Jak byste reagovali na jeho nevhodné chování

Od: Datum: 24.07.16 10:27 odpovědí: 79 změna: 13.08.16 12:10
avatar

Ahojky, jsme důchodci, nerada někam chodím se svým manželem. Nevím, jak mám reagovat. V mé přítomnosti si může ukroutit krk a na každou holčičku, dívku, slečnu zírá, jako by ještě nikdy v životě neviděl člověka...je to nepříjemné a je mi za něho trapně, U ostatních mužů, at známých nebo neznámých, takové neomalené chování v přítomnosti manželky nepozoruji, Nepotřebuji manžela kriktizovat, v mé nepřítomnosti at si třeba krk vykroutí zcela, ale co vy rádcové, co mi radíte - přenést se přes to s nadhledem? Vyčítat.-to snad ne...nevšímat si toho? když sedíme v kavárně s přáteli, věnuji se lidem, se kterými jsem přišla, což vidím i u ostatních, ne však u manžela...jak již výše popsáno. Milí rádcové, děkuji za rady.


doplněno 24.07.16 10:28:

jestli s tímto máte zkušenost, jak jste to vyřešili ,?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.07.16 10:34
avatar

Dobrý den, jak to vyřešit moc nevím - měl by vědět, že Vás to trápí (a zřejmě i ponižuje). Považuji to za hodně neohleduplné a jako ženy (teoreticky) by se mě to silně dotklo. Je to projev "slintání" nad cizí ženou, ale pro vztah neškodný - "jenom" to ponižuje a zmenšuje sebevědomí. Zdravím!

P.S. Nemusel by to dělat tak okatě, aby si toho každý všiml.


doplněno 24.07.16 12:28:

Myslím, že když si toho všimnu i já (jako muž), tak si toho všimne každá žena (neb jsou všímavější).

Ta "postižená" paní má v očích výraz plaché srny nebo smutku či studu (spíše za svého partnera).


doplněno 24.07.16 13:19:

maky - mohu to pouze odhadovat. Manžel si všiml Vašeho obdivného pohledu a uvědomil si, že by pro Vás nemusel být onou jedinou modlou, viděl konkurenci či soka a v tu chvíli ztratil jistotu.

Ta myšlenka, že by se třeba měl o svou ženu dělit ještě s jiným (mladším) pánem, ho zřejmě zaskočila, protože někteří muži jsou v tomto sobečtí (moc se dělit nechtějí) . Ovšem, berte to jen jako moji spekulaci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.07.16 10:43

Neřešte to. Je možné, že to vidíte jen vy tím, jak se na tento "problém" soustředíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 12:14
avatar

pckop nevidím to jenom já, protože i známí u stolu se uculují, když pozorují jeho chodání, jenom me zajímalo, jestli někdy někdo ředil stejnou situaci...


doplněno 24.07.16 12:58:

řešil, ne ředil...i když bych to ráda naředila...

Od: maky®
Datum: 24.07.16 12:55
avatar

bene moc hezky jste se k tomu vyjádřil...hlavně v tom dodatku. A ráda bych vás jako chlapa poprosila ještě o názor, jednou jsem se s velkým zájmem dlouho dívala na záda jednoho urostlého mladíka /chválně/ a koutkem oka viděla, jaká hrůza přeběhla přes manželův obliček, naprostý děs a hrůza, jako by uviděl ducha, za 40 let jsem ten výraz u něho neviděla...no nic, jinak se nechovám jako on,byl to takový pokus, jen je divné, že se tak vyděsil?

Od: maky®
Datum: 24.07.16 13:41
avatar

bene děkuji, asi to tak bude...;)

Datum: 24.07.16 10:53
avatar

Už jste s ním o tom mluvila? Řekla jste mu, že je to pro vás nepříjemné, protože ho všichni pokládají za slizouna, úchyláka? A vám že se všichni diví, proč s pedofilem ještě žijete. *hej*Nevysvětlujte že vám to vadí. To sám musí vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 11:26
avatar

babko já mám pocit, že to ví, možná mi to dělá schválně, možná vycítí, že mi to vadí a dělá mu to dobře, totiž on malý tlustý a já štíhlá a mi hádají o patnáct let méně-se nechválím, jen konstatuji , ano, vzala jsem si normálního chlapa a ted zžiju s pedofilem, vloni si z balkonu tajne fotil malou holčičku v bazénu u sousedů. To je těžké, na baráku dře, při důchodu jezdí do práce a koupil by mi všechno na světe, snad je si vědom, že není normální. Každého kritizuje, každý je u neho blbeček,

