Liposukce 14 letého kluka?

Od: Datum: 20.08.16 20:38 odpovědí: 13 změna: 03.02.17 17:13

Dobrý den, mému synovy je 14 let, váží 89 kg a měří 169 cm.

Říkal mi že nechce hubnout a chce liposukci břicha.

Myslíte že je to v tomhle věku možné jestli ano tak kolik to asi stojí? jsem ochoten zaplatit 20 000 Kč.

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rosa
Datum: 20.08.16 20:50

Vážený pane, jako otec syna jste zodpovědný za jeho zdravý i fyzický vývoj. Váš syn má nadváhu a z ní mu hrozí dříve či později nemalé zdravotní potíže,a to je mu teprve 14 let. Na svého syna byste měl výchovně působit správně, tj. vést ho k tomu, aby zhubnul, tedy jste mu změnili doma jídelníček a zařadili pohybové aktivity. K čemu mu bude kosmetické řešení místo řešení skutečné příčiny, která jej navíc ohrožuje na zdraví? Nějak Vám v tomto nerozumím, tedy Vaší lhostejnosti ke zdraví Vašeho syna.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 20.08.16 20:52
avatar

A pak? Až bude dospělý bude potřebovat peníze, ale nebude se mu chtít. Taky ho budete dotovat?

V první řadě tento problém řešte s jeho lékařem, který vám může navrhnout i jiná řešení a vysvětlí vám možnosti.

Určitě vám ale řekne toto. Liposukce je vhodná pro zdravého člověka, s normální tělesnou hmotností. Liposukce se nedělá tedy u plnoštíhlých jedinců. Co se týče věku, 14 bych řekl že je málo, ale se souhlasem zákonného zástupce lze operaci provést i před dovršením věku 18 let.

A možná návštěva dětského psychologa by taky nebyla marná. Ono je vždycky lepší něco dělat se svou váhou pokud to jde, než čekat na zázraky po operaci.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uska®
Datum: 20.08.16 21:13

I kdyby jste mu liposukci vyřídil, co bude po ní? Syn se bude nadále přejídat, mlsat a neuznávat žádný pohyb. To není řešení, viz rádci výše. Jistě chcete aby syn byl zdravý, ne jen krásný. Tak začněte sportovat společně a mamka se naučí zdravěji vařit a přes výživu na něj dohlédne. Synovi musí docvaknout, že jen on sám si může za svou nadváhu (pokud není nemocen) a že jen on sám s tím může něco udělat - néé tati naval prachy a já se pořád budu přežírat. Společně to zvládnete, tak do toho !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hubenour
Datum: 20.08.16 21:22

Dal bych mu takovou liposukci... klackem bych ho honil po polích a lukách.

Turistika, plavání, kolo, běžky - prostě se bude hýbat. Jídlo všechno, hodně zeleniny, množství tak aby příjem byl menší než výdej, hubnout ca 2 kg za měsíc, potřebuje shodit nejmíň 20 kilo = práce na dva roky. Pokud hubnout nebude, tak je někde chyba - moc žere/ málo se hejbe.

Těch 20 tisíc bych rozdělil, desítku Cajthamlový za "noty" a desítku za "dozorce" sparingpartnera.

Liposukce je totální nesmysl, jen by si zvyknul že "se to vodsaje" může zase vesele žrát a válet se na gauči...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 20.08.16 21:33
avatar
Je to možné se souhlasem zákonného zástupce. Většinou by k tomu měl být vážný důvod. Zdravotní či psychický. Lenost se mezi to nepočítá. Nenechte sebou manipulovat. Že bez práce nejsou koláče, by mělo platit obzvlášť při výchově.
Pokud bude chtít, ať si počká do osmnácti. Už teď může začít šetřit. M.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.08.16 07:50
avatar

Mildo, neblázněte! Neuměl jste ho udržet od přejídání, mějte rozum neřešte jednu chybu druhou. Doktorama! Vůbec! Zařvat a zakázat jíst! Zahnat mladého do posilovny a večer ven na kolo na běh! Tak to udělejte!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.16 08:51
avatar

Nedá mi to, musím se vrátit a několik vět napsat. Situace s vaším mladým je velmi podobná


TÉHLE Koukněte na tohle video! Není to totéž?!

