Deprese z MS a jiných gyn. problémů

Od: Datum: 20.09.16 20:32 odpovědí: 11 změna: 27.09.16 20:34

Dobrý den, možná si budete myslet, že jsem vadná ale to co sem budu psát je všechno pravda.
Už asi 3 měsíce jsem nedostala MS. Kdž mi končila poslední MS tak jsem měla chvilku poezie sama se sebou a po tom pak už MS nedostanu. Je to normální?

Další věc je, že dneska jsem byla u gynekoložky, tím že trpím šíleným svěděním intimních partií a konečníku. Dostala jsem na to prášky a mast. Pak jsem jí nakonec řekla, že i MS nemám a na to jsem dostala prášky. Jenže když jsem odcházela z gyndy tak na mě padla nějaká deprese ... konkrétně z toho, že mi prostě vadí, že musim mít MS. Děti nechci a kdyby přece jen, tak s přítelem je v blízké době neplánujem. Nevím jestli to je jen tím a nebo i tím, že zbytek mojí návštěvy u gyndy proběhl z mého pohledu nepěkně. Hned jsem šla na nějakou kontrolu, která mi nebyla příjemná, bolelo to a celkově mi doktorka přišla nepříjemná. Nakonec jsem s ní nepořešila ani polovinu z toho co jsem chtěla. Měla jsem pocit jako že mě vyhání, protože po mě byla objednaná další ženská. I při převlíkání na mě byla docela hrr. Docela mě tojejí chování štvalo.*bum*

Chtěla jsem s ní řešit to svědění. Svědí mě kůže okolo konečníku a pochvy. Ne furt ale tak jednou za den to občas zasvědí a nejhorší to bylo v noci po sexu s partnerem. Nevím, jestli to je mykoza (mám bílý výtok, který byl 2 dny nahnědlý, pak už zase bílý) a nebo jestli v tom nehrajou roli rostoucí chloupky. Jenže mě za prvý se nebaví každeý dva dny holit a za druhé, mám od toho podrážděnou pokožku.

Je mi 19, antikoncepci neberu.

Mám tedy na vás tyto žádosti:
1. Je normální, že když mám MS a dosáhnu orgasmu, tak už další měsíc MS nemám?
2. Je možný, že za svědění můžou chloupky? J+ nějaká možnost, jak se jich zbavit na delší dobu?

Děkuji, snad jsem na něco nezapoměla.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.16 20:44

1. Žádná spojitost tam není.

2. Ano, je to možné; záleží, co je to za svědění.

Co se týče odporu k MS - možná máte problém přijmout sebe sama jako (dospělou) ženu? Menstruace je jeden z příznaků toho, že jste zdravá, že to ve Vašem těle funguje, jak má. To, že ji nemáte už tři měsíce, je hodně na pováženou.

Ohodnoceno: 0x

Od: depression
Datum: 20.09.16 20:49

Když MS mám tak ji mám pravidelně, ale vždy po orgasmu jí pak už nemám. Což jse mimochodem chtěla doktorde říct ale jaksi se na mě vy... *bum*

Je to možné, jsem vychovávana mužem, takže nemám tyhle ženský vlastnosti moc pod kůží. Mě prostě vadí to, že to musím mít i když dítě mít nebudu (aspon ne v nejbližší době).

Datum: 20.09.16 21:07

Ženské hormony, které způsobují mj. i menstruaci, mají pro náš organismus spoustu nepopiratelných výhod. Dokud má žena menstruaci, je v podstatě mladá - má pevné kosti (o dost pevnější než po menopauze) , není tak náchylná ke srdečním chorobám (jako muži -a ženy po menopauze) a také pleť je jejich působením v mnohem lepším stavu. Já jsem se podobnými věcmi trápila, když mi bylo tak 14. Potom jsem pochopila, že to všechno funguje správně a je to tak v pořádku. Na dítě máte stejně ještě brzy, ale musíte se naučit vážit si svého zdraví i v tomto ohledu. :)

S tím orgasmem - nevím, jaká by tam existovala spojitost; podle mě je to prostě náhoda.

doplněno 20.09.16 21:16:

Ono to patří všechno k sobě. :)

Jinak se s tou doktorkou zkuste ještě domluvit (co by tam mohlo hrát roli) - a také užívejte kontryhel, ten je na takové věci dobrý.

