Výživné na zletilé dítě

Od: Datum: 01.09.16 11:09 odpovědí: 4 změna: 01.09.16 22:47

Dobrý den, neteř nepřipustili v květnu k maturitě z důvodu nesplnění praxe ve škole. Nyní je těhotná, v listopadu čeká miminko, a k maturitě půjde až příští rok v květnu. Má nárok na výživné od svého otce i nadále, nebo tím, že půjde na mateřskou, vyživovací povinnost od svého otce odpadá? S přítelem, se kterým je těhotná se rozešla. Neteři je 20 let. Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.16 11:18

Neodpovím sice na Vaši otázku, ale přinejmenším má právo na výživné neprovdané matce od otce dítěte, stejně tak jako po narození na výživné pro dítě opět od otce dítete. S tímto by jí měli poradit ve škole, případně na sociálce. Ale tipuji, že kapkanadeje či ivzez poradí lépe než já a hlavně konkrétněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 11:35

Holt tu praxi vzala trochu někde jinde*smich* Má nárok na výživné od svého partnera (v tomto případě oplodnitele).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 22:07
avatar

Upřesním to: Vaše neteř "nepůjde na mateřskou", úrptpže na ni nebude mít nárok. Volno na péči o dítě (mateřskou dovolenou) jí nemá kdo poskytnout, protože není zaměstnaná a pro přiznání peněžité pomoci v mateřství (PPM) nesplní podmínky.

Tzn., že od porodu bude mít nárok na rodičovský příspěvek ve variantě do 4 let věku dítěte.

Neprovdaná matka nemá nárok na výživné od otce svého dítěte, ale otec jejího dítěte je povinen jí přispět na náklady spojené s těhotenstvím a slehnutím. Dále je povinen jí přispívat na výživu (již během těhotenství) až do dvou let věku dítěte.

Dítě bude mít samozřejmě nárok na výživné od svého otce.

Pokud by otec dítěte nemohl platit výživné (např. student), musela by se neteř obrátit na jeho rodiče.


doplněno 01.09.16 22:12:

Ten čas na opravu by mohl být o trochu delší... )-:

V první větě mělo být: ..., protože na ni nebude mít nárok.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.09.16 22:47
avatar

Dobrý den. Své nároky musí neteř nyní již uplatňovat po otci svého dítěte jako neprovdaná matka. Pokud nestuduje, je alespoň přihlášená na ÚP? Ptám se jen proto, zda je za ni hrazeno povinné pojištění, aby neměla dluh...A co se týče výživného na dítě (až se narodí) kdyby jeho otec nemohl platit alimenty, nestačí se obrátit na rodiče neplatiče, aby přešla vyživovací povinnost na ně. Zde přechází vyživovací povinnost na všechny prarodiče dítěte, tedy nejen na rodiče neplatiče. Všem prarodičům soud vyměří částku dle jejich možností a poměrů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.