Mytí ústředního topení

Od: Datum: 23.09.16 12:38 odpovědí: 13 změna: 24.09.16 10:20

Zdravím,,,,,mám žebrovité složité topení a nevím jak ho pořádně umýt,,zkoušela jsem štětkou na sklo,,nevím čím už.Snad jedině odpojit a pořádně dát do pořídku..ale tohle bych nechtěla...díky

doplněno 23.09.16 14:22:

,,tohle je ta hrůza, není to hladké je to litinové akorát na podření prstů...díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 12:46

Když jsem měl radiátory s žebry, používal jsem na mytí tento kartáč: http://uklidove-kartace.heure…66407095/specifikace/#section

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.09.16 12:47

otázku jak vymýt smetí, řeší houba s rukojetí.

Datum: 23.09.16 13:11

Jestli nejsi citlivka, tak dej pod radiátor hadry a ostříkej radiátor wapkou.

Musíš použít nastavitelnou trysku a tu nastavit tak aby to bralo nečistoty a barva tam zůstala.

Vím že je to drsné řešení, ale určitě to jde. A proud vody se dostane tam, kam ho namíříš. A vody spotřebuješ celkem málo, takže to savé hadry stihnou vsáknout.

Datum: 23.09.16 14:12

colombo,,,,,,,,,,co je to wapka?

Datum: 23.09.16 14:38

Kärcher = tlaková myčka s tryskami = vysokotlaký čistič

doplněno 23.09.16 14:39:

ale ten koberec pod radiátorem budeš museť oddělat

Datum: 23.09.16 17:08

"určitě to jde" - to fakt myslíte vážně? Dělal jste vůbec někdy něco s wapkou? Ano, šlo by to, ale určitě ne v bytě - i ta nejmenší wapka dává nějakých cca 5l vody za minutu, umíte si představit, co by měla v byte za potopu? Navíc aby si k tomu vzala na sebe skafandr, protože by po první minut byla jako když vyleze z vany plné vody. Panebože, to jsou teda nápady *zed*

Ohodnoceno: 3x

Od: ruze®
Datum: 23.09.16 23:06

No,jestli je myšlena ta ,,wapka,,co s ní brácha stříká a myje u baráku betony a dlažbu,tak nevím,nevím,aby se pak náhodou neprostříkal až k sousedům! :--)) :--))

Datum: 23.09.16 16:50

Dokud jsme měli doma tyto žebrové radiátory, myla jsem je vevnitř štětkou na láhve. Hodila se délkou, průměrem i tvarem. Už máme ale radiátory deskové a to je, panečku, jiný úklid, rychle, kvalitně. Jaga.

Datum: 23.09.16 17:25

babajaga,,také jsem to zkoušela kdysi ,,ale nám dávali před 40ceti léty tyhle litinové ,že hodně vydrží..Ale ta údržba je děsná.

Datum: 23.09.16 17:26

Zdravím,
možností je několik.
Především to chce nějaký silný saponát. Osobně na hodně špinavé plochy používám Bang (tenhle na mastnotu), který zředím v poměru 1díl bang : 3 dílům teplé vody (přibližně), touto směsí špinavou plochu potřu (většinou houbičkou nebo takovým tím houbičkovým hadrem) a pak setřu druhým takovým hadříkem opět teplou čistou vodou z druhého kbelíku.
Co se týká radiátorů, tak tam bych použil místo hadříku malý molitanový váleček na malování (tím bych nanesl tu saponátovou vodu a případně bych s ním trochu po těch žebrech "pojezdil" a pak bych to na čisto setřel druhým takovým válečkem namočeným pouze v čisté vodě. Lepší a pohodlnější ale než špínu otírat by bylo ji spláchnout (ne proudem vody, ale ten čistý váleček hodně namočit a pak ta voda z něj poteče i se špínou dolů) - předpokladem by ale bylo místo hadrů dát na podlahu pod radiátor pekáč nebo aspoň plech na pečení ze sporáku (z trouby) a ten podložit hadry.
Kdyby to nebylo v bytě, ale třeba garáži, tak bych místo saponátu doporučil klasickou Arvu na mytí motorů (ne tu ekologickou, ta nemyje) - ta by to vyčistila 100%, ale nevýhoda je, že je umytý povrch pak poměrně hodně cítit.
Pokud vám nebude vyhovovat ten Bang (prodává se i v 1l balení a v mechanickém spreji), pak můžete zkusit odmašťovač prodávaný v LIDLu (oranžové balení s mechanickým sprejem) - prý velmi účinný - koupil jsem ho už na doporučení znamé taky, ale zatím s ním nemám zkušenosti.
Jinak dříve se to dost často řešilo tak, že místo pracného mytí se radiátory jednoduše znovu natřeli barvou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.09.16 22:33

ronyx...díky ale mi se více jedná,jak se dostat mezi ty žebra Zkraje to ještě jde,ale uprostřed tam není čím tam zajet,,,jakoby nějaký zárožák.

Kouknu do toho Lídlu,,vyzkouším..díky

Datum: 24.09.16 01:18

Nerozuměli jsme si - tímto dlouhým držákem na válečky a jakýmkoli z válečků příslušné velikosti (molitan, ale jsou třeba i různě chlupaté) se právě dostanete krásně mezi ta žebra - namočit váleček, držáka s válečkem zastrčit mezi žebra a cukáním sem tam odshora dolů ten prostor mezi žebry namočíte - špína steče dolů. Navíc je to bez prskání vody okolo jako při použití nějakých kartáčů.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.09.16 10:20

ronyx,,,já ho pak chci natřít až bude čisté...děkuji ..vyzkouším to jdu ho koupit..

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.