Užívání homeopatik

Od: Datum: 15.08.16 09:13 odpovědí: 38 změna: 24.08.16 08:16
avatar

Dobrý den, má prosím Vás někdo zkušenosti s užíváním homeopatik na pocity smutku, očasného strachu, bušení srdce atd? Bylo mi doporučeno užívat Aconitum Napellus CH30 gra.4g a kombinovat případně s těmito homeopatiky Phosphoricum Acidum CH15 gra.4g. Potřebovala bych se hlavně dozvědět, zda tyto homeopatika se musí začít užívat postupně, jako antidepresiva, nebo se berou celá dávka rovnou a zda-li se i takto ukončuje jejich dobrání, nebo opět postupně. Byla jsem u homeopatky jen jednou, zapomněla jsem se zeptat a předpokládám, pokud to doktorka neřekla sama, že asi není problém začít užívat celou dávku. Raději se ptám, protože s tímto nemám žádné zkušenosti. Doktorky se zeptat nemůžu, odjela pracovně na několik měsíců mimo evropu.

Velmi děkuji za jakoukoli odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 15.08.16 09:35

Užívájí se jednorázově, ne postupně a také tak je můžete vysadit.

http://vilcakul.extra.hu/modu…me=Content&pa=showpage&pid=16

http://vilcakul.extra.hu/modu…me=Content&pa=showpage&pid=95


doplněno 15.08.16 09:47:

Na rozdíl od "pt" mám s homeopatiky 12ti letou zkušenost. Vyzkoušejte, neublíží vám a uvidíte sama.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.08.16 17:13
avatar

Opravdu neublíží? Já mám pocit, že když má něco sílu pomoci, musí to mít i sílu ublížit, při nevhodné kombinaci; ostatně mámpocit, že jsem nanějakývh homeopatických stránkách četl i nějaké to varovámí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.08.16 09:36
avatar

"zoy", na pocit smutku je třeba prožít něco radostného a od srdce se zasmát, uvonit se. Žádná homeopatika, to není na nic. Neseďte doma, je krásně venku, jděte se projít ven, do města, nebo do přírody, někoho potkáte, dejte se do řeči, třeba s někým, kdo má pejska, projevte zájem o zvířátka, třeba pomáhejte venčit v útulku. Nevím, kolik Vám je roků, ale mám kamarádku, už je v dúchodu a chodí každý týden do LDN o vozí ty nemocné s vozíčkem, povídá si s nimi, nebo jeodveze do místnosti, kde je zřízena v LDN kaple a probíhají tam bohoslužby. Ti staří a nemohoucí lidé jsou rádi, a už se na ni těší. Pokud jste mladá, tak na koupališti jistě potkáte jiné mladé lidi. Jen nebuďte doma a nekupujte si homeopatika, vážně ne.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zoy®
Datum: 15.08.16 10:29
avatar

Děkuji za odpověď,ale vše co popisujete, dělám. Nesedím nikde v koutě. Mám dá se říct velmi spokojený život. Celé léto jsem mimo město, se svým partnerem a nádhernou labradorkou, s dětmi. Aktivit mám opravdu dost, sport mi nikdy nbyl cizí. A je mi 43 let. Bohužel tady nemůžu popisovat, co mě k tomu vede. Snad jen to, že jsem před několika léty přišla během jedné minuty o manžela a dál můžu napsat, kdo nezažije, nepochopí, co je to vražda velmi blízkého člověka. A hlavně každý jsme jiný,někdo se otřepe, ale někomu bolest zůstane a tím pádem i nějaké problémy, velmi dlouho. Ale jsem ráda za každý názor. :)

Od: pt®
Datum: 16.08.16 13:47
avatar

Dělejte, jak myslíte, já bych za to nedala ani korunu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoy®
Datum: 16.08.16 15:20
avatar

