Jak zajistit nevyhrnování košile z kalhot?

Od: Datum: 31.08.16 10:59 odpovědí: 14 změna: 26.09.16 23:44

Dobrý den,

je to možná kravinka, ale přemýšlel jsem o tom, jestli je nějaký fígl, jak zajistit, aby se košile nevyhrnovala z kalhot. Podle mě je to určitě střihem, jak je ušitá a zároveň, jak sedne. Mám x košilí, které skvěle padnou a nemusím řešit, jestli se vyhrnují nebo ne, pak mám ale zase pár košilí, které se vyhrnují a když už si je vezmu, tak je musím neustále kontrolovat. Je to prostě košilí a špatným výběrem nebo je nějaký fígl, jak je "zafixovat"? Viděl jsem zahraniční video, kde maník ukazoval magnety (speciálně pro tento případ), kdy se jeden dá do kapsy, druhý pod košili a drží...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 31.08.16 11:11

Dobrý den, pokud kalhoty sedí pevně v pase (např. je jistí opasek), tak se košile ani nehne (vyzkoušeno). Problém je, když kalhoty padají a člověk je zase vytahuje zpět (a tím leze ta košile nahoru). Takže, noste kalhoty pevně v pase a delší košile. Zdravím!

P.S. Některé košile jsou svým střihem určené pro nošení přes kalhoty.

doplněno 31.08.16 11:17:

kalhoty - opravdu? Vysvětlete, proč je taková povinnost limitovaná věkem a jak znáte věk tazatele.

doplněno 31.08.16 11:26:

kalhoty - doufám, že Vaši odpověď tazatel ocení jako pro něho přínosnou a vzdělávací .

Ohodnoceno: 0x

Od: kalhoty
Datum: 31.08.16 11:14

V pase stažené kalhoty nosej stáří dědci. Kalhoty musej sedět přes boky.

doplněno 31.08.16 11:20:

O věku to není. Ani starej dědek nemusí vypadat jako starej dědek.

Od: axus®
Datum: 31.08.16 11:41

Dle me zkusenosti to zavisi na dvou vecech.

1. Jak jsou volne rukavy kolem ramen a horni casti rukou. - Pokud je to moc uple, tak pri jakemkoli zdvihnuti ruky leze cela kosile nahoru a sama do kalhot uz se samozrejme nevrati. To je docela caste, pac plandave kosile se moc nenosi a tomu se jednoduse nelze vyhnout.

2. U spolecenskych kalhot byva z vnitrni casti horniho lemu nasity neklouzavy pasek, ktery kosili do jiste miry pri beznem pohybu docela dobre drzi. To u jinych kalhot neni a kosile o to snadneji klouze ven.

doplněno 31.08.16 11:43:

ps. Muzete si zkusit cipy kosile pricvaknout sponkovackou k trenkam. Pak ale doporucuju nezvedat ruce, pac by z toho mohl byt docela slusny zarez.

Ohodnoceno: 3x

Od: bedr®
Datum: 31.08.16 12:13

až budete kupovat nové kalhoty, některé mají zevnitř úzký gumový pásek, který lépe drží košili. Nebo se prodává tekutá guma na textil, takže stačí zevnitř nanést na kalhoty a nechat uschnout pár kuliček, nebo linek.

Od: vanad1
Datum: 31.08.16 17:40

Tuto úpravu mají policisté v USA. I když nasedají a vystupují z auta nebo provádí zákrok, košile je ořád na svém místě.

Datum: 31.08.16 18:34
Pomáhá i zastrčení do trenek. Pak ale u některých gatí můžou být vidět ty trenky, chce to vyzkoušet. Mě to v autobusáckém mundůru funguje dobře. Jinak máti kdysi tatovi košile nadšívala, ono se to nevyhrnulo nikdy úplně.

Od: maky®
Datum: 01.09.16 08:22

libore, mohu se zeptat, co to znamená "nadšívat košile"? Občas si něco ušiju, možná se mi to bude hodit. ;)

Od: jmlc®
Datum: 01.09.16 08:54

nevím, jak libor, ale já mám od manželky na kroji přišito ke spodní části další cca 15 cm pruh - tj. košile je nadšitá, delší a nevytahuje se z kalhot

Datum: 01.09.16 13:43

jmlc "nadšívat" by tedy mohlo znamenat nastavovat, košile když je dole nastavená, je vlastně prodloužená a drží, kde má.Jsem dost stará, ale výraz "nadšívat" neznám, ještě tak našívat, něco k něčemu přišívat...*smich*

Datum: 08.09.16 20:59
U nás se holt říká nadšít. Ano, prodlouží se délka o cca 15cm. Někde rožnou, jinde zapnou světlo. Nevím, co slovíčkaříte.
Ohodnoceno: 3x

Od: uska®
Datum: 09.09.16 10:57

Libore, také bych košili NADšila. To je, že na stanovenou délku výrobcem něco přišijete NAD jeho rozměry.

PŘIŠÍT mohu třeba logo do středu košile.

Od: hofler
Datum: 09.09.16 00:19

podle mě je to o výšce košile

Datum: 09.09.16 10:49

no nevím, košile je buď dlouhá nebo krátká, ale "vysoká košile"? *smich*

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.