Skleněná zabroušená zátka neboli špunt

Od: Datum: 31.08.16 16:12 odpovědí: 7 změna: 02.09.16 22:12

Prosím, vás, umíte někdo poradit, kde sehnat skleněnou zabroušenou zátku do karafy (tedy vyšší štíhlejší úchop nahoře)? Pídím se na internetu a nikde nic - vždyť to někdo snad musí vyrábět?!?

Díky za tip!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.16 16:48
avatar

Vyrábět se bude, ale v soupravě s karafou...nevěřím, že výrobci karaf používají nějaké unifikované rozměry broušených zátek; pokud víte výrobce karafy, tak jedině u něho nebo prodejce těchto karaf se poptat na možnosti náhrady...tady jsou zátky, ale pro sklenice otevřeného a nedopitého vína...http://vinolok.cz/cs/sparkle/ nebo tady, ale také pro úzká nebroušená hrdla sklenic http://www.zbozi.cz/dum-byt-a-zahrada/bydleni-a-doplnky/kuchyne-a-jidelna/kuchynske-doplnky/skladovani-potravin-a-napoju/uzavery-a-zatky-na-lahve/?q=z%C3%A1tka%20na nevím, nevím, ale někdo možná toto řešil a ozve se, poradí...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 31.08.16 17:15
Chemici mají skleněných špuntů se zábrusem mnoho. Poptejte se v nějaké prodejně chemického skla. Ale musíte znát rozměr.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.16 18:41
avatar

Nikde. To bys musel narazit na někoho, komu zátka zbyla z naprosto stejné karafy, případně podobné od stejného výrobce. Pravděpodobnost je minimální a proto bych použil zátku korkovou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.09.16 19:13
avatar

V Harrachově ve sklárnách by ji určitě uměli vyrobit na zakázku. Ale co by to stálo... Myslím, že by to bylo dražší než celá nová karafa. To se vyplatí jen tehdy, když jde o něco nenahraditelného. Je to na zvážení, jak moc ji chcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 19:43
avatar

Každé hrdlo je jiné, má jiný rozměr. Proto se musí zabroušená skleněná zátka vyrobit na konkrétní hrdlo. Dá se z toho elegantně vybruslit nákupem zátky ve specializovaném obchodě s vínem, kde prodávají i dárkové doplnky pro servírování vína. Je však dobré, mít karafu sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 22:12
avatar

Pokud to nemá Bricol, tak už jen laboratorní sklo Verkon.

http://www.bricol.cz/

http://www.verkon.cz/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.