Vážena paní, žádám Vás, aby jste již nepsala názory do mých diskuzí. Důchodcům je problém někdy něco vysvětlit a hlavně si zřejmě myslí, že mají pravdu jen oni, když jsem dnes četla Vaše další příspěvky v jiných diskuzích. Není tomu tak. Dál raději psát nebudu. *stop*

Od: pt®
Datum: 16.08.16 15:28
avatar

Aha, "zoy", to jste měla napsat, že chcete slyšet jen názory, na podporu homeopatik. Já napsala ten svůj. Hlavně, že již máte na mně názor, to jste rychlík. Mějte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoy®
Datum: 16.08.16 15:44
avatar

Takže ještě jedná odpověď. Já jsem ve svém dotazu měla jasně dané dotazy, na které jsem potřebovala odpověď. Ono se to musí číst pozorněji

Od: pt®
Datum: 16.08.16 18:20
avatar

"zoy", četla jsem pozorně, a jelikož jsem Vám chtěla ušetřit peníze za něco, co je dle mého názoru k ničemu, k ničemu dobrému, tak je zle. Pak jsem Váím odepsala, ať děláte, jak myslíte a hned jste na mně málem nevypracovala posudek, za můj názor. Prostě homeopatika nejsou k ničemu dobrému, to je můj názor a Vy se zařiďte podle sebe a fertik. A že jsem důchodce, není tělesná vada, budete jednou také, pokud se dožijete. Přeji Vám hodně zdraví a Váš příspěvek přisuzuji vašemu momentálnímu rozpoležení a věřím, že se to zase spraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.16 12:42
avatar

No na homeopatika jsou názory různé a vždy kategorické, ale já bych tu vadu odpovědi viděl spíš v tom, že nemá skysl přesvědčovat někoho, aby si od depresí pomohl "silou vůle". (Neříkáte to tak, ale v podstatě je to ono.) Yo je to, o čem je těžko přesvědšit mnohé (nejen důchodce, to zase vidím jod zoy jako docela solidní ránu pod pás), že si podobné potíže lidé navymyčlí. K homeopatikům si moc netrofnu se vyjadřovat, i když je mi dost divné, jak může léřit něco, co neexistuje, ale když už se někdo pro ně rozhodl, tak radit, jak je brát, to už by vůbec nebyla otázka pro mne. (Mimochodem, ať uř homeopatikům věřím ři jimi opvrhuji, existuje taky slovo "placebo". čímž nechci nic naznačovat, jen upozorňuji.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 17.08.16 12:53
avatar

"kartaginec", po tom, co "zoy" napsala, napsala jsem jí, že potřebuje prožít něco radostného atd. a také svůj pohled na homeopatika, no nevěděla jsem, že vlastně své uzdravení zakládá jen na nich, také jsem si to schytala.


doplněno 17.08.16 13:34:

"kartaginec", no, jo, no, chtěla jsem to "zoy" vysvětlit, ale nemělo to cenu, také jsem už poučena, snad si to podruhé včas uvědomím a nezapomenu...:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.08.16 13:28
avatar

Tak já chtěl spíš pochopit, proč se zoy tak rozčilila, co jí vadilo. Ale možná to v dalším zbytečně rozpatlávala, možná už první vaše reakce byla zbytečná, ale ona nemusela opravdu dál vyčítat. Prostě, za dobrotu na žebrotu.

Jinak je v tom obecné poučení (i pro mne! a to v neposlední řadě), že není třeba se snažit za každou cenu mít poslední slovo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.08.16 10:10
avatar

zoy

- nemusíte být hned tak hrr.. - souhlasím s Pt - homeopatika jsou většinou na nic, i když bylinkám věřím. Ale záleží jenom na Vás - musíte to vyzkoušet, třeba to funguje - ale hlavně to fakt asi leze do peněz.

