Bolest nohou u 13 letého syna

Od: Datum: 31.07.16 00:53 odpovědí: 13 změna: 08.08.16 22:56

Zdravím, syna už několik dní bolí nohy, nejdříve to vypadalo, že je má jen namožené ze sportu, ale co jsem se dočetla na internetu, mám podezření na bolest z důvodu růstu, věk by odpovídal. Co s tím, dá se ta bolestnějak utišit? A prosím, neraďte mi žádný ibalgin apod., to mne samozřejmě napadlo, ale nepřeju si, aby ho do sebe cpal bůhví jak dlouho...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.16 01:53

Pomáhá hlavně teplo - nejlépe dát do mísy hodně teplou vodu (klidně tak horkou, jak jen vydrží) a třeba půl hodiny ty nohy nahřívat + celkově se snažit udržovat nohy (chodidla i holeně) v teple. Určitě žádný ibalgin a nic podobného, to máte pravdu. Já jsem si s tím svého času také hodně užila a to napařování nohou mi vždycky pomohlo. Také jsem kvůli tomu nosila podkolenky.

doplněno 31.07.16 01:57:

Teď jsem si uvědomila, že vhodnější než mísa by byl nějaký kbelík - nohy by se měly prohřát opravdu co nejvýše (klidně po kolena).

Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 31.07.16 06:18
Ono když ten Ibalgin nebude jíst po kilech, nic se nestane, navíc působí i protizánětlivě. Jako malá od 11ti let jsem trpěla na příšerné bolesti kyčlí. Třeba jsem několik hodin v noci vůbec nespala a div nebrečela bolestí. A máma, nejspíš stejného názoru co vy, mi prášek nedala a tuhle možnost mi prozradila až za pár let. Doktoři na nic nepřišli, tak co, jen si dítě trp. Kromě prášků existují i masti s analgetiky, tak zkuste aspoň tuhle možnost. A jsou i bylinné na bázi kostivalu. Koukat jak se dítě trápí bolestí, když by na to zabrala jedna tabletka nebo trocha krému a zcela jistě by to nebylo na dlouho nebo denně, to nechápu.

Od: ben®
Datum: 31.07.16 07:14

Dobrý den, v naší rodině se používala taková černá a páchnoucí mast - smrdělo to, ale fungovalo to skvěle (mazalo se jen na noc, kdy jsou bolesti velké). Problém je, že nevím, jak se to jmenuje (ovšem, v lékarně to budou vědět - prý se to stále prodává). Zdravím!

doplněno 31.07.16 16:34:

babkazov - protože z toho má "plezír" a hezký pocit, že si umí poradit sama .

doplněno 02.08.16 05:20:

pletiplot - bolesti jenom "z růstu" existují i u zdravého děcka a projevují se v noci při spánku. Takže, kdo to zažil (a pamatuje si to), tak mně dá za pravdu. Není to choroba, ale nepříjemný stav, který se zřejmě neprojevuje u každého jedince (někdo roste pomaleji a bolesti nepociťuje).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.07.16 08:44

Přeju Vám hodně dobrých nervů a synovi zklidnění, ,měli jsme takový případ v baráku, kluk 13 během roku,vyrostl o 20 cm, začal chodit shrbený, měl bolesti, trvalo to skoro rok, nevím, co mu doktoři poradili, ale bylo mi ho líto

Datum: 31.07.16 10:58

Není tahle otázka vaše? http://www.poradte.cz/volna-d…-co-s-rustovymi-bolestmi.html

doplněno 31.07.16 16:15:

Blanice nebo Mirko, proč tohle děláte? :(

Ohodnoceno: 2x

Od: mirkahorac
Datum: 31.07.16 12:24

Já kupuji dceri Colafit Junior, sice ne z důvodu bolesti nohou, ale jako doplněk kolagenu na klouby, ale myslim si, ze je to vhodne reseni.

Datum: 31.07.16 13:17

Proč si odpovídáte sama sobě?

Ohodnoceno: 1x

Od: hs
Datum: 31.07.16 17:03

Já tento preparát rovněž kupuji synovi na růstové bolesti (je o 2/3 mladší než Váš), ale tedy neptám se a neodpovídám si na to sama sobě v diskusi na Poraďte...mě to poradili v lékárně :-D

Kromě toho používáme Ibalgin Baby Sirup a homeopatika Calcarea Phorsphorica 5CH (1.balení 5-0-5 a 2 balení 3-0-3), bohužel kýžený efekt se po "koktejlu" těchto 3 preparátů stejně jaksi nedostavuje :-/

Datum: 31.07.16 21:07

A nemůže jít o dětské revma? http://revma.zdrave.cz/detske-revma/ Pokud byste chtěla vyzkoušet "babskou radu", která ovšem zaručeně zabírá a u nás v rodině se osvědčila na podobné bolesti nohou, zkuste podbělový list: http://www.bylinkyproradost.cz/podbelovy-list/ Opravdu vřele doporučuji. Dejte to synovi na noc a ráno uvidíte tu úlevu.

Datum: 01.08.16 08:35

Vypadá to, že tazatelka tyhle otázky položila jen proto, aby mohla dělat reklamu nějakému prostředku. A navíc, má z nás plezír. *plac*

doplněno 01.08.16 18:59:

Blanice, všimněte si barevného podkladu, v proužku ve kterém je jméno odpovídajícího. Když je modrý, pak z tohotéž pc odpovídá někdo, kdo se tváří jako tazatel a odpovídá sám sobě. Buď si z nás dělá legraci nebo dělá reklamu něčemu nebo někomu. Není pravděpodobné, že na jednom přístroji je více lidí a ne tak, že by se sešli u stejné otázky. Schválně se zeptejte Mirky Horačkové.

Ohodnoceno: 2x

Od: blanice22
Datum: 01.08.16 14:59

Tak to je milé, vypadá to, že mi tu radí někdo od nás z ubytovny :D o žádnou reklamu se nejedná, vždyť jsem jen psala, že nechci žádný ibalgin, tak nechápu, co je na tom reklamního :-O? Každopádně díky za rady, ta druhá diskuse byla také od nás, nicméně moc nechápu to obvinění,proč bych se ptala na radu a sama si pak odpovídala :)

Upozornění od sys ladinpraha 01. 08. 2016 19:07:10
A že by sis ho nevšimla, když sedí přímo u tvého PC?
Datum: 02.08.16 01:22

Bolest jenom "z růstu" je nesmysl, nic takového neexistuje (jen výjimečně u osob s hormonální poruchoů růstu a podobně). Udělejte rentgen kyčlí, mohlo by jít o následky prodělané Pertesovy choroby. Nechte ho vyšetřit na boreliozu, případně nechte provést neurologické vyšetření. Nemá smysl tlumit polest a ignorovat skutečnou (zatím neznámou) příčinu.

Aha, tak jsem skočil na špekt na falešný dotaz, no nic, no, stane se.

Od: balzerka
Datum: 08.08.16 22:56

Já bych ještě dávala rybí tuk neboli Omega 3. Jeho užívání podporuje ukládání vápníku do kostí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.