1xTrpím naprostou vyčerpaností po porodu

Od: Datum: 09.12.12 21:22 odpovědí: 8 změna: 08.01.13 21:52

Trpím naprostou vyčerpaností, je to více než rok od porodu, ale síly mi spíš ubývají. Batole je dost náročné, nespavé. To by nebylo tak strašné, jako spíš to, že mi můj muž vůbec v ničem nepomůže. Nechá na mě veškerou práci v domácnosti, okolo domu, zahrady. Ani v noci k dítěti nevstane, jsem prý blíže k postýlce. Navíc nesnáší mé děcko z bývalého manželství, všechno mu na něm vadí, nebaví se s ním, ignoruje. Nebaví se ani s mou rodinou. Když jsem ještě chodila do práce, tak jsem měla svoje peníze a platila si všechno sama. Nyní jsem odkázaná jen na rodičovský příspěvek a almužnu, co mi muž dá na domácnost. Vůbec s tím nejde vyjít, a on si lakotí svoje peníze pro sebe. Jako takový život jsem si nepřestavovala a už se ani nedokážu s mužem normálně bavit, nesnáším ho. Navíc mi vyhrožuje, že odejde a naše společné děcko mi vezme. Někdy mám pocit, že bych nejraději už se vším skoncovala. Takový život vést už napořád, je to hroznné. Jako co má tedy dělat? Nejsem schopna se na nic už pořádně soustředit, jsem prostě hrozně unavená, v noci se nevyspím, jako to takto budu už žít až do konce svého života? Ve strachu, že mi vezme dítě? Že budu žít jako nějaká chudera bez peněz? Může mi to děcko vzít, i když jsem se o něho vzorně starám? Nějak se to všechno zvrtlo, když jsem spolu chodili, tak se takovým nejevil, to bych si s ním nic nezačala, všechno se to změnilo příchodem našeho spoelčného děcka. Jo a na druhý lidi je velice příjemný než na nás doma.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 09.12.12 21:31

Upřímně na vašem místě nevidím důvod setrvávat v manželství, při rozvodu by se samozřejmě rozhodovalo o tom, s kým bude dítě žít... vy snad věříte tomu, že by ho manžel doopravdy chtěl? Jak by se o něj staral? Samozřejmě vždy existuje možnost že soud dá dítě otci, ale ve většině případů je svěřeno matce (případně do střídavé péče), obzvlášť pokud není důvod, aby nebylo, nemáte žádné "škraloupy". To vše je smaozřejmě otázka, kterou je třeba konzultovat s právníkem, pokud máte muže, jakého popisujete, rozvod by se bez něj neobešel.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 09.12.12 21:45
avatar

Pro Vás je nejvyšší čas, dát si svůj život dopořádku. Vaše manželství neklape, s manželem si zřejmě žijete sám podle sebe. Nenechte se vydírat, ani si nenechte vyhrožovat. Podle všeho se o rodinu postarat Váš muž neumí. Pokud jste schopná se o děti starat a zabezpečit je, pak věřím, že soud by rozhodl ve Váš prospěch a děti svěřil do péče Vám. V tokovémto manželství hodně žen setrvává jen ze strachu, protože je jim vyhrožování atd...Vy nejste majetek svého manžela a pokud o rodinu nemá zájem, nemá právo Vám ani vyhrožovat. Udělejte to, co sama cítíte, že bude lepší pro Vás a Vaše děti. Nenechte se dál psychicky deptat a vysávat. Brzy byste se z toho zhroutila. Přeji odvahu a hodně sil!

Ohodnoceno: 5x
 
Od: pb®
Datum: 09.12.12 22:29

Nejdřív mu na rovinu říct, jak se cítíte. Chlapi jsou natvrdlí a pro svoje pohodlí problémy raději nevidí. On si opravdu může myslet, že je vše v pořádku. Jak to máte s penězi? Co alimenty na starší dítě? On Vám něco málo dá a vy pak z toho platíte úplně všechno? Nájem, energie, jídlo? Pokud Vám rodičovský příspěvek nestačí, pak začněte ubírat jemu. Nejsou peníze, tak bude k večeři krupicová kaše, brambory na loupačku atd., maso si dejte s dětmi k obědu, když není doma. Nepomáháš doma? Tak ti nevyperu, nevyžehlím. Na práci okolo domu a na zahradě se vykašlete. Co je za dveřmi domu Vás nezajímá. Pokud chcete odejít, nedělala bych to hned. Berte to tak, že i když na Vás kašle, nejspíš je teď pro Vás pořád finančně výhodnější bydlet s ním, než odejít bůh ví kam jen s rodičovským příspěvkem. Do konce rodičáku máte čas na to, připravit se na samostatný život. Sbírejte důkazy o tom, že se společnému dítěti nevěnoval a odmítal ho živit. On takový zvukový záznam nebude od věci. Víte on každý vyhrožuje tím, že sebere dítě, ale otázka je, jestli by se o něj byl schopen při zaměstnání postarat. Jak to máte s prací, máte se po rodičáku kam vrátit nebo budete hledat nové místo? Seženete případně novou práci rychle? Kam byste odešla? Máte nějaké příbuzné, kde by se dalo bydlet, nebo byste musela do podnájmu? Pokud se nezmění, nezačne se zajímt o rodinu a živit jí, pak Vám asi opravdu bude lépe bez něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artemio2*
Datum: 10.12.12 07:02