A pokud se ptáte na správný postup při užívání - tak jste se měla zeptat příslušného lékaře, ne? - pokud se ptáte tady, tak se nedivte, že lidi přidávají i svoje názory nebo zkušenosti. Je to snad volná diskuze, ne? - něco jako "pokec" u vínka, nebo kafe.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.08.16 12:44
avatar

Rámcově souhlasím, jen dodám, že bylinkéřství a homeopatie jsou dvě různé věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.16 22:13
avatar

Zdravím. Uska má pravdu. Jen bych doplnila, že homeopatika je dobré brát tak 15-20 minut před jídlem a vložit pod jazyk a nechat rozpustit. A je nanejvýš vhodné úplně ze stravy vyloučit černé kafe (turka) a výrobky obsahující mátu = např.: žvýkačka, bombóny tik-taky, čaje ... Prostě všechno, co vám v ústech "luftuje". Obě tyto látky "jdou v těle" po stejných dráhách jako homeopatika a zeslabují účinky a mohou i vyrušit. První 2 týdny vynechat i tvrdý alkohol. Homeopatie vám zcela jistě pomůže. My se celá rodina už dlouho léčíme homeopatiky a s úspěchem. Ida


doplněno 18.08.16 22:46:

Zdravím. 1) Zoy, máta se prostě s homeopatiky "pere", doporučuje se ji úplně vynechat. 2) S homeopatií je to složitější. Medicína má 2 obory: alopatii = chemie - používá MUDr. a homeopatii = přírodno - používá homeopat. Hodně laicky: chemie je přímo zaměřena na konkrétní "bacily a bakterie" vyvolávající nemoc a zabíjí je. Homeopatie vytvoří prostředí, kde se "bacilům a bakteriím" přestane dařit a zahynou. Tím dojde k vyléčení a nemoc se nevrací. Homeopatika nejsou tak úplně cílena na konkrétní nemoc, léčí "celého člověka". Ikdyž to vypadá divně, ale kombinace MUDr. homeopat není dobrá volba. Celá léta studovaná a používaná chemie má velký vliv na rozhodování MUDra. V současnosti nám vládnou farmaceutické společnosti. Tvrdě a agresivně a jejich cílem není zdravý člověk, ale celá populace pacientů odevzdávajících jim většinu svých peněz. V homeopatii platí, čím víc je základní esence naředěna, tím lépe nese informaci a tím větší léčivou sílu má a zárověň tím je levnější. A to se farmaceutickým vydřiduchům nehodí a už několik let tvrdě bojují všemi prostředky proti nejen homeopatům, ale celé alternativní medicíně. Já jsem se seznámila s homeopatií před 10 lety, když se našemu dědečkovi plně rozběhla parkinsonova choroba a 3 lékaři mi řekli, že už pro něj neumějí nic udělat. Selhávaly mu orgány...A homeopatie ho postavila na nohy a dnes je mu 88 let a prakticky se nehořší. Celá rodina máme ty nejlepší zkušenosti s homeopatií. Pomůže i tomu, kdo v ni nevěří. Homeopatie zachránila před smrtí i naší fenku. Náše čubina není tak geniání, aby věděla na co a jak má reagovat. Takže žádné placebo! *slunce*Ida

Ohodnoceno: 4x
 
Od: zoy®
Datum: 17.08.16 08:57
avatar

Moc děkuji za Vaší odpověď, některé věci jsem opravdu nevěděla. Černou kávu naštěstí nepiji a tvrdý alkohol už vůbec ne. Dávám si občas vinný střik, snad ničemu nevadí. Ale kdyby ano, není problém ho nanějakou dobu vypustit. Mátu, hlavně v letních měsících, mám velmi ráda. Takže ji budu muset oželet, za to mi to stojí, ale chtěla jsem se zeptat, protože si s ní čaj nedělám, jen ji přidávám do vody k citronu, či okurce, vadí i ve studené vodě, poud bych ji dala velmi malé množství? Pokud by jste měla chviličku mi ještě odpovědět, byla bych Vám vděčná.

