Pinzeta na chloupky

Od: Datum: 19.08.16 11:39 odpovědí: 6 změna: 20.08.16 16:13

Dobrý den.

Když špatně vytrhává pinzeta dá se s ní něco udělat aby zase trhala obočí?Jistě napíšete koupit novou,to vím taky,ale oni jsou za chvilku to samé.Už jich mám několik,třeba někdo z vás zná nějakou vychytávku a poradí.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.16 11:52
avatar

Zkuste ji přejet pilníkem k jedné straně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 20:55
avatar

To znám dobře. Všude samá pinzeta a ani jedna nebere. Teď kupuju jen nerezové s širší ploškou, tu občas musím kleštěmi přihnout tak, aby trhací ploha doléhala a tedy i trhala. Dlouho se mi to tak dařilo, teď už začíná zase zlobit. Ale vydržela léta.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.08.16 13:18
avatar

Položit ji tak, aby "pacičky" ležely na sobě, a v místech, kde se mají dotýkat (t.j. nahoře u spoje a dole, kde vytrhávají), je něčím trochu přiklepnout. Asi k sobě špatně přiléhají, a proto pinzeta nevytrhává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 13:49

I když budeš zkoušet pinzetu opravit, tak to dlouho nevydrží. Holt sis vybrala špatnou pinzetu a tak opravdu mysíš koupit novou. Zajdi si do lékárny nebo někam kde prodávají pinzety a prohlížej a porovnávej. Takto vylučovacím způsobem snad vybereš tu nejlepší přimeřeně drahou.

Já jsem v lékárně koupil pinzetu z nerezi, která má tenké plátky asi 1mm vzadu spojené a vpředu jsou broušené zesílené plochy. Myslím si že stála do stokoruny a zatím funguje perfektně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.08.16 21:39
avatar

Zdravím,
pinzet mám snad 20 různých s účelem použití v dílně nebo na modelařinu. Mockrát sem se taky chytil stylem "hele tahle pinzeta by se mohla hodit" (tak jako to dělám u některého nářadí) a koupil ji. Bohužel musím zkonstatovat, že většina stojí za prd a jsou takřka nepoužitelné na cokoli, snad kromě těch ze zrušené textilky (používaly se na zatahování vytažených nití z látky a na opravy při tkaní) a jedné tzv. strojařské (cca 20cm dlouhé) - ty jsou ještě poctivě dělané - používáním se nederformují a i po letech používání s nimi jsem schopný vytáhnout i zarostlý chlup. Mezi další "držáky" patří 2 pinzety, které jsem kdysi dávno jako kluk sebral někdy počátkem 70.let mamce z domácí lékárničky. Takže moje doporučení
- vyškemrejte od někoho staršího z rodiny starou pinzetu (vyrobenou před rokem 89)
- navštivte lékařské potřeby (zdravotnické potřeby) a pinzety si odzkoušejte zmáčknutím - pokud vám při stisku propruží v prstech tak, že se špičky oddálí od sebe, nekupujte ji, je to bláto (materiál je měkký) a bude se vám opět časem deformovat a nebude fungovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.08.16 16:13

"ronyx"Máte naprostou pravdu,je to samej šmejd a ještě předražený.Všem děkuji za odpovědi. *nevi*

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.