Tady asi není moc řešení na výběr.Žít vedle takového partnera vede k tomu,že člověk otupí své city,přestane vnímat radost a štěstí a dříve či později upadne do nebezpečné deprese,ze které se může léčit celý život.Nevím,jestli s ním promluvit,řekl bych,že není o čem,svůj nezájem dává dostatečně najevo.Začal bych tím,že bych navštívil lékaře,nejlépe psychiatra,on už bude vědět,jak a čím vrátit ztracenou energii a chuť žít.Jinak se člověk utápí v beznaději a nedokáže se rozhodnout pro nic,vše je obtížné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: modrakocka*
Datum: 11.12.12 11:56

Ahoj Magdo, prosím tě, dej si dohromady důvody, proč jsi se nebo jste se rozešli s prvním mužem. Buď k sobě upřímná a řekni si, co jsi dělala špatně a co děláš špatně teď. Zřejmě jsi to ani s tím druhým nevyhrála. Když se vším skončuješ, zbydou děti bez mámy. Děti potřebují silnou mámu a ty nejsi oběť svého života, ale jeho strůjcem. Můžeš toho ještě hodně změnit. Vysvětlit muži, že věci budou fungovat, pokud přijme i on svoje povinnosti vůči rodině - pomoc s dětma, s domácností apod. Že jsi jeho žena a že tvé dítě k tobě patří. Pokud nenávidí tvé dítě, nenávidí i tebe a vaše společné dítě. Láska se dá vyjádřit i formou pomoci v domáctnosti. Vypadá to však tak, že tvůj muž neví, co to je mít rád. Vaše dítě bere jako prostředek, jak s tebou manipulovat. On to prostě jinak neumí. Buď ho můžeš lásce naučit, což trvá dost dlouho anebo přimět ho podstoupit psychoterapii - nebo alespoň manželskou poradnu. Problém je v tom, že on určitě žádné "problémy" nemá (to nemá žádný chlap). Dej mu najevo že JSI NEŠŤASTNÁ a že jsi vzácná.Že jsi unavená a že můžeš být taky nemocná... Taky záleží na tom, jakým způsobem si o pomoc od muže říkáš - buď mu to dáváš příkazem anebo jen tak tak mimochodem, že to k němu vůbec nedojde. Může to tak nějak být? Zdravím Ala

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.12 15:44
avatar

Zdravím. Nevím kolik je Vám let. Ale jste asi ještě mladá,když máte batole. Nejsem žádná mladice, mám zkušenosti s tím čím procházíte zrovna Vy. Rozumně poradím. Jestliže se dá s Vašim manželem rozumně mluvit, zajděte na Manželskou poradnu, Když nebude ochoten, můžete i sama. Pak jsou tady Instituce něco jako poradny pro manželské neshody a pod. Nevím přesně jak se to jmenuje dnes..Musíte spolu komunikovat o Výchově dětí a domácnosti. Vemte papír a vše si zapisujte d e n n ě! Jestliže máte poblíž rodiče, klidně se jim svěřte a poproste o pomoc. Musíte hlavně nabrat sílu, aby jste fungovala jako matka.S tím rozvodem nespěchejte, na to je dosti času. to Vám neuteče, protože kdo ví, jestli na tom budete o něco lépe. Nenechte si, ale ubližovat, to by byla ta poslední kapka. Držím Vám palce a budete-li něco ještě ode mne chtít poradit ozvěte se. Odpočívejte jak budete moc. Buďte v klidu a nenervujte se. Váš manžel neměl asi zrovna v dětstí zářný příklad jak se chovat v rodin a Vy to již nezměníte.Držím palce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.01.13 21:40
avatar

Nedivm se vam ,nejste spatna matka ,ja mam tri deti jsem porad unaveny ,az si pripadam ze to neni normalni a ze se jim dost nevenuji,zvlast kdyz vam nikdo nepomuze,ja to beru ze to delam pro ne,taky mam doma problemy s manzelkou,tak hodne sil ,clovek je silnejsi nez si mysli

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 21:52

Nebojte se,zajdete na socialni odbor a takhle jak to tu pisete,vse povezte.Predejdete ho a socialni bude stat u soudu pri vas.Reknete,ze k detem vztah nema,nepomaha a na vas je to vzhledem dalsim vecem prilis.Vy se starate jeste o neho a to pak moc casu nezbyva.Nenechte se zastrasovat a klidne tuto vetu pouzijte u soudu a na soc.ze vam timto vyhrozuje.Pokud nemate spolecny majetek,tak bych se rozvedla a chytla ho za fligr.Nenechte se ponizovat,aby vam prideloval jeste navic almuznu.Pekne mu urci vyzivne a bude si moct vzpominat,jak se mel dobre.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.