Mějte se pěkně :)

Od: ogar
Datum: 17.08.16 20:14
Moje osobní, naprosto náhodná zkušenost, je taková, že mi homeopatika pomohla s hlasivkami, a to velmi rychle, během jednoho dne. Nikdy bych tomu nevěřil, vyzkoušel jsem kdeco, od běžných léků po babské rady. Jediné, co doteď nikdy nezklame, jsou právě homeopatika.Ale kromě hlasivek jsem takto nikdy nic léčit nezkoušel.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: zoy®
Datum: 21.08.16 08:36
avatar

Idanova - Moc děkuji za odpověď.

Pěkný den *slunce*

Datum: 17.08.16 10:01
avatar

Z vlastní zkušenosti, pokud jde o lístky máty a ne koncentrát, nemusíte mít obavu, tělo by si řeklo, neměla by jste na to chuť. U vinného střiku bych také neměl obavy (všeho s mírou), maximálně si vybírat kvalitní vína s minimem siřidel. Staletí se ví, že víno je zdraví prospěšný kvašený nápoj ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.16 13:28
avatar

Na placebo efekt vám stačí žužlat klidně i lentilky, když jim budete věřit, že vás vyléčí... homeopatika fungují na stejném principu.


doplněno 17.08.16 15:13:

Pro Uska: Viděla jste seriál Doktor Martin? Jak léčil toho mírně zcvoklého vysloužilého vojáka z Iráku vitamíny s tím, že jsou to jakože léky na jeho psychické onemocnění? Tak to je to placebo, které pomáhá. Homeopatika jsou něco podobného. Bijci za homeopatii samozřejmě o placebo efektu nechtějí nic slyšet. Znáte to pořekadlo, že víra tvá tě uzdraví? Pokud homeopatice někdo věří, zvláště pak - když ji předepíše MUDr. - může ho to vyléčit. Vy si tvrdíte něco, jiní si myslí zase něco jiného. Je demokracie. Nechte tedy lidem volný prostor pro to, aby se sami rozhodli, čemu budou věřit. Ale nesnažte se jiný názor umlčet.


doplněno 19.08.16 17:24:

Pro Kartaginec: Víte, tady na poradně je kolikrát tolik nepřesností, že už ta jedna se v moři jiných zcela ztratí... ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.08.16 09:36
avatar

Ono je to všecho trochu složitější, Na jednu stranu není pravda, že homeopati nechtějí o placebu ani slyšet. Ano, slyší na to a odpovídají, proč tedy homeopatie funguje i na zvířata. (Nebudu dělat homeopatii advokáta, protože tomu opravdu nerozumím, jen pro vyváženosr diskuse.) Na druhou stranu, i demokracie může mít své meze, a třeba nechat lidi bez jakýchkoli poznámek pít dezinfekční prostředky jen proto, že jim někdo nakukal, že je to zázračný lék, to taky nevidím jako nejlepší (to samozřejmě není homeopatie, aby mne snad někdo špatně nepochopil).

A jen poznámka na okraj "tvá víra tě uzdravila" není jen tak nějaké "pořekadlo", ale citát z Bible.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 17:16
avatar

To je nepřesné. Vycházím li z předpokladu, že jde jen o placebový efekt, nemohu si koupit lentilky a žuřlat je, musel by mi je dát doktor či léčitel a nesměl by mi prozradit, že jde o lentilky-

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.08.16 14:14

Prosím Vás všechny, co zde radíte, že homeopatika je placebo. Napište nejen pro mne, ale i pro ostatní stačí jméno homeopata (bez adresy), kterého se mají lidé vyvarovat. Koho jste navštívili, kolikrát, co vás to stálo a jak NEpomohlo. Neptám se na léčitele, ale na vystudované homeopaty s titulem MUDr.

Nepište, prosím, ti, kteří si koupili homeopatikla sami v lékárně bez vyšetření homeopatem.