Proč máte pocit provinění až tak velký, že uvažujete nad kravinou, jakou je liposukce 14ti letého kluka? *hej* Jedno z nejzákladnějších zákonů života je: Každý si za svůj život zodpovídá sám. Donedávna byl váš kluk dítětem, za kterého měli zodpovědnost rodiče. Už je to mladý muž, který by tohle pravidlo měl dostat do svého života. Vy se snažíte vyřešit, zaplatit jeho problém. Jakobyste za všechno, co on dělá, měl zodpovědnost, pocit viny. *bum* Přimějte ho, nést zodpovědnost za sebe! Dovolte mu stát se mužem. Pomalu ustupujte z řešení jeho rozhodnutí, z jeho činů, jeho života. *hej* Mýlím se, když si myslím, že s ním a s jeho matkou nežijete?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zz
Datum: 24.08.16 21:37

To video s tím borcem na korbě pobavilo :)

Vše podstatné už tu máte napsáno. Je jedno, jestli se jedná o kluka nebo dospělého člověka - pokud člověk není ochoten změnit svůj životní styl, tj. začít se hýbat a jíst zdravěji, tak liposukce nic neřeší, protože tuk odsají a on se tam zachvíli zase dotvoří.

Nemáte někde poblíž plavecký bazén? Vaše peníze by byly určitě lépe investované, kdybyste si se synem koupili permici do bazénu a začali spolu plavat (aneb ve dvou se to lépe táhne). Plavání posiluje celé tělo, je šetrné ke klubům a navíc je to druh aktivity, který jsou schopni zkousnout i lidé, kteří nemají zrovna vřelý vztah k pohybu.

Bez úpravy stravy a zařazení pohybu to ale nepůjde...


doplněno 24.08.16 21:44:

Potvrzení zdejších tvrzení zde:

http://www.rozhlas.cz/poradna…restartujete-mysleni--1529479

Orientační ceny liposukce třeba zde:

http://www.liposukce.cz/-liposukce/liposukce---ceny.htm

O tom, jestli provádějí liposukci mladistvým se mi nic najít nepodařilo, ale osobně o tom pochybuji...


doplněno 24.08.16 21:51:

V USA je liposukce bez nutných zdravotních důvodů do 18 let nelegální:

https://smartlipoblog.wordpre…en-and-teens-get-liposuction/

Tady zase píší, že liposukce je spíše prostředek na odstranění tuku z problematický partií a zdůrazňují, že se nejedná o chirurgický zákrok pro redukci váhy, neboť během jednoho výkonu mohou odebrat maximálně 5,5kg tuku (typicky však odebírají okolo 2,5kg) :

http://www.plasticsurgeryport…om/articles/child-liposuction

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.16 19:43
avatar

Syn potřebuje pár facek, pohyb bez sladkostí ve spíži doma a především rodiče, co mají v hlavě mozek. Nechat vyžrat dítě a pak ještě uvažovat nad liposukcí místo řádné výchovy k pohybu a stravě... smekám. Ovšem nikoli obdivně.

Pokud tedy syn nemá zdravotní problémy, které by hubnutí bojkotovaly. To by zcela měnilo situaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.16 19:52
avatar

Logick y- liposukce korekce, spíše kosmetická záležitost. A protože 14ti letý občan je ještě ve vývinu, roste, sílí, hormony splašené, vsadím se, že žádná klinika si toto na triko nevezme. Ta liposukce je řezničina. Podívejte na obrázky nohou, samé modřiny, nohy se musí obvazovat.

Ze zdravotních důvodů se podvazuje žaludek, pokud osoba není schopna dodržovat dietu a zhubnout, a ani pod dozorem lékaře se nedaří váhu snížit.