Datum: 24.07.16 11:03
avatar
Těžko co poradit. *nevi*
Určitě nic nenaznačovat (nemusí to pochopit), ale rovnou říci, že je vám to nepříjemné. A kouká jen po babách? V rodině máme jednoho, který musí sedět vždy tak, aby měl o všem přehled - kdo vešel, kdo odchází, co se řeší u stolu na druhé straně místnosti - a je to s ním tak těžké, že pokud to tak není, je vyloženě nervní a protivný. A když to tak je, tak se s ním zase nedá bavit ( chlapi přece nezvládají víc věcí najednou ;) ) Takže - škoda, že nesleduje jen ty baby *smich*
doplněno 24.07.16 11:22: Tak s tím nic nenaděláte. Snad jen brát to s humorem. To jediné zabírá u nás :)
Ohodnoceno: 2x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 11:12
avatar

72mona3 víte, že jste na to kápla, chce sedět v kavárně v podstatě na mém místě, aby měl přehled o všem, o každém příchozí, odchozí /ne nadarmo ho v duchu nazývám kontrolním pracovníkem/ no a jak mu zasednu místo, vrtí se, je nervní , protože neví, co se deje za jeho zády , bude to snad nejaká úchylka, baby sleduje přednostne, ale jinak vše a všechny

Od: maky®
Datum: 24.07.16 13:42
avatar

72mona3...dobrá, jdu na to s humorem, díky *slunce*

Datum: 24.07.16 11:24
avatar
Kazdy chlap se rad podiva na peknou mladou slecnu. I ja. Jen nekdo to dela vic okate a nekdo , ze to ani nepoznate. Toto je priroda a chlap je lovec zen
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 11:29
avatar

h0nz490 dyt říkám v mojí nepřítomnosti at si delá, co chce, at si hlavu úplně ukroutí, mu to přeju, ale když někam jdeme společně, tak je to takové divné...neznám nikoho, kdo by takto schazoval svou ženu...díky za názor

Od: wamp®
Datum: 24.07.16 12:01
avatar

Maky,tento problém si ale musíte vyříkat spolu.My to přece nemůžeme ovlivnit.Jak dlouho se takhle chová?

To mu "trpíte" celý život?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 13:15
avatar

Zdravím. Možná si tak Váš manžel kompenzuje nějaký svůj komplex méněcennosti, nějaký svůj mindrák..A tímto svým nevhodným chováním si říká o pozornost. Především o tu Vaši. Věřím, že se cítíte trapně, ale manželovo chování se vůči Vám nezmění samo od sebe. Asi bych se nenechala vyprovokovat a zachovala klid. A při setkání s přáteli bych se ho snažila zapojit co nejvíce do komunikace, aby se soustředil více na společnost se kterou přišel. Možná chce opravdu jen více Vaší pozornosti. Ono je to těžké, přece jen je to Váš manžel i když se třeba za jeho neomalenost cítíte někdy trapně. Na druhé straně má zase jistě i své přednosti..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 13:55
avatar

kapkonadeje souhlasím s každou vaší větou, ano, komplexy má, přednosti určitě...nemám, co bych dodala, jenom že děkuji vám i ostatním rádcům, že jste mi dodali odhodlání změnit sebe a nic si z toho nedělat . Zrovna za chvíli jdeme se známími posedět, budu mít příležitost všechny vaše rady vyzkoušet.*pivo*

Datum: 24.07.16 17:37
avatar

Píšete, že jste důchodci. Nepíšete, jestli jste spolu celý život, nebo jste se čerstvě seznámili. Pokud je to ta první možnost, tak ho to s Vámi po tolika létech nudí. Vaše debaty se známými, pohled na Vás, atd. Vás dokonale po tolika létech zná. Zná každý kousek Vašeho těla, a nic ho nepřekvapí, co by na Vás "vykoukal"? Ne každý je vzor diplomacie, aby uměl skrývat své pohledy. Možná Vám to dělá dokonce "na truc" hodně zjevně. Nehledejte chybu v tom, co a jak dělá, spíš hledejte příčinu. Třeba se mu jen nechce chodit tam kam Vám, nebo tehdy, kdy Vám. Kdo ví. Ale jestli s vámi vydržel dodnes(a vy s ním), tak bych to nehrotil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 17:52
avatar

nikdo, aha, jsem neuvedla, že jsme spolu čtyřicet roků...určitě se nechystám dělat scény...občas asi trošku ponorka :-D

Od: uska®
Datum: 24.07.16 18:24

Já bych řekla, že se stýká s Vašimi přáteli, vy naplánujete akci, prostě se vám podřizuje a vůbec, ale vůbec ho to nebaví. Nech te jej, aby jednou v týdnu navrhl společnou činnost on, ale ne, že bude sedět u televize. A na oplátku zase vy vymyslíte něco, co by jej alespoň trochu zaujalo. Ponorka je hnus.