Uděláte dobrou službu dalším lidem v jejich nemocech, kdy lékaři to vzdali. Děkuji za všechny.


doplněno 17.08.16 19:52:

eualie - špatně jste mě pochopila a je škoda, že jste neodpověděla na dotaz. Já se nesnažím někoho umlčet, ale třeba zveřejněním vaší špatné zkušenosti jste mohla pomoct jiným lidem, aby nespoléhali třeba na MUDr. xxxx. Jinak si to nedovedu vysvětlit, že píšete, to co píšete. To neznamená, že když něco neznám, že to neexistuje. A programy na TV je samostatná kapitola.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zoy®
Datum: 17.08.16 14:51
avatar
Vzhledem k tomu, že jsem s prvotním dotazem začala já, můžu napsat jen pana doktora, který mi byl doporučen (původní doktorka je mimo ČR) a má velmi dobré recenze - MUDr. Paszanda. U původní paní doktorky jsem byla jen jednou, časově hodinu a půl, ale cenu neznám, zařizovala to má sestřenice a byla to forma dárku. Nikdy jsem ještě neslyšela, že by se nějakého homeopata měli lidé vyvarovat, jiných doktorů ano. Myslím si, že lidé mají proti takové formě léčby předsudky, nevěří ji. I já sama jsem před nějakou dobou nevěřila. Ale znám pár lidí, kteří měli problémy - děti, dospělí a jsou s touto formou léčby spokojeni a hlavně je pro ně účinná. Člověk asi musí k takové formě léčby dospět. Děkuji všem, některé rady byly pro mne poučné.
Od: balzerka
Datum: 18.08.16 23:28

Ono je to hodně o typologii. Mám několik knih o homeopatii, dokonce tu obří Materiu medicu. A jak si v tom čtu, tak musím konstatovat, že to fakt musí být machr, aby trefil Váš typ. Něco jako talent na diagnostiku. Na stejné příznaky u různých lidí zabere něco jiného. Musí se navolit správné ředění a dávkování podle charakteru nemoci a její akutnosti. Mohu jmenovat paní Ing.M. Kafkovou, co mi homeopatií pomohla. Jediné, co si ordinuji sama, když se o mne pokouší nějaké nachlazení či viroza, je Oscilococcinum. Jestli na jiné nezabere, tak u mne zpravidla vždy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 17.08.16 18:34
avatar

"uska", kde je poptávka, je i nabídka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik*
Datum: 19.08.16 08:56

Pokud vím, tak ještě nikdo jednoznačně a definitivně nepotvrdil nebo nevyvrátil účinnost homeopatie. Existují studie pro i proti, ale z podstaty věci je to věc velice špatně uchopitelná selským rozumem. U běžných léků je prostě účinná látka, která nějak působí na část organismu. U homeopatie je to o víře, že ta účinná látka tam nějak ovlivnila tu "tabletku", přestože ta sama účinná látka tam fyzikálně již není. Proto to budí tolik debat. Až někdo předloží přesný fyzikální popis homeopatik a potvrdí vědecky účinnost, tak zcela jistě dostane Nobelovu cenu za fyziku.

Zastáncům homeopatie. Tak jako existuje mnoho lidí, kterým nepomohla klasická medicína, tak existuje mnoho lidí, kterým nepomohla homeopatie a jen je to stálo dost peněz na to, že je to většinou jen mléčný cukr. Tam patřím i já. Jen se s tím většinou nemají důvod veřejně chlubit a homeopatii hanit, tak jak je to v módě u klasické medicíny. Takže se s tím smiřte. Vy zastánci homeopatie to šmahem uzavřete, že jsem jen nenašel toho správného homeopata. Odzbrojující. Každý směr medicíny má své limity. Buďme rádi, že máme volbu. Homeopati mají tu značnou výhodu, na rozdíl od svých "klasických" kolegů, že homeopatie zpravidla neublíží.

Ani zde neobstojí vinit farmaceutické giganty ze spiknutí proti homeopatii, protože jim je z principu jedno na čem vydělají. Hlavně, že vydělají velmi moc. A buď vydělají na účinné látce, nebo na víře v účinnost. Jim je to fuk. Ale musí to lidé přijímat.

