Prodej léků na deprese na internetu?

Od: Datum: 06.08.16 15:21 odpovědí: 8 změna: 08.08.16 06:46
Ahoj holky, chci se jen ujistit, nabízení léků v internetových bazarech atd.je legislativou zakázáno? Přestala jsem užívat antidepresiva Trittico a Buspiron, bylo to na úzkost, nespavost, smutek, na předpis, ale čerstvě jsem ještě z lékárny vyzvedla čtyři velká balení, doplatek byl přes 800,chtěla jsem to nabídnout někomu, kdo tyto léky pod dohledem lékaře bere jen za cenu doplatku, který jsem zaplatila, ale prý je to zakázané? Je mi líto to vyhodit, lékárna mi peníze nevrátí, ačkoliv je to úplně nové. Neptám se na nic nelegálního, jen mě zajímá jak to je? Dík (klidně pište i soukromou zprávou).Doplatek za 1 balíček Trittico je 264 korun, paní chytrá...Psychiatr mi předepsal léky dopředu, já je vyzvedla, ale hned poté mi změnil typ léčiv na Buronil (i když jsem namítala, že mám zásobu jiných léčiv). Bylo mi líto vyhodit úplně nová balení, kde jsem draze doplácela... Trittico se doplaci 264 korun za krabicku, je to oblibeny lek, hlavne zenske to berou, ze po tom netloustnbou, tak najednou navysili doplatek, byval nizsi.Lekarna to zpet nevezme
doplněno 06.08.16 15:32: Jeste se omlouvam za preklep:pisi jeste soubezne 1 text v 2.okne a skocila mi slova "pani chytra" sem do tohoto prispevku,takze je takto skrtam

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.16 15:57

Jsou to léky, které je nutné brát pod dohledem lékařů. Když mi např. v nemocnici nasazovali antipsychotika, tak jsem se málem udusila, museli mi píchnout asi kalciovku. Nikdy nevíte, kdo si přes internet léky koupí a bude na sobě experimentovat. Takže se nedivím, že tyto léky jsou zakázány prodávat mimo předpis... S antidepresivy a antipsychotiky není záhodno si bez vědomí lékaře zahrávat

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.08.16 17:31

prave se ptam,zda je tedy prodej zakazan?na netu je hodne nabidek

Datum: 06.08.16 18:10

Jaké léky lze sehnat mimo prostory lékáren?

Mimo prostory lékáren je možné zakoupit volně prodejné léky a vyhrazené léky.

Některé druhy léků je možné nakoupit i mimo prostory lékáren. Jedná se o dvě skupiny, které jsou však často zaměňovány.

Léky, které nejsou vázány na recept, tzv. volně prodejné

Do této skupiny spadají přípravky:

které mají nízkou toxicitu i nízké riziko závažných nežádoucích účinků,

které mohou být používány u onemocnění, která si pacient dokáže určit sám (tzv. samodiagnóza) a riziko ohrožení zdraví při nesprávném užívání přípravku je nízké,

jejichž užívání by nemělo zakrýt příznaky závažnějšího onemocnění, které pacient nerozpozná, a nevyhledá tak včas lékaře.

Výdej těchto přípravků je možný nejen v lékárnách, ale i tzv. zásilkovým výdejem prostřednictvím internetové stránky. Provozovatelem těchto stránek však musí být kamenná lékárna.

Přehled lékáren, které ohlásili zahájení zásilkového výdeje prostřednictvím internetových stránek, je dostupný v rámci databáze lékáren.

Vyhrazené léky

Vyhrazené léky jsou humánní léky, které je možné používat bez odborné konzultace, a slouží především k akutnímu pokrytí individuální potřeby pacienta nebo jemu blízkých osob. Proto i velikost balení takového přípravku odpovídá tomuto účelu.

Mezi vyhrazené léky patří například čaje, dezinfekční přípravky, ale i přípravky na léčbu mírné bolesti. Kompletní seznam je dostupný v rámci databáze registrovaných léčiv.

Prodej vyhrazených léků je možný nejen v lékárnách, ale i u tzv. prodejců vyhrazených léčiv. Přehled prodejců, kteří ohlásili zahájení své činnosti, je k dispozici v rámci databáze lékáren.

/


doplněno 06.08.16 18:16:

http://tn.nova.cz/clanek/zpra…-mohou-byt-katastrofalni.html

Už z etického hledika bych se na to vyprdla a vrátila do lékárny, případně zkusila prodat nějakému lékaři, psychiatrovi, třeba z vedlejší ordinace


doplněno 06.08.16 18:20: SÚKL ovšem postihuje nelegální zacházení s léčivými přípravky jako správní delikt i jako přestupek. "Maximální pokuta je podle zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech, ve znění pozdějších předpisů, 20 000 000 korun. Ústav v roce 2015 v oblasti enforcementu neoprávněným subjektům udělil 7 pokut v celkové výši 223 000 korun," upřesnila Šustková. Pokud se jedná o návykovou látku, předává ústav takovou věc k prošetření Policii ČR. V případě, že s návykovými látkami někdo neoprávněně nakládá, porušuje trestní zákon a může páchat trestný čin.Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/375636/cerny-prodej-leku-na-predpis-zn-muze-jit-o-padelek-a-muze-vas-i-zabit.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.16 16:46
avatar

Jaké je to balení, kolik tabletekza 264 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 23:51

3x60 tablet Trittico,1xBuspiron 60 tablet.Za vše dohromady jsem doplácela v lékárně 840 CZK,vše je nové

Datum: 07.08.16 12:44
avatar

Zkuste se zeptat v jiné lékarně, jaké jsou předpisy. Myslím, že neotevřené balení by vzít měli. Můj lékař bere i neotevřená plata, prý je dá soc. slabým. Ale peníze tedy nevrátí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 23:52

dík všem za vysvětlení,hezký den!

Datum: 08.08.16 06:46
avatar

Podobné léky se prodávat nesmí, mohly by způsobit malér. Vše jen pod kontrolou lékaře. Zvláště psychofarmaka.

Veškeré léky, i načaté, které jsem nespotřebovala, nosím svému lékaři . On je zase může dát dál, ví komu, na co a kolik. I já jsem od něj párkrát dostala své léky, třeba i necelé balení, ale nebyla prošlá expirace. Když mu je dám, nic mi neplatí, když je dostanu, neplatím taky nic. Donesla jsem mu právě i ten zmiňovaný Buronil, když jej babče vysadili.

Jednou dcera koupila k Vánocům manželovi drahé velké balení Prostenalu. Ten to už předtím bral a výsledek žádný. Tak to nechtěl. Chtěla jsem to vrátit do lékárny. Tam mi řekli, že jakmile prý vydají nějaký lék a zákazník si jej odnese, oni už jej nemohou nikdy přijmout zpátky. Nevědí prý, jak s ním nakládal, jak jej skladoval...Tak jsem se naštvala a léky vyhodila. Proč?

Kdybych jim je tam nechala /nové, neotevřené, drahé/, určitě by nepitvali, kde a jak byly skladované. A šoupli by je znovu do prodeje. JJe to jen výmluva, nechtějí zpětně nic vrátit, to je to celé. Jinak načaté a prošlé jim tam občas přinesu.

Nezahrávejte si s prodejem, kdyby se dotyčnému člověku pak něco stalo a zjišťovali, kde léky sebral, mohla byste z toho mít nepříjemné řízení. Tohle je jen v kompetenci lékaře. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.