Jak docílit, aby dítě pilo?

Od: Datum: 26.08.16 17:05 odpovědí: 13 změna: 05.09.16 09:49

Dobrý den,

mám chlapečka, 5 a půl měsíce starého. Je na UM a před nedávnem jsem začala dávat zeleninové příkrmy. Dosud to byly jen takové ty ochutnávací, jen malá sklenička a pak se ještě dorazil mlékem. Teď už ale sní celou velkou skleničku zeleniny s bramborem (teď chci už přidat i maso) a mléko tedy už nedávám, jako oběd mu tato porce stačí. Kámen úrazu je ale pití. Dokud měl mléko, tak jsem žádné extra pití nepřidávala (tedy zkoušela jsem to, ale nechtěl, tak jsem to neřešila, když nevypadalo, že by byl nějak dehydrovaný a měl 5x denně mléko). Jenže teď když sní celou porci jídla, tak už je pití nutnost. Navíc teď je dost teplo...Zkoušela jsem mu dát čaj, fenyklový, pak ovocný, švestkovou ředěnou šťávu a dokonce i jen obyčejnou vodu a nic. Všechno mi odmítá, jednou si cucne a všechno další pouští ven a kření se u toho, jak když mu dávám tekutého ježka. Zkoušela jsem mu to dát v lahvičce, po lžičkách, dokonce i stříkačkou, ale nic. A nedělám žádný nátlak ani se nezlobím, prostě to vžycky v klidu zkusím..ale prostě ne, nenapije se. Nemáte nějaký tip? Pediatr má teď dovolenou a potřebuji to teď řešit :(

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.16 17:11
avatar

Zkuste heřmánkový, nebo je nabídka vysloveně ,,dětské čaje,, od různých výrobců.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klari
Datum: 26.08.16 17:15

Já právě kupovala přímo ty dětské... heřmánkový zkusím

Datum: 26.08.16 17:39
avatar

Taky mi to dělalo problém,probíhalo to u nás úplně stejně*smich*ted už mají dvojčata rok a pořád bojujem.Od té doby co dávám příkrmy,tak dostávají i mlíko na "doražení"a děláme to doteď.Jako matka přece cítíte jak mu chutná,jestli měl dost,co chce.Já prostě vím,že to mlíko chtějí,sice už postupem věku ubírám na porcích mlíka(už mají třeba jen 90ml.),ale bez mlíka na závěr by to nebylo ono.Četla jsem ,že oběd je dobré zapíjet čajem,at se učí pít,ale nechtěli,tak to nebudem lámat a nutit se.

Jednou měli potíž se zácpou,tak jsem koupila švestkový sirup(jsou to lisované sušené švestky)ve zdravé výživě.Chutná jim a není tam žádný přídavek.Takže jej dáváme pít dotěď a přišla jsem na to,že nejvíce jim chutná pít před spaním.Jak je ukládám ke spaní,vždycky dostanou z lahvičky napít.Stejně tak to dělám,když se večer,v noci probudí a křičí.V tom polospánku jak jsou zblblí,tak vypijí přímo v postýlce celkem dost,uklidní se a spí dál.Tak to funguje cca od 7m.Jsou narození dříve,tak nám vše trochu trvá,takže třeba u Vás to půjde.Tím jak si na tu chuť zvykli v noci,tak mi pijou i ve dne.Sice žádná sláva,ale už to neplivou a pijí.Už i občas míchám švestkovou šťávu s čajem,ale jen někdy.Ovšem děti jsou všechny jiné,takže se musí zkoušet co se dá.Hodně štěstí.


doplněno 04.09.16 07:40:

Teď máme čaj na dobré usínání z Lerosu (i chlapovi voní )a ten jde doma na dračku.Pomalu přidávali a teď před spaním nebo když se probudíí v polospánku,tak stáhnou 150ml lahvičku najednou.Koupila jsem jim ještě datlový sirup,jsou taky jak švstkový.Jsou to sušené rozmixované datle a spím čajem to chutná supr.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.08.16 20:44
avatar

Neteř taky vždycky málo pila. Je z těch dětí, pro které je nátlak i to, že jim to pití člověk nabídne nebo jim ho podá, aby se napili. Ségra jela vždycky veškeré pití bez cukru, jen vodu nebo neslazený čaj; když je neteř se mnou, klidně jí dám šťávu, jen když bude pít. Nikdy pití nenabízím, ale nechám poblíž a občas pije jako bezedná :-D a tuhle jsem jí zapomněla dát pít, byly jsme venku a já netušila, kolik času už uběhlo, a když si o pití řekla, tak vypila půl litru skoro na ex. To jen námět, kdybyste to chtěla vyzkoušet. Některé děti to tak mají, co nechtějí sami, z vlastní iniciativy, to bojkotují.

A pokud bude hodně zle, nějakou vodu do něj můžete dostat v přesnídávkách (možná zkusit naředit?) a nebo můj půjčovaný rošťák má moc rád Nestlé mlíčko, jsou to taková ochucená rýžová (či jiná?) mléka v malých modrých tetra pacích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanb74
Datum: 02.09.16 14:13

Trochu netradičně, ale nebojte, nic to nestojí... ;)

Měl jsem stejný problém jak se synem, tak s dcerou. Děcka nebyla schopna vodu polknout, přesně jak píšete, jak kdyby byl ve skleničce tekutý ježek.

Jednoho dne na mne kolega v práci vybalil "takovou blbost". Spinování vody. Sice jsem celoživotní realista (skeptik) a nevěřím ničemu na co si nemohu sáhnout, ale tohle jsem na dětech vyzkoušel. Výsledkem jsem byl mile překvapen.

Jak píši, zkuste to, bude Vás to stát 30 vteřin držení rukou nad skleničkou, nic víc. Když to nebude fungovat, už se k tomu nemusíte nikdy vracet. Videa na YT, čelem k severu, i když je to divný, nebojte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 04.09.16 16:36
avatar

Spinování vody nebo jakékoliv tekutiny je bezva a nic člověk za to nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.16 14:16

dětem chutná i fenyklový čaj - zkuste

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.16 17:30
avatar

U trochu starších dětí mám dobrou zkušenost s nějakými pěknými, barevnými brčky. Můžou se i něčím ozdobit a děti to pak láká samo o sobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 04.09.16 00:36

Nepít po jídle do plného žaludku, ale mezi jídly. Náš vnuk je stejnej a brčko má jen na bublání. Uf!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.16 07:58

chlapeček 5 a půl měsíce bude asi těžko pít brčkem :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.16 11:57
avatar

Však jsem psala, že mám na mysli starší děti. :-D Bohužel, tento problém často přetrvává dlouho. Jinak je fakt, že, jak píše Balzerka, pokud dítě opravdu pít nechce, bude s brčkem spíš blbnout. Hodně záleží na té míře "nechtění".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.16 09:49

ale to pak není odpověď k otázce -to paní nepomůže

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 05.09.16 08:28

Naše malá má 10 měsíců a pije čaj během dne. Dáváme ji dětský, většinou je heřmánkový. Přes den vypije tak jednu flašku čaje (300 ml). Dáváme ji během dne a napije se kolik chce, a pak už nechce a nic s tím neuděláme.

Ráno má vodu v mléce a navečer řidší kašičku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.