Nákup semen na AliExpress

Od: Datum: 20.08.16 13:25 odpovědí: 4 změna: 20.08.16 15:48
avatar

Zdravím všechny. Chtěla bych se zeptat, jestli si u nich někdo objednával semena třeba zeleniny, nebo květin a jak byl spokojen. Myslím se semeny, jestli vyklíčily a tak. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 20.08.16 14:25

Teď nám roste nějaké čínské zelí, loni několik druhů rajčat. Jahody ze semen vyklíčily, ale pak je napadla plíseň. K nějakému postřiku nám přibalili semena mateřídoušky, tak ty zkusíme až napřesrok. Neočekávám nějaké extra výnosy, ale spíš aby to na zahradě bylo pestré. Chci zkusit i nějaké okurky. Jinak asi je to risk - než zjistím, že je to něco jiného, prodejce zmizí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.08.16 15:08
avatar
Já teda letos pohořel. Z pytlíčku datur vyrostla jediná. Ze směsi kaly taky prd a červené nakládačky jsem taky ani neochutnal. Jediné co fungovalo jsou obří žlutá rajčata. Možná to ale bude tím že semínka nakupují až když je prodejce nabízí za pár centů jako doprodej takže nejspíš nebudou nejčerstvější a ani skleník kam jsem to letos sel nebyl v nejlepší kondici.
doplněno 20.08.16 15:13: Loni jsem měl výsledky o dost lepší. Ale to jsem zkoušel zase rajčata. Ty vzešly ochotně všechny sorty ale po návratu z dovolené se projevil 14denni nedostatek péče a sucho takže sklizeň nebyla nijak oslnivá.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: zoy®
Datum: 20.08.16 15:33
avatar

Já jsem si koupila semena levandulí a byly opravdu krásné a ještě semínka řeřichy. Sice to není bohaté jako na jejich fotce *hi* ale vypadá to pěkně. Už jsem několikrát objednávala i pro mamku a vím, že je spokojená.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.08.16 15:48
avatar

Tak vám všem děkuji. Já zrovna koukala na ty rajčata, nějaká japonská okurka, ta vypadala moc dobře a také na tu levanduli jsem koukala. Pak jsem tam našla cibulky tulipánů, jsou moc krásné a velký výběr, ale zdají se mi moc drahé. 2 cibulky, za 1.54 dolarů, se mi zdá hodně. Někteří prodávají za tu cenu 5 cibulek, ale nevím jestli tomu mám věřit. Na obrázku jsou krásné, ale...


doplněno 20.08.16 15:58:

A ještě. Oni posílají i semena a to semena tulipánů,mečíků a durmanů a vůbec od všeho mají semena. Ale já jsem ještě neviděla, že by někdo pěstoval tulipány, nebo mečíky ze semen. Možná by to šlo, ale asi bych dřív umřela, než bych se dočkala květu schopných rostlin. Proto asi také nevzešel ten durman-datura. Vzpomínám si, jak jste to objednával. Na fotce byl myslím sytě růžový. Ale to byla ta datura, strom. Oni nabízí i ty obyčejné "polní" a ty by snad vzešly a i kvetly. Ta datura se množí normálně řízkováním. Mám ji a je to snadné, ale ze semena si to nedovedu představit.

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.