Kde sehnat proložky na vejce?

Od: Datum: 04.08.16 12:32 odpovědí: 15 změna: 18.05.17 14:37
avatar

Dobrý den,

stojím před problémem. Mám 4 slepičky. Vejce neprodávám, co nespotřebuji, rozdám po příbuzných.

Jenže mi chybí proložky na vejce. Brala bych jakékoliv - ty po 6, 10, 15 i 30 kusech. Nikdy se mi nic nevrátí. A je mi trapné škemrat - ale krabičku mi vrať!

Ptala jsem se v drůbežárně, kde mají prodejnu vajec. Chtěla jsem je koupit, ne dostat zadarmo. Prodavačka ale řekla, že toto nesmí.

Vím, že je lidé vyhazují. Dříve jsem si poprosila v malém krámku, paní vedoucí brala vejce po 30, ale prodávala do sáčků po míň kusech, jak lidi chtěli. Prázdná plata vyhazovala, tak jsem si je od ní párkrát vzala.

V obchodě se prodávají třeba papírové tácky na občerstvení. Prodávají se i tyto proložky na vejce? Nikde jsem je nikdy v nabídce neviděla.

Nevíte, kde se dají sehnat? Děkuji - Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.16 12:49

Tak řekněte příbuzným, že kdo chce vejce, ať si donese plato. Bude to i ekologičtější. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: alena73
Datum: 04.08.16 12:50
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 12:55
avatar

Školní či jiná kuchyně.Já chodím do školní ,když potřebuji velkou sklenici od okurek na růžičku.Dají mi ji rádi a zdarma ,tak si myslím ,že by se tam našla i prázdná plata od vajec.Tak pokud máte nějakou poblíž ,tak se zkuste zeptat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.08.16 13:00
avatar

Škoda, že poptávka nepřišla dříve - je to asi měsíc, co jsem cca 50ks krabiček pro 10 vajec sešlapal (už se mi neplacaté pletly) - používám je k zatápění v zimě. Ale pokud by byl zájem o plata pro 30 vajec, tak tady odhadem cca 30ks mám a dám je zdarma, jen je otázka, jak je k vám dostat... Napiště mi SZ - něco vymyslíme ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.08.16 19:08
avatar

At beru od rodiny , nebo od znameho. Vzdy mi reknou at vratim plata a skorapky. A vzdy to udelam , nyni uz automaticky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kakamila
Datum: 04.08.16 19:12

Vrátit "plato",pak dostaneš vejce...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 19:19
avatar
Pokud třídíte odpad, zkuste občas kouknout do kontejneru na papír. Platy zatápíme a občas si nějaké přineseme právě odtud.
Jinak ta jídelna by též mohla být dobrý nápad nebo rozhodit sítě po známých a sousedech jen s tím, že by se vám hodila, pokud by je vyhazovali.
Jinak k babičce pro vajíčka též často jezdíme s vlastními platy nebo přivezeme prázdné.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.16 19:28

Moc pěkně odpověděli ti, kteří napsali, kdo chce vajíčka, ať dodá platíčko. Já mám podobnou příhodu. Letos jsem měla plno okurků a cuket, jeden den člověk nesbírá a najednou přerostou. Dcera bydlí v bytovce, tak jsme přerostlé okurky a cukety dali do bedničky, napsalo se, že je to volně k odběru, mladí to dali v bytovce ke vchodu a do rána bylo vše pryč. No a jednou zmizela i bednička! Tak jsem holce řekla, ať napíše, kdo chce okurky, ať vrátí bedničku - opravdu se vrátila! Takže dodávka okurků pokračovala, ale teď bude poslední, protože okurky mají plíseň a stříkat to nehodlám.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.08.16 12:20
avatar

Takhle jsem jednou donesla do práce kbelík mladého jemného kopru. A staré noviny. Ženské si odebraly, co potřebovaly, zabalily do novin. Podělilo se jich hodně. Kbelík mi tam zůstal.:)

A sama jsem si zase jednou u jednoho domu vzala cuketu - byla jich tam také krabice k rozebrání. Jedna mi stačila a měla jsem z ní radost. Je dobře, když se takto lidé podělí. *placni*Jaga.

Datum: 04.08.16 20:14

ty proložky jsem nedávno sháněl. nakonec jsem narazil na výrobce majonéz,byli rádi,že se toho zbavili,zadarmo. údajně se ty proložky nesmí opakovaně používat. takže nehledejte v drůbežárně,kde je musí kupovat,ale tam,kde potřebují vajíčka,výrobnu majonézy. a ještě jeden postřeh,zkusil jsem cukrárny,marně,prý používají sušená vejce! od té doby nejím zákusky...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 04.08.16 21:12

Jago, jste slabá povaha. Musíte si o ně říci. U nás to funguje takto - vybrané rodiny zásobuje manžel ( na kole v létě i v zimě) v sobotu dopoledne vajíčky v krabičkách. Zpět automaticky veze skořápky, sušený chléb i prázdné krabičky a to více kusů než dodal. Semotamo lidé koupí i vajíčka v obchodě a krabičky skladují pro nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.16 12:16
avatar

Díky za rady. Ano, stává se mi často, že si příbuzní vejce odvezou, jiné proložky ale nepřivezli. A tak se mi zásoba ztenčovala, až jsem na dně.

Dobře mi tady někdo poradil s tou školní jídelnou. Je v sousední vesnici. Tam se jistě dost vajec spotřebuje, jsou tam 3 kuchařky + vedoucí a ty jsou jistě už zásobené. Když jim koupím babíček kafe, třeba mi nashánějí.

Také bereme pro babču obědy z vyvařovnmy, vidíte, i tam by se jistě našlo. Nějak mi to nemyslelo.

Vím dobře, že se najde i v kontejnerech na papír. Ale tak nějak se mi příčí nahlížet, otvírat, případně vybírat. Většinou někdo zvědavě kouká, co to tam ta ženská provádí.

Jednou se mi povedlo, že proložky nebyly v kontejneru, ale postavené v komínku vedle něj na zemi. Hned jsem si je vzala. Ten někdo byl rozumný a věděl, že to lidé z vesnice ještě rádi využijí. Jaga.

Datum: 07.08.16 21:10
avatar

Jaguš jaképak škemrání, já si klidně řeknu i známým co jim vejce nedávám a kupují si je v obchodě, těm co je dávám zadarmo si říkám i o skořápky a zbytky pečiva které by stejně vyhodili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eva12
Datum: 18.05.17 14:37

Mám proložek asi sto, různé tvary, 10 nebo 30 kusů, vyměním ráda za pár vajec.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.