Hlavní a zásadní problém homeopatie a všech ostatních "alternativních" směrů je ten, že klasická věda selhává v popisu fungování a člověk se k nim uchyluje zpravidla AŽ po selhání klasické medicíny. V té chvíli je v jistém, většinou velmi nedobrém, psychickém stavu ze své situace a zklamání z klasické medicíny. "Víra tvá tě uzdraví", pak platí, v takové situaci, několikanásobně. Proto se tak mocně může projevit třeba i efekt placeba. Zároveň mají lidé tendenci klasickou medicínu zatracovat, protože přece nepomohla tolika lidem z okolí a zároveň alternativní postupy glorifikovat, protože přece tomu a tomu ta homeopatie pomohla, když doktoři selhali. Takže zatímco na cenu klasických léků lidé mocně nadávají, na cenu "alternativních" remcají podstatně méně. Máně od vedle to přece mohlo, zatímco ten blbý doktor nevěděl, co dělat, tak já klidně taky pustím chlup.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 19.08.16 10:59

Honzíku, můžete sděli jmého homeopata, který vám nepomohl. Uveřejněním jména uděláte službu dalším lidem a to tím, že jej nemají navštěvovat. Špatný homeopat bez pacientů se zruší sám. Děkuji Uška


doplněno 20.08.16 14:28:

Ale balzerko? Honzík (nejen on) se nám zde rozepsal, ale jsou to jen jeho pocity, prásknout nemůže nikoho neboť u žádného nebyl.. Když dcerce nebo vám homeopatika pomohla není důvodu zveřejňovat jméno. Např. má homeopatka vyloženě nechce, abych se o ní zmiňovala na internetu (mohu prozradit v soukromé poště) a když jedné paní homeopatika nepomohla, vy nemůžete vědět, zda dodržovala postup užívání, zda je nepolykala a nebo zároveň nejedla nevhodné potraviny. Vy to znáte jen z doslechu. Je to jak s léky, někomu pomohou a někomu ne a musí se vyměnit za jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 20.08.16 14:13

Omlouvám se, že se do toho vkládám, ale i věhlasný lékař, tak i homeopat nemusí a ani nemůže být stoprocentní. Je tu totiž druhá strana- pacient a pak podmínky, prostředí.. Co u deseti vyšlo, u jednoho ne, právě proto, že jsme jedineční a každý žijeme jinak. Jedné paní nepomohl, ale dcerce, mně a tátovi ano. Mám ho napráskat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 19:51
avatar

- užívání homeopatik je podle mého názoru "na vlastní riziko" - neboť jejich účinky jsou sporné a individuální a stále se o nich vedou "učené" debaty - takže jakékoliv "napráskání" homeopatika není myslím, správné. Před vlastní blbostí lidi neuchráníš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 20.08.16 19:28

Uško, to byl příklad !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.16 07:59
avatar

Nemám nic proti názorům druhých, jen mi vadí, když se prezentují tak striktně, jako např.:"Je to blbost, nevyhazujte peníze..." Co takhle napsat: "JÁ - tomu nevěřím?" Jinak odrazujete lidi od skvělé léčby, bez vedlejších účinků. Na základě čeho? Že Vy tomu nevěříte? Psát by měli jen ti, co mají osobní zkušenost. Pak má rada smysl. V opačném případě to není rada, ale ničím nepodložený vl. názor. Patřím k těm, kteří vyzkoušeli a mohu jen doporučit.Pomohl mi známý Mudr. Hrůša z Prahy a u nás ve městě, i ve vedlejším městě jsou další dva lékaři, kteří takto léčí již léta a úspěšně. Jeden z nich dokonce jen děti. Za sebe můžu napsat, že mi byly odstraněny letité potíže, kvůli kterým jsem u toho lékaře nebyla. Řekl, že léčba mých potíží bude dlouhodobější, prozatím, že mi pomůže okamžitě s tím, že mi léta "mrznou nohy", což jsem vůbec nebrala, jako vážný problém a pak jsem byla zaskočená, že jen jsem vyšla před dům, začaly mne hřát a tak to už zůstalo. Po jedné kuličce pod jazyk! Ani se mi tomu nechtělo uvěřit, hned jsem to pustila z hlavy, jak to řekl a byla sklamaná, že ten hlavní problém se bude řešit delší dobu, což pro mne znamenalo jezdit do Prahy. A zatímco jsem cestou po schodech přemýšlela nad sklamáním, nohy začaly hřát. Moje kamarádka se léčí jen u homeopata a je naprosto spokojená.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zoy®
Datum: 19.08.16 08:02
avatar