A na ulici - předešla bych jej. Hned u první dívky (kterou potkáme) bych povídala - viděl jsi ten pěkný zadek? U druhé - ach jo, tak křivé nohy si holka nezaslouží, ale po obličeji je pěkná, co ty na to? A tak pořád dokola.

A nakonec - pohledem ještě nikdo nikomu neublížil, koukejte se také.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 18:35
avatar

Uska, děkuji za názor, ve skutečnosti toto jsou jeho přátelé a já s ním jdu, protože jemu na nich záleží. Jinak já mám několik svých dobrých přátel a chodím s nimi sama bez manžela, protože se setkání týkají jenom mých koníčků, manžel má zase jiné záliby. Manžel ještě při důchodu chodí do práce.Já se v důchodu nejprve starala o nemocné rodiče jeho i moje a pomáhala s malými vnoučaty,vedle toho mám několik koníčků...on kdyby neco naplánoval, bych se nebránila, jenomže je domácký typ...:)

Datum: 24.07.16 18:37
avatar

@uska: Jste mi připomněla nedávný zážitek z jedné burzy. Já za pultem, před pultem prochází pár, ve věku, odhadem, skorodůchodcovském. Já i ten pán, jsme se asi zadívali na jednu, takovou hezkou paní, žádná mladice, krásné nohy, dlouhé blond vlasy, přiměřená postava, dvě děti kolem ní,,, no nádhera. A jak tak procházejí kolem mně, vyruší nás ta paní z té dvojice hláškou:" To je ženská co?" Já se musel začít smát, a co se dělo dál mezí nimi nevím, prošli a já už neslyšel. Jestli to byla reakce na mně nebo na partnera nevím dodnes. Takhle se to dělá holky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maky®
Datum: 24.07.16 19:21
avatar

nikdo *smich*

Datum: 24.07.16 21:16
avatar

Buďte ráda, že jen kouká, můj tchán téměř v 80ti letech ty ženské i opleskával po zadku, ptal se na jejich věk, dovedete si představit jak jsme se všichni cítili trapně, on to dělal i na pohřbech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.16 01:07

*haha**haha**haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 21:33
avatar

Jasně bych ho upozornila, že jestli mně bude takhle shazovat, že s ním nikam chodit nebudu, nebo mu to vrátím. Pokud si říct nedá, tak sama sebe "nedusit", ale "podusit" jeho. Co třeba prohodit nahlas k přátelům: "Hele, už zase slintá..." Myslím, že byste to zlehčila, vzala s humorem a zasmáli se mu i ostatní. Hlavně, aby to zaregistroval on. Mezi námi, takhle se začínají chovat někteří chlapi, když by chtěli a už nemůžou. Někteří navíc neustále o sexu mluví a jen se na to klepou, ale skutek utek, už mají po žížalkách.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 24.07.16 22:05

Bohužel je to normální chování oplzlých dědků, které mužná síla už dávno opustila, tělo už nemůže, ale hlava by stále chtěla, tak to řeší alespoň takto. Asi bych mu do očí řekla, že se chová dost trapně a stydím se za něj a ať si nehraje na něco, co už dávno díky svému věku není. Obdobou jsou ženy po přechodu, které nosí culíčky a hrají si na lolitky. Kouknout se decentně na vyjímečně krásnou ženu je OK v každém věku a dovolím si říct pro každé pohlaví, ale čumět neomaleně po každé sukni, to už OK není.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.07.16 10:28
avatar

Stáří není tělesná vada, ale měli by se i starci chovat slušně. Na pěknou ženu či muže každý rád pohlédne, zvláště, je-li upravený, čistý, slušně se chová. Ten Váš dědula je teda kousek. Co si o sobě myslí? Že ty mladé přitažlivé ženy jsou zvědavé na podobného rádoby donchuána?

Jsme spolu také už 41 let, takže asi tak ve stejném věku a manžel tohle nedělá. Také nezavře oči, když jde kolem pěkná žena, ale aby nestydatě brejlil a skoro slintal a...to opravdu ne.

Vykašlejte se na něj a choďte se pobavit s přáteli, ať už kamarádkami, nebo s manželskými páry. Pokud by měl nějaké výhrady, že jdete sama, klidně mu to naservírujte po lopatě: S Tebou chodit nebudu nikam, protože se neumíš slušně chovat a já se za Tebe musím stydět. A to mi není zapotřebí.

