhovuje.Takže co dítě-matka to originál.

Datum: 14.10.16 19:45

Lucie, chválím *palec*, málo maminek dnes dětem stanoví režim, žasnu kolik mimin a batolat je kolem 22h na přehradě u nějaké restaurace. Moje dcera se také narodila nedonošená, sice měla 2,40 ale stejně nás honili lékaři na cvičení a hlavně na oční. Ve třech letech řekla nerudnému očnímu dědkovi "já to všechno vidím a říkat to nebudu", vyhodil nás a řekl mi abych děcko vychovala. Šla jsem k jinému, dcera nemá panenky uprostřed a stále oční tvrdil, že šilhá a špatně vidí (prý poškození z inkubátoru. Druhý lékař řekl, že je to kosmetická vada a měl pravdu, dcera má 34 let a bez brýlí.

Ať Vám děti rostou a dělají radost.

Datum: 14.10.16 20:20

Liduš-mám věk vaší dcery a přesto v tomhle nejsem" moderní",jak je dnes často vidět.Já jsem ráda,že mám úžasnou neuroložku v OV.Starší paní,primářka a názory má na to jasné-děti nejsou kabelka netahejte je po návštěvách a obchodech,dejte jim pevný režim,hraní,cvičení,spaní a jídlo co tři hodny.I když v létě měli rok,stejně se ptala( tak lišácky) jestli jedeme na dovolenou.Řekla jsem jí,že nám připadají ještě maličcí a není důvod je někam tahat.Souhlasila se mnou a i mi sedly její názory,měli jsme na paní doktorku štěstí.

Všichni tvrdí,jak máme hodné děti,ale denně podstupuju stejné rituály,ve stejné časy,např.denně jsme doma o půl páté aby měli svojí kaši,potom chvíli hrát a do postýlek.V sedm oba sami usnou jak dřeva.Vše se podřizuje jim,,taky nás to kolikrát nebaví,ale věříme,že je nutné aby si uvědomili kdy se co dělá a jak probíhá den.Nejhorší je když se dítě začne nudit a bez režimu;)

Datum: 15.10.16 07:45

Lucie, děkuji za tohle povídání. Často si vzpomenu, jak vaši kluci prospívají. ;)

Od: milkaa
Datum: 15.10.16 08:36

škoda,že neodpověděla autorka dotazu jak to s dítětem má ona,jestli s ním třeba trošku cvičí. Ale myslím, že ne. Dnešní doba je jiná než před 20,30 lety. Ano s malými dětmi po večerech, taky nechápu, nemájí žádný režim a pak jsou děcka zmatení. Divné mi přijde i to, jak velmi častokrát vidím, že své dítě přinesou v autosedačce domů (dříve autosedačky ani nebyly)a tam ho dokonce mají až do večera. Dítě je potichu, netečné, je zvyklé, jen pozoruje, ale jinak absolutně bez podnětů. Sami rodiče jsou na PC, nebo hrají hry apod. Chodím kvůli mé práci často takto mezi mladý a vidím to tak často. Chci tím říct, rodiče a pak i děti jsou pohodlnější. Takový program leasy. Když už jsme začali tím přetáčením. Dříve dítě na posteli být za chvilku ani nemohlo být, protože jak bylo čiperné tak by s ní spadlo. V postýlce také dlouho ne , protože s ní okamžitě vylezlo. Takže my doma jsme byli pořád ve střehu, dneska ti nejmenší děti uvězněny v autosedačkách i doma jsou jiné. Neříkám, že je to všude ale myslím tak v 90 % rodin.

Datum: 15.10.16 15:41

babkazov-jste hodná,děkuju.Všechno šlape i když je to divočina.Třeba včera se stala poprvé ta situace kdy každý běžel opačně.Jeden za klukama co hráli fotbal a druhý k prudkému svahu.Vyhodnotila jsem,že doběhnu jednoho a rychle chytnu druhého.Nevyšlo a malý zahučel ze svahu a já v náručí s druhým v tom fofru,uklouzla a spadla na zadek*hi*Nic se nestalo a dokonce mě překvapilo,že jeden puběrťák(dokonce to byl rom!)co tam oblboval stejně staré holky,seskočil ten svah a hned mi ho zvedal a uklidňoval.Normálně mě to až dojalo*andel*

milkaa-souhlasím,za cvičení považuju i to hýbání ručičkama apod.Už jak byli malincí tak jsem to taky tak dělala.Dopřála jsem jim hodně spánku,ale co tři hodiny krmení,pů hodky před jídlem vzbudit,dala jsem je na klín a cvičit,různé podněty,potom mlíko a položit zase někde jinde,jednou byli v posteli,potom ve vajíčkách,potom na hrací dece a tak pořád dokloa...jen postýlky byly až večer(což bylo o půl páté,teď je večerka v 18hod.)nikdy né ve dne aby pochopili,že postýlky jsou jen na večer.