Děkuji za Váš názor. Pěkný víkend :)

Od: pt®
Datum: 21.08.16 08:40
avatar

"blesik", zatím co Vy a mnoho dalších se striktně nevyjadřujete nikde, že? :-D Ono chtít po druhých, co sám nedělám je poněkud zvláštní...:). Tak se na mně nezlobte. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 21.08.16 11:45
avatar

Možná někdy taky, ale nechci, jen většinou spěchám a někdy si sama uvědomím, že to nemusí vyznít jako stručnost, ale tvrdost. To je ta bezkontaktrnost psaného slova. Všem se omlouvám, jestli někdy mají ten pocit. Jinak jsem velmi svobodomyslná, každému chci ponechat právo na vl. názor, to neznamená, že neřeknu jiný, ale většinou uvádím "já si myslím", ne že to tak je a hotovo. I když jste poněkud "striktní", tak Vás mám ráda a ráda čtu Vaše příspěvky, tak si to přeberte - v dobrém... Všichni jsme jen hovádka Boží...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 21.08.16 15:49
avatar

"blesik", vždyť já Vás mám také ráda a tak bych neměla čisté svědomí, kdybych Vám neřekla svůj pohled na homeopatika nebo na jiné věci. Někdo třeba získá na takovou léčbu jiný názor, třeba také ne. Ale kdybych viděla, že má někdo před sebou překážku, tak mu o ní řeknu, aby si neublížil, ostatní je na něm.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: witch
Datum: 24.08.16 08:16

Já jsem díky homeopatii ušetřila 3letou dceru od narkózy (mimo jiné),těžko by u takto malého dítěte šlo o placebo efekt.Lékařka nám tenkrát vynadala,když jsme se zmínili o homeopatii a odmítli se objednat na operaci a že se k ní brzy vrátíme.Samozřejmě jsme se už nevrátili,protože jí homeopatika vyléčila.Léčí nás už několik let a já také vím,že se o nich některým lékařům zmiňovat nemám.Je to určitě každého rozhodnutí,ale za mě souhlasím - je to dobré vyzkoušet a nenechat se zbytečně odradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.16 13:41
avatar

Výsledek hom. léčby může souviset i s erudovaností homeopata. Lékaři taky nejsou všichni stejně dobří. MUdr. Hrůša mi věnoval hodinu jen na to, aby se vyptal na všechno, co ho dovede ke správné léčbě, až jsem se v duchu musela smát, na co se vyptával. Z hlediska laika na úplné blbosti, jako např. jak sedávám. Ani jsem zprvu nevěděla, co mu mám odpovědět. (No, na zadku, nebo co chce slyšet?) Ale jeho zajímalo, jak se mi sedí nejpohodlněji, jak mívám nohy, kterou křížím přes kterou a pod. Teprve později jsem si uvědomila, když jsem něco načetla, že to mělo svůj důvod. Např. určitou polohou si tělo ulevuje od napětí v tělě, vyvolaného určitou oblastí, která není v pořádku. Jako např. pokrčená noha ve spánku na břiše ulevuje od některých potíží v břiše, nebo zádech atd. Musí dobře vyšetřit, než zacílí léčbu. Škoda, že jsem jeho léčby nemohla dál využívat. Pořád byl někde v cizině, 1/2 roku přednášel v Americe, pak zase v Kanadě a já ho potřebovala hned. Tak jsem se obrátila na léčitele, který mi pomohl také.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.