Reklamace slunečních brýlí

Od: Datum: 06.10.16 12:32 odpovědí: 4 změna: 07.10.16 10:14

Asi před týdnem jsem koupil v Relaxu sluneční brýle ve slevě, avšak až dnes jsem si všiml, že při otáčení hlavou se obraz deformuje a při nošení déle než 5 minut se mi z toho točí hlava a nedají se nosit. Na prodejně jsem si toho nevšiml. Myslíte, že se to dá reklamovat? Nebo vrátit peníze? Na brýclích jsou ještě originální nálepky.


doplněno 06.10.16 12:37:

V obchodních podmínkách píšou "Kupující má právo odstoupit od smlouvy ("vrátit zboží") do 14dnů od převzetí dodávky a to i bez uvedení důvodů."

Jen nevím jestli se to nevztahuje pouze na eshop, já ty brýle kupoval osobně...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.16 13:37
avatar

Toto zákonné ustanovení - odstoupení od smlouvy do 14ti dnů, skutečně platí jen na produkty kupované na dálku, po internetu či telefonu. Ale nezoufejte, brýle běžte reklamovat.Podle nového občanského zákoníku s platností od 1.1.2014, pokud je reklamace v prvních 6ti měsících po nákupu -po převzetí zboží,platí pro vás výhodnější právní režim.Podle zákona se předpokládá, že zboží-brýle již mělo nedostatek v době převzetí, máte tedy automaticky právo na jeho výměnu. Pokud ale prodávající tyto brýle již nemá a bude vám nabízet brýle jiné, za stejnou cenu, nemusíte s tím souhlasit a můžete požadovat odstoupení od smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wfe
Datum: 06.10.16 13:43

já jen jestli se něco takového vůbec reklamovat dá, protože to na první pohled nejde poznat, ale až při nošení, kdy se při pohybu hlavou deformuje obraz ..nevím jakým termínem to popsat, jestli stačí "deformovaný obraz"?

Datum: 07.10.16 10:14
avatar

Prodávajícímu to řekněte přesně tak, jak jste vadu popsal nám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 15:16
avatar

Nejsou dioptrické? Mně také jednou bylo takto špatně ze slunečních brýlí a mělo to tento důvod. Ten deformovaný obraz by tomu i napovídal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.