Vždy to musí být indikováno.


doplněno 26.08.16 19:56:

Po operaci jsou modřiny, otoky, bolestivost, mohou se objevit vážné zdravotní problémy. Embolie atd.

Pokud máte svoje dítě rádi, tak tuto záležitost smeťte ze stolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elane
Datum: 02.02.17 11:09

Syn měl ve 14 letech ten samý problém - 20 kg nadváhu. A tvrdil to samé: že nechce hubnout. Ono ale spíš šlo o to, že nevěděl jak na to. To ale neví ani leckterý dospělý. Taky jsem nevěděla kde začít, jak a co mu "zakázat". A hlavně, jak to řešit když není doma, např. když šli kluci po škole do "Mekáče" a cpali se houskama. Dohodli jsme se, že "pro začátek" přestane jíst bílou mouku. Takže si v Mekáči dával místo housky třeba zmrku, aby nemusel klukům vysvětlovat, že "hubne". A světe div se! Za 2 měsíce zhubnul 8 kg. Když pak viděl, že to jde, začal se i víc hýbat, začal nad jídlem přemýšlet a za pár měsíců byl kluk jak lusk. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 03.02.17 10:50

Je to jednoduché jako matematický příklad z druhé třídy. Méně jíst a více pohybu. Méně kalorií přijat a více vydat. Můj patnáctiletý synovec byl na tom podobně. Začal jsem ho u nás v Beskydech brát na Lysou horu, chodili jsme 4x týdně. Zároveň snížil množství jídla na 80% a zbývajících 20% nahradil ovocem a zeleninou. Po 14 dnech si zvykl a zvýšili jsme tempo chůze. Kluk se držel statečně - nechtěl dát najevo, že už nemůže a chtěl mi dokázat, že mi v tempu chůze stačí. A co je hlavní, začal hubnout - za dva měsíce měl o 10 kilo méně. Teď po půl roce má optimální váhu, ale na kopce chodíme společně stále. Tak jestli máte u vás nějaké hory nebo alespoň malý kopec, tak radím chodit, chodit a chodit. Možná bych ho zároveň motivoval i tím, že pokud zhubne (předem domluvit o kolik kilo), tak těch 20 tisíc dostane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.17 17:02
avatar

Ať sportuje a zhubne ..

Tyto zákroky jsou možné až po dovršení 18let věku.

20tis. Kč je málo, na opravdu správnou a kvalitní liposukci.

Nehledě na to, že liposukce nefunguje tak, že jste tlustý na tři prsty, zajdete na kliniku a budete hubený ... to by jste tam musel jít víckrát. Svaly mít nebudete, ty se musí vybudovat cvičením.

Celková životospráva bude asi u vašeho syna spíše katastrofální než co jiného, pak se nedá očekávát nic jiného, že se po zákraku původní stav rychle vrátí zpět. Jedna věc je vzhled a to, že je tlustý. Druhá dost podstatnější věc je zdravý, které si nenávratně huntuje ...


doplněno 03.02.17 17:13:

Liposukce vás zbaví tuku jen v jedné oblastni, takže bude mít hubené břicho ale pořád tlusté paže, sloní stehna, ženská prsa atd. ..

Liposukci podstupují většinou lidé co cvičí, zdravě se stravují ale nedaří se jim zbavit tuku v určité oblasti těla (nejčatěji to jsou stehna)

Je více druhů tuku .. ten co lze vyřešit jednoduše liposukcí a to je ten podkožní a pak ten co mají tlustí a to je vnitřní - ten obklopuje vnitřní orgány - ten nelze tak jednoduše odstranit (tedy lze- cvičením)

Jedna oblast v celkové anastezii stojí zhruba od 35tis.Kč (tedy třeba stehna) cena se ale odvíjí podle množství tuku a celkové stavby těla ...

Nadváhu liposukcí v žádném případě nevyřešíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.