Někteří nás nechápou,že jsme v létě nechtěli do zahrádek,po návštěvách,ale u nás je zájem dětí na prvním místě.Jejich režim určuje náš den.Mažel se mi směje,ale dala jsem jim na hraní pet láhev se šroubkem uvnitř a jak jsou nadšení*smich*nebo takový starý ovladač nebo místo bubínku lavor či miska,dokážou si hrát hodiny i bez drahých a "namakaných"hraček.

Datum: 17.10.16 01:04
Pri tom cteni me napadla otazka , jak mohli prapredci zit , vychovavat deti. Kdyz zadne cviceni nebylo. Zdrave dite se vyvyji samo podle toho jak ma. Ani za komancu se s ditetem necvicilo a vsichni zijeme.

Datum: 19.10.16 00:57

Honz490, v poslední větě nemáte pravdu. Pamatuji si na úžasnou a mezi rodiči malých dětí velmi populární knihu "Výchova kojence pohybem", která vyšla koncem 70. let. Byl v ní velmi podrobně popsán vývoj dítěte do jednoho roku a popsáno, jak se s ním dá cvičit, co všechno by mělo (mohlo) zvládnout, nebo k tomu prostě směřovat. Boužel detaily si již nepamatuji, někomu jsem ji darovala a přijde mi zvláštní, že dnes ji snad nikdo nezná, velká škoda (hlavně pro děti).

Od: sonka
Datum: 17.10.16 23:10
Myslíte špatně, snažím se cvičit s malou každý den. Režim sice nemá jak tu někdo psal, ale v kolik ma jít vecer spat vi, pisete to jako by jste si myslela ze se v dnešní době o miminka neumíme postarat, taky jsem rada kdyz je chvili zticha a spinka ale já osobně ty vajíčka do auta nemám rada a nenechavam ji v nem dyl než je nutne, to raději v kočárku, aby mela zadicka pěkně rovne
Datum: 15.10.16 18:15

Nedalo mi to a zeptala jsem se fyzioterapeutky, která se specializuje na malé děti, jak to je. Říkala, že ve 3. měsíci má dítě vleže na bříšku, mít opřené ruce celým předloktím, až k loktům a má pevně držet hlavičku, baz balancování a trhaných pohybů. Když se přetáčí, pak je to špatně, protože příliš zaklání hlavu. Přetáčet se má ve 4. - 6. měsíci. Nic se nestane, když to bude později. ;)

doplněno 15.10.16 18:19:

Lucie, děkuji za pěknou, úsměvnou historku. Kluci vyhledávají bratrovu společnost nebo si každý jde za svým? Mají se rádi, ale být spolu stále, to zas až tak nemusí? ;)

doplněno 16.10.16 08:26:

Lucie, moc děkuji. Dejte jim, za mně, pusu na čelíčka. :)

Datum: 15.10.16 19:23

babkazov-je to všude stejné ,milují se,povídají si,ráno se rádi vidí a dělají kraviny,ale taky si kradou věci potom brečí a vztekají se.Venku jsou kamarádští na všechny,pořád se motají kolem všech co vidí,ale s nikým jiným jak s námi(s rodiči)by dlouho nebyli.

Jsou na sebe hodně fixovaní,ale jeden je taťkův a jeden je můj,prostě si nás rozdělili a když chtějí odejmout a je doma i manžel,tak každý utíká za "svým" rodičem.V 8m.měl Hermánek zánět varlete a vypadalo to,že zůstanem v nemocnici a taťka s Herbíčkem bude doma.To bylo tenkrát hodně vypjaté ,nakonec s toho sešlo,ale asi by to nesli těžce.Čím jsou starší myslím,že by oddělení nesli lépe.Snad to dlouho nebude nutné;)