Od: depression
Datum: 20.09.16 21:14

Já si vážim toho, že jsem zdravá, ale prostě nevím, proč to mít, když dítě nebude. Vím, že od přírody to tak je ale stejně ...
Náhoda to asi není, není to totiž poprvé.

doplněno 20.09.16 21:21:

Mo abych pravdu řekla .. k doktorce přijdu nejdřív v únoru... podle situace. U přítele jsem se z toho sesypala :( já to prostě nedávám...

doplněno 20.09.16 21:22:

A to svědění .. jak konkrétně to myslíte?

Datum: 20.09.16 21:48

Do února je ještě hodně dlouhá doba - to se chcete takto trápit? Není důvod se sesypávat; když je nějaký problém, je nejlépe ho co nejdříve vyřešit a potom být v klidu. :) Pokud Vám lékařka nevyhovuje, přehlaste se k někomu jinému, popř. jí zkuste zavolat s tím, že jste jí posledně nestihla vše říct a že máte určité starosti.

To svědění - no, to záleží na jeho charakteru. Oholené chloupky mají obecně tendenci se různě zapichovat do kůže, dráždit tam nervy a potom v tom okolí může svědit kde co.

------------------

Jinak moje babička dostala MS až ve 20 letech a měla z toho chudák hrozné trauma/ strach, že jí něco hodně závažného je. Buďte ráda, že nejste v její situaci a MS berte jako vítanou příležitost si ověřit, že min. část tělesných orgánů máte v pořádku. ;) I kdybyste v budoucnu děti neměla, je potřeba, aby tělo fungovalo správně. V lidském organismu jsou mnohé věci navzájem spojené, máloco pracuje izolovaně.

Ohodnoceno: 1x

Od: pb®
Datum: 20.09.16 23:42
Ale ne, nemusíte mít menstruaci. Stačí brát HA v kuse nebo si nechat dát nitroděložní tělísko, dnes se vyrábí takové, které jsou vhodné i pro mladé dívky. Ne až pro ženy po porodu, jak tomu bylo dříve.

Datum: 20.09.16 23:58

To mi přijde dobré jedině tak na rozhození hormonálních pochodů v těle. Tazatelka s tím má zjevně problém už teď...

Datum: 21.09.16 11:35

K tomu svědění, mnoho žen použává speciální mycí gel na intimní partie. Možná, že by vám sedělo antibakteriální mýdlo Protex. Je v několika variantách, příliš neodmašťuje, velmi příjemně voní. ;) Nemáte poruchu v příjmu potravy? Něco jako bulimii a tak? Tu ženskou lékařku příliš neprožívejte. Je to jen nedobrá zkušenost na několik minut, tak jako zubař. Dá se to vydržet. Žádná z nás není návštěvou gynekologie nadšená.

Od: balzerka
Datum: 22.09.16 01:31

Svědění často způsobují kvasinkové infekce. Vynechte cukr ve stravě, omezte i mléko a mléčné výrobky. Omývejte se růžovým roztokem hypermangánu. Pravidelné menzes znamenají správnou hormonální funkci. Patří ke zdravé ženě. Pokaždé následují 14 dní po ovulaci, pokud není vajíčko oplozeno, odchází výstelka dělohy, která byla nachystaná ho přijmout a znovu se tvoří. Je možné, že i nedoststečnost v hormonálním cyklu přispívá ke svědění. Prostě je tam nerovnováha. Kvasinkovou infekci si možná předáváte s přítelem.

Od: maky®
Datum: 24.09.16 19:29

Jsem zřejmě nějak zaostalá, ale zkratku MS znám pouze ve spojitosti s mistrovstvím světa, ale když je tato otázka celá z oblasti gynekologie, tak to zřejmě bude nějaký menstruační syndrom, jinak nevím, co by to S mohlo znamenat. Děkuji, jestli mne někdo poučí.

Datum: 27.09.16 20:34

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.