Tečka. *bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.16 10:52
avatar

Přesně tak. Není nic nepříjemnějšího, než když jako mladá holka někam jdete a očumují vás 50+ dědci. A to mám obzvlášť na mysli holky, kterým je třeba 15 let. *zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lilia
Datum: 25.07.16 10:49

Znám to, můj přítel to dělá taky a to je mu 46. Když jdem někam spolu, také vždy sedí tak, sby měl přehled o každém, kdo projde. Baví se semnou samozřejmě i mě třeba polichotí, ale mapuje, a dost vyditelně každou mladou kost, když jsem mu to vytkla, ve chvíli, kdy fakt zíral a dokonce to okomentoval, tak řekl, že na tuto kočku zírají všichni chlapi..tak jsem mu řekla, at laskavě zírá ať já to nevidím. V poslední době se zklidnil, ale jakmile s tím začne, tak jsem připravená takto komentovat místní fešáky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 25.07.16 10:58
avatar

Oplatila bych mu to ,,stejnou mincí,,upozorňovala bych ho na pěkné chlapy,co vás budou míjet a říkala mu o jejich velkých svalech,kulaťoučké pevné prdýlce,roztomilém tetování,dlouhé husté černé(hnědé,blond) vlasy,krásné bílé zuby a vysokou statnou postavou...myslím,že chlap ve starším věku,který už nebývá v takové kondici tohle opravdu nechce od své ženy slyšet,tak to zkuste,třeba si pak své hloupé chování taky uvědomí. ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pt®
Datum: 25.07.16 11:08
avatar

"maky" a co zrak, vidí manžel dobře? Možná špatně vidí, tak to koukání trvá dýl, než rozezná mladou holku od dlouhovlasýho kluka? Co?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 25.07.16 11:25
avatar

pt jo jo vidí blbě, stále přehazuje brýle...sem se od srdce zasmála *smich*

Od: maky®
Datum: 25.07.16 11:39
avatar

OZNÁMENÍ...´milí rádcové, všechny vaše rady jsem si pečlivě přečetla a hned včera odpoledne jsem najela na systém "oko za oko, zub za zub". Jak to v praxi vypadá? sedeli jsme s manželovými známými v kavárně a jakmile se vyskytl mladík, zahleděla jsem se na něho, ale jenom, když je ke mně zády, jinak bych mu byla k smíchu /hele baba je na zajíčky/ no a mela jsem klid a pohodu, avšak manžel ne, utrápeně s úskostným výrazem mne sledoval. Nyní to beru jako takovou hru, samozřejmě na ulici se za chlapama neohlížím. :)


doplněno 25.07.16 11:40:

oprava: úzkostným

Od: coco
Datum: 25.07.16 13:22

Maky, nejak se mi nechce verit, ze byste na tak bezny problem potrebovala uplne obycejne rady druhych, s takovym trivialnim jevem si urcite poradite sama, zvlast jestli manzel neni zadny frajer od pohledu a podle jeho reakce je jasne, ze ma problem se sebevedomim. Radeji ho netrapte a chcete -li s nim zustat i pres jeho nedostatky, reknete mu to :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 25.07.16 13:50
avatar

coco ty rady mi pomohly, ne po stránce věcné, co přesně dělat, ale v tom, že mi rádci dali za pravdu, že to není od manžela hezké a to je taková podpora ;)

Datum: 25.07.16 13:50
avatar

Myslí si že je doma sexuelně neuspokojem.Proto ty choutky na veřejnosti


doplněno 25.07.16 18:42:

Bakazov jak to tak přesně víte? Já napsal že ,,myslí si "


doplněno 25.07.16 18:51:

Ještě dodám je velice nerozumné řešit problém v manželství systémem oko za oko zub za zub.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 25.07.16 15:25
avatar

zolíku není to tak, jak píšete, je to naprosto jinak...

Datum: 25.07.16 16:01
avatar

Žolíku, jsi naprosto a úplně vedle. *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenaa
Datum: 06.08.16 09:46
To jsem zazila. Nejlepsi je delat ze ho nevidis, a sama prednim pokukovat po muzskych at je nastvany. Casem to bude lepsi. Momentalne vi ze ti to vadi a pekne si to uziva. A koukej po mladsich a uzivej si to take:-D Fakt to chce delat ze nic a zrovna koukat jinam...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 06.08.16 12:01
avatar

Lenaa, to již dělám. On vůbec nevnímá to, že před ním koukám po chlapech, není v nem ani špetka žárlivosti. Ale...přece jenom mu neco vadí a to, když sedíme se známými a já zírám na nějakého chlapce,tak manžel tedy není rád, celý se ošívá.Venku jsem zaujatě pozorovala mladíka a koutkem oka viděla v manželově obličeji úplné zděšení...takže malé dílčí úspěchy...sice je to směšné, takové praktiky v tomto věku, ale mohu to brát jako zábavu, a děkuji moc za radu všem.;)