Od: tulisek
Datum: 18.10.16 23:37

Všechno je opravdu hodně individuální. První dcera se začala otáčet snad až v 8mi měsících, pak se plazila, lezla (to by mělo být důležité), chodila asi až v 16ti měsících (to už jsme sice chodili "pro jistotu" na rehabilitaci a dle pokynů ji nepodporovali ve stoupání a chůzi, dokud si nezpevnila svaly a vazy, aby stála rovně). Je teda pravda, že nosila peřinku kvůli kyčlím, to bych se taky netočila, muselo to jít těžko. Naopak jemnou motoriku měla výrazně napřed proti stejně starým dětem, třeba ještě před rokem věku stavěla běžně komíny z 5ti až 8mi kostek. Dneska ve 2,5 letech běhá a skáče do dálky, do výšky, je v tom opravdu dobrá, strašně ji to baví a jako miminko byla takový lenoch ;).

Druhá dcera, která je narozená asi o 5 týdnů před termínem je výrazně lepší, i když proti jiným dětem je pořád pozadu. Její bratranec se otáčel snad od třetího měsíce, ona až teď v sedmém (o měsíc a půl dřív než ta první), i když jsme ji pokládali na bříško už v nemocnici (kde byla jako nedonošená dva týdny), asi od dvou měsíců jí to už nebylo příjemné, i tak jsme se snažili. Během měsíce se otočila jen vyjímečně, pak najednou zjistila, že je to zábava a teď se točí pořád.

My to u první měli tak, že něco měla už umět, na prohlídce u doktorky nic a do týdne to dělala.

Nemá cenu řešit všechno, je to hodně individuální.

Datum: 19.10.16 12:55

Trochu mě zaráží ta dnešní "fáma"(jak píše tulisek)že se děti v textilních plenách neumí otočit.Já dávám textilní pleny a vůbec by mě tohle nenapadlo.Kamarádka dává taky textil a tuhle pověru slyšela.Má tři děti a nevšimla si ani u jednoho,že by mu plena vadila.

Na nikoho nechci útočit,ale není to jen ospravedlnění toho,že matky dávají jednorázovky?že si to chtějí nějak zdůvodnit jak dělají dobře pro dítě,když dávají jednorázovky?

Já je teď jednou denně musím dávat a jsem z toho neštastná.Pokaždé jsou začervenalí,ještě,že se to v tom textilu po zbytek dne zahojí.

Datum: 19.10.16 13:03

Lucie, kde vidíte textilní plenu, já četla peřinku - to je rozdíl, ne? Mně tedy máma ukazovala, v čem se děti nosívaly ohledně kyčlí, nehla bych v tom ani prstem. Prostě zábal po kolena.

Ale budu upřímná, textilní pleny teď (asi 2 měsíce dozadu) začala nosit moje 13měsíční hlídací prďolka a všimla jsem si, jak jí plena mnohem více obepíná kolem boků a zajímalo mě, jestli se bude hůře pohybovat - to jsem ale nezpozorovala

doplněno 19.10.16 17:07:

Jo, ty "osušky" máme doma dodnes. Já nosila čtyři. Byla jsem děsné mrně, tak to muselo být fajn. Fakt jsem tehdy na to koukala, když mi máma ukázala, co se nosilo. Byla dětská zdravotní sestra a i když už to dlouho nedělá, nátura jí zůstala - chopí se mimina a hned je vidět, že je to profík. Ten název peřinka taky neznám, ale je mi jasné, jak se to muselo provádět :-D

Datum: 19.10.16 16:04

naufrago-jo píše peřinku,ale netuším jak vypadá taková peřinka na kyčle.Vím,že to matky řeší tak,že se dává jednorázovka a na ní hrubší plena,ale protože dnes se ty hrubší skoro neprodávají,říká se tomu různě.A místo svrchních nepromokavých kalhotek se používá takový "držák plen"který je za pár kaček.Třeba v IKEA prodávají osušku(nazývají to osuška)vypada materiálem i velikostí jako klasická plena co bývala kdysi.Stejně tak mi dala švargová dvě dečky(možná peřinky)a jsou jako plenky z tenké "teplákoviny".

doplněno 19.10.16 20:45:

Já prý měla v porodnici na zadku prachovku.Tenkrát tam prý neměli pleny,ale prachovky.Textil jako textil.Matka se dodnes pyšní,že jako předsedkyně strany obvolala pár míst a pleny do Opavské porodnice dorazily:-D

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.