Jak zbavit rodiče práva na dítě

Od: Datum: 08.09.16 11:25 odpovědí: 3 změna: 08.09.16 21:56

Dobrý den, jsem babičkou vnoučat a též pěstounem svých vnoučat. Chci se zeptat jak je to se zbavením rodičovských práv na děti. Synovi odešla manželka za jiným mužem, ještě nikdy a nikde nepracovala je na mateřské s nejmladším dítětem. (to je ted pod kontrolou ospodu zda se matka dokáže postarat o toto dítě a nebude jí odebráno)je prokazatelné že starší děti opakovaně mlátila a zavírala v pokoji a oba zanedbávali jejich péči(proto je mám v péči) syn který pracuje a kterému zůstali veškeré dluhy(hypotéka, půjčky, kreditky)má toho tolik že mu sotva zbývá na jídlo a už nemá prostředky na to aby platil výživné. Může se sám zříci práv na děti?

Druhá otázka, jak je to s veškerými půjčky které má pouze syn, (v době manželstí-ještě nejsou rozvedeni)protože snacha nikdy nepracovala, dostala od syna nějaký majetek, auto, pračku, nábytek a to i když si na nic nevydělala)jde to na půl anebo to musí syn zaplatit sám?

Děkuji za odpověd pokud možno do emailu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.16 12:05
avatar

Jestliže jsou vaši mladí pořád manželé, stačí, aby mladá nadělala dluhy a váš syn je bude platit. Pořád jsou manželé, pořád je to společný majetek. I dluhy! Proč se, co nejrychleji, nerozvede? Soud nezajímá, že paní nepracovala. *hej*Soud také určí, komu do váýživy a výchovy dítě příjde. Myslím si, že "právo na dítě" tento pojem právní řád vůbec nezná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.16 14:18

Dobrý den, dítěte se "zříci" nelze. Syn by mohl jedině popřít otcovství (do 3 let věku dítěte) nebo dát souhlas s osvojením dítěte. Zde ale pravděpodobně rozhodne soud o případném zbavení rodičovské zodpovědnosti vůči dítěti. A dluhy, které v manželství nadělal sice jen jeden z manželů, patří oběma partnerům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.16 21:56
avatar

"Rodičovské právo na děti" neexistuje, ale Vaše vnoučata mají právo na oba své rodiče.

Rodiče se nemohou zříci svých dětí, ale ani děti se nemohou zříci svých rodičů.

Majetek i dluhy vzniklé v manželství spadají do SJM.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.