Datum: 07.08.16 01:04
avatar

Zdravím. Maky, váš manžel se celý život (celých 40 společných let) takto otáčel za každou sukní? Pokud ne, napadá mě, že pokud máte pocit, že si nemůže pomoct, že se v podstatě tak trochu nekontroluje, mohlo by to znamenat, při jeho věku, že se může plíživě prosazovat Parkinsonova choroba. Takto to začalo u našeho dědečka. Babička se mohla zbláznit, pak se styděla s ním kamkoliv chodit. Později začal některé ženy i oslovovat. A bylo zbytečné mu cokoliv říkat. Všechno odkýval, ale nedbal. Začalo mu to kolem 62 let věku. Nemusí to tak být, jen mi to jako přes kopírák připomnělo babičku a dědu. Dnes se to dá brzdit léky, jen je potřeba včasné vyšetření. Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.16 08:37
avatar

Ido, parkinson to asi nebyl. Chování vašeho dědečka, to byla nejspíše demence. Parkinson je trošku něco jiného. Ale velmi často jdou ruku v ruce. Je to smutný příběh tak i tak.


doplněno 07.08.16 09:00:

Maky, Prkinsona sama poznáte podle třesu v rukách. Ani ne, když je má volně položené, ale když něco drží. Ruce se třesou, zvláště pak, když nese třeba hrnek nebo těžkou tašku. Pak je to patrné. Neurolog to docela umí přibrzdit. Problém je, když nechce doktora navštívit. Navíc, ta návštěva nezůstane jen jedna. Těch vyšetření je několik a ani jedno není příjemné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 07.08.16 10:31
avatar

babkazov, tak bezpečně se mu ruce netřesou, takže alespoň jedno onemocnění mohu vyloučit...díky

Od: maky®
Datum: 07.08.16 08:53
avatar

Ido, to by mne vůbec nenapadlo.Posledních deset let se toto jeho chování zvýraznilo.Dokonce jednou ve frontě zíral, přešlapoval a přežvykoval...normální to nebude.Ale při jeho cholerické povaze nelze o tom s ním v klidu promluvit.K lékaři ho nedostanu, nedošel si ani se svými chlapskými potížemi, má známé lékaře, ale nepůjde nikam. Jestli to bude něco podobného nebo přímo toto, tak to buded opravdu "hustý".Moc děkuji za radu.

Datum: 07.08.16 22:32
avatar

Zdravím. Babčo, dědeček stále žije. Je mu dnes 88 let a má Parkinsona přesně "diagnostikovanýho". Začalo se mu měnit chování tak, jak jsem popsala. Žádný třes se dlouho neprojevoval. A ani dnes není nijak výrazný. Kdo to neví, žádného třesu si nevšimne. Po CT mozku (což není ani bolestivé ani nepříjemné vyšetření a je to fofr) ho vyšetřila neuroložka, (což bylo taky rychlé, bezbolestné a taky nikterak nepříjemné), bylo jasno. Těmi vyšetřeními bych rozhodně nestrašila nikoho dalšího. Třesem to nezačne každému. To není znamení. Ale mění se osobnost, to je první příznak. Faktem je to, že se s vyšetřeními neotálelo a hned byl dědeček léčen. Pokud manžel maky nic takového nemá, je jen dobře. Nepřeju to nikomu. Ale včasné vyšetření a okamžitá léčba zachrání mnoho. Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 08.08.16 23:32

Já si myslím, že si toho je vědom, že se předvádí a myslí si že je zábavnej a přitom je trapnej. Potřebuje pozornost okolí a má ji, i když pochybnou. Asi bych vyzkoušela, jak by reagoval , kdybych dělala totéž. Zahrála bych mu ten jeho styl způsobem: "Copak tahle, ale vidíš támhletoho? Krásnej chlap, žé? A ten číšník, všiml sis, že má zajímavý oči? Ten božskej pohled ! Tý, to je asi nějakej sportovec, né? Ale má pěkný ramena, to se musí nechat. Dívej, dívej, už je tady zas. No není roztomilej?!...A tatík by snad pochopil, jak to vypadá trapně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 09.08.16 06:56
avatar

balzerko, již jsem mu to jeho chování několikrát předvedla, ale nic nepochopil. Když jsem po těch chlapech koukala, připadala jsem si dost trapně,manžel toto moje chování vůbec nevnímá.Ale zjistila jsem, že mu nejvíc vadí, když sedíme se známýma a před nimi zírám na nějakého chlapce, to je manžel celý nesvůj, začne se ošívat a vyloženě není rád.

Datum: 09.08.16 01:48
avatar
Moc se mi zamlouvala odpoved od Blesik,ze chlapec uz o tom jen mluvi,slinta a nemuze..Muj strejda byl celej zivot typ toho chlapa,ktery ma kazdou,ale ted je uz dlouho v duchodu a tak jen zvani a ja se ani nedivim, protoze chlap plnej sily,vsude sama zenska a najednou prislo stari a uz to nejde,tak ma aspon reci a cuci..Asi bych to byt vama brala s humorem a mozna bych sem tam nekde pronesla, ze uz zase slibta nad zenskou jak uz tu nekdo psal..Ja jsem asi mladsi nez vy,ale zrovna dnes me muj chlap pobavil.Sli jsme na nakup do Lidlu,kde jsme potkali holcinu neco pres 30 a fakt byla krasna.Kratka sukynka,stihle telicko nepoznamenane detma.Neslo si ji nevsimnout a i me jako zenskou zaujala.Schvalne jsem nenapadne pozorovala toho myho a on delal, ze nic.U kasy jsme zrovna na ni natrefili a jeho pohled na par vterin utkvel na ni.V aute mu pak rikam zda si te kocky vsiml a jeho odpoved?Jake? On vuuuubec netusil a ja se musela v duchu smat..Beru to s humorem, protoze je to fakt kravina..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 09.08.16 07:07
avatar

eivlis právě při nákupech se to hodně projevuje, totiž neví, kam zírat dřív, ono je rozdíl podívat se, ale takto civět...no, opravdu jak píšete, nezbudde než to brát s humorem.Ale objevila jsem, že mu hodně vadí, když někde sedíme s jeho známými a já zírám na nějakého mladíka, práve, abých mu předvedla jeho trapné chování.

Od: pt®
Datum: 09.08.16 18:47
avatar

Ženské koukají po kabelkách, po hadrech, po botech a chlapi koukají po ženských.

Ale ještě, když jsem chodila do práce, tak se občas objevil chlápek v mém věku a dělal ksichty a cukrbliky, bylo mně za něj hanba a úplně se mně zhnusil. Při tom prý byl samá ženská. No nevím, mně se tím svým vnucováním natolik hnusil, že jsem jen těžko vyřizovala s jeho osobou pracovní věci. Byl nafoukaný, jako kohout, "starý dědek", nosil značkové hadry, měl drahé auto a choval se jako puberťák. Při tom byl ženatý. Ty ženské, které zřejmě uchvátil musely mít IQ houpacího koně, jinak si to neumím představit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 12:16

,,No já se vám divím,že vás to ještě zajímá...ať kouká-mne by to bylo jedno .V těch letech žárlit,se mi zdá divné,,nechte ho žít než ty oči zavře..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 12:50
avatar

Podle mě je takové chování trapné a nepříjemné v každém věku. Na druhou stranu - je možné, že za to pán ani tak moc nemůže... možná je to nějaká postupující demence. Před několika lety jsem šla parkem v jednom větším městě a byli tam též na procházce starší manželé. Najednou se ten pán odtrhl, rozběhl se ke mně a začal kolem mě doslova poskakovat (!). Na manželku křičel - "podívej, jaká je tady hezká slečna", a na mě - "pojďte s námi, budem se procházet spolu". *ee* Paní z dálky spěchala s utrápeným výrazem; bylo to opravdu hodně nepříjemné, navíc kolem bylo plno lidí - ale pán to očividně neměl v hlavě v pořádku, i když fyzicky byl ještě dost zdatný. Diskrétně jsem zmizela...:) Potom jsem si všimla, že obtěžuje i jiné ženy a dívky. Holt to s ním jeho okolí nemělo lehké.


doplněno 10.08.16 13:46:

No, ten pán se naštěstí neobnažoval, ale co mě zarazilo - poskakoval jak malé dítě (málem po jedné noze) a pohled měl takový, jako by mě chtěl spolknout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 10.08.16 13:07
avatar

ildiko už mne také napadlo, že by to mohla být nějaká úchylka, protože při jeho inteligenci je to nepochopitelné /jak píšete trapné a nepříjemné/ chování, ono co je moc, to je moc. A ta demence...to by docela mohlo být, holt se to pozná časem, zřejmně by se to zhoršovalo, např, jak popisujete vaši příhodu v parku, nebo podobné projevy. Hlavně, aby se nezačal obnažovat...Děkuji :)

Od: maky®
Datum: 10.08.16 12:58
avatar

zavináči...než zavře oči? na prahu smrti ještě nejsme, co to dnes je věk šedesát pět... všichni .muži v našem okolí se chovají přiměřeně tomu, že jsou ve společnosti své manželky, jenom ten můj to neumí :(

Datum: 10.08.16 13:43
avatar

Určitě nejste "nad hrobem"... a mně by takové chování též vadilo - v jakémkoli věku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 10.08.16 14:09
avatar

Ještě k tomu věku. Ildiko...mému taťkovi je devadesát a všude jezdí na kole, na zdraví si nestěžuje, mamce bylo 89,když zemřela, tak proto si ještě v našem věku nepřipadám ani trochu stará, ale někomu to může připadat směšné. Dekuji ;)

Datum: 10.08.16 14:22
avatar

Pradědeček v 90 vysekával kosou obecní struhy, a to tak rychle, že mu mladí ani nemohli stačit (i ti, co to dobře uměli). :-D Jinak to máte těžké - někdo si připadá starý celý život - počínaje dvacítkou (znám takové). A potom se to s ním třeba táhne opravdu ža do smrti. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 10.08.16 16:22
avatar

Jenže každý jsme dostali do vínku naděleno jinak. někdo podlehne nemoci, jako dítě, jiný v 50 a další si žije celkem v pohodě do 90, na život a na zdraví není šablona. Jak se říká "sytý hladovému nevěří, a zdravý nemocnému" také ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 16:27
avatar

To jistě, ale nelíbí se mi, když někdo posílá druhého málem "do hrobu". To už mi fakt připomíná, že když mi bylo tak 10, myslela jsem si, že po 25. roce už je člověk starý a už ten život nemá až takovou cenu. :-D

Navíc každý sám nejlépe ví, jak se cítí. Někdo je opravdu nemocný už od mládí, a druhý je zdravý a silný ještě po osmdesátce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 22:24

Vy máte nápady,,přece může ty oči zacřít za 20 let,,tak mu to dopřejde..Tak ho nechejte ať se pokouká,,nebo s ním tedy nechoďte,když vám to vadí.Jiné řešení nevidím..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 22:52
avatar

To, co jste prve napsala, vyznělo trochu divně... Každopádně, třeba těch 20 let toto snášet není jen tak, ale jestli to má manžel opravdu od hlavy, tak s tím "Maky" asi nic nenadělá. :(Já u nás na dědině kolikrát pozoruju, jak určití staří pánové (všichni 80+) upřeně zírají třeba na 11-12 leté školačky. Sedí na lavičce a snad i vyčkávají, až ty děti půjdou ze školy (objevují se tam v ten čas). Kamarádka si toho také všimla. Jinak ti zmínění dotyční upřeně pozorují asi každou ženu, která se kolem nich mihne, ale u těch dětí je to už opravdu nechutné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 11.08.16 07:31
avatar

ildiko je to tak, jak píšete, týká se to i mého manžela, on se nekouká, on zírá a civí hlavně právě na vámi zmíněné školačky, ono kouknou se a zírat je hodně velký rozdíl, jen jsem nechtěla, aby na manžela byl pohled jako na nějakého úchyla.Vždy prohodím .- to je všude dětí co...aby si uvědomil, že se začal zajímat o děti...ale nic mu nedochází.

Od: pt®
Datum: 11.08.16 13:03
avatar

"maky", teď mně neberte moc vážně, ale co když bude opět společnost, budete se společně bavit s přáteli a najednou mužovi opět utkví jeho zrak dlouze na nějaké školačce, a Vy mu řeknete: "víš, co ti říkal, pan doktor? Ještě jednou a půjdeš do ústavu...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 11.08.16 13:30
avatar

petko *smich*

třeba bych si mohla představit, jak si vnouček /11 roků/ přivede spolužáky a já je budu šmírovat a polezou mi oči z důlků, proč by mel být tak velký rozdíl mezi dědkem a babkou, budu zírat a civět a možná i slintat...:-D

Od: pt®
Datum: 12.08.16 00:05
avatar

"maky",...*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 16:29
avatar

Maky, jestli myslíte to, co já - takové upřené zírání, jako by ten člověk viděl nějaké zjevení, tak to je asi opravdu to stejné. Zároveň ti dotyční jsou úplně duchem nepřítomni - když je pozdravíte, neodpovídají (ačkoli jindy zdraví normálně), jenom na vás civí. No, podle mě jim opravdu odchází rozum, ale tedy ti pánové, o kterých mluvím, jsou o dost starší než váš manžel (min. o 15 let). Jinak nějaké nepříjemnosti z toho klidně můžou být, to máte pravdu - není to tak dávno, co si mi známé dcera stěžovala, že se bojí chodit před barák, že se na ni sousedův děda pořád dívá - a že se to stydí říct mamce. Té holce není ani 10 *zed*, a ten děda je zrovna jeden z těch "zíračů", o kterých mluvím. Já bych se asi pro začátek anonymně zeptala v nějaké sexuologické poradně na internetu; zdá se, že to není úplně řídký jev, takže by to snad odborníci měli vědět i "na dálku".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 11.08.16 17:33
avatar

Ildiko, to bych udělat mohla, odborník by asi věděl, ale říci to manželovi, by bylo těžké, téměř nemožné, je to cholerik a má o sobě dost vysoké mínění, nikdy by nepřipustil, že s ním něco není v pořádku.Moc mi pomohlo, že zde o tom mohu psát.Asi to fakt musím přehlížet a uvidíme, co se z toho vyklube.Děkuji.

Datum: 11.08.16 19:42
avatar

Já jsem se poptala u člověka, který s tímto má zkušenosti, co takové zírání znamená (žádné podrobnosti jsem neuváděla) je to opravdu zaručeně počínající demence. :( Prý to přesně takto začíná, akorát v těch 65 je to hodně brzo. Asi by měl manžel užívat např. lecitin nebo ginkgo bilobu (raději oboje), abyste mu ještě nemusela brzy např. utírat pusu po jídle. Ono to občas mívá i takové rychlé konce. To zírání si prý takový člověk ani neuvědomuje - prostě ho něco zaujme a potom mu nějak vypne mozek a už jen hledí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 11.08.16 19:59
avatar

ildiko, moc vám děkuji, že jste tak zapátrala, on už hodně dlouho lecitin užívá, stále tvrdí, že mu dělá dobře.Dávno jsem si říkala, přece vidím dobře a nikdo kolem mne se tak divně nechová, prostě mi to nešlo na rozum. Mohu jen čekat, co bude dál, děkuji.

Datum: 11.08.16 20:07
avatar

Tak bez toho lecitinu by to pravděpodobně bylo ještě o dost horší... :( Ale možná by to chtělo najít i nějaké další podpůrné věci pro mozek, co nejvíc to zpomalit. Jinak ono je skoro jisté, že si to uvědomuje i on sám, a proto ho užívá; protože to nebývá tak, že ten člověk "zblbne" najednou - spíš má taková okna a sám o nich ví... Také jak jste psala, že na vás vyděšeně hleděl, když jste pozorovala toho mladíka - je možné, že se lekl, že už to začíná i u vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 11.08.16 20:19
avatar

ildiko, máte pravdu, když dotyčná osoba vlastní alespoń trochu přirozené inteligence, většinou si chvílema i uvědomuje, že s ním není něco v pořádku. Pravděpodobně proto se mě drží jako klíště, někdy mi připadá, že se doma sám bojí a navíc mi chce stále kupovat dárky, asi jako odškodné...asi, no dobře, budeme to muset nějak zvládnout, moc děkuji *slunce*

Datum: 11.08.16 20:22
avatar

Držím palce. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 12.08.16 08:11
avatar

ildiko, moc děkuji *slunce*

Datum: 10.08.16 22:27

maky,,vy jste mne nepochopila ať si klidně každý jak dlouho chce,,ale proti tomu aby se nekoukal nic neuděláte,,nebuďte naivní,,všichni chlapi koukají,,zbytečně žárlíte a on má z toho srandu patrně..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 20:57
avatar

Zdravím. Maky, vidím, že vám manžel dělá velké starosti. Je mi jasné, že slovo "žárlení" je naposto mimo situaci. Pravděpodobně u něj skutečně dochází ke změnám v mozku a mění mu to osobnost. Jeho vnímání vlastního chování i vaše rakce na chování jeho vyhodnocuje jinak, než je obvyklé. Moc ráda bych vám pomohla. Ale napadá mě jediné účinné řešení. Vydejte se za jeho obvodním lékařem, ale sama, a vysvětlete mu svoje poznatky. On posoudí, k čemu u manžela dochází, a protože zcela jistě manžel není s takovýmto problémem sám, lékař bude vědět, jak na to. Buď vás pošle k odbornému lékaři a vám poradí nějakou fintu, jak manžela na vyšetření dostat, nebo usoudí, že to je jen lehká změna a bude to řešit sám. Uvidíte. Ale takhle se budete trápit, a vězte, že i manželovi něco dochází, ale v hlavě má zmatek a trápí se taky, ikdyž jinak, po svém. Ale on to řešit nebude. To budete muset vy. Bohužel. Přeju odhodlání a pevné nervy. *mala* Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 21:02
avatar

Udělala bych to stejně. *palec* Rozhodně to nenechat být, protože ty konce potom nemusejí být dobré, a hodně věcí se přitom dá včas(po)zastavit, nebo velice zmírnit jejich průběh.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: maky®
Datum: 11.08.16 21:32
avatar

Ido děkuji, určitě to promyslím, poradím se, jak na to. *jasne*

Datum: 12.08.16 08:55

Ido,,,tak tohle není na doktora probůh,,,

coříct?...pane doktore -chlap se dívá na ženské co dělat ,,to je k smíchu propadla bych se studem ,,no a kam má koukat ,,na lidi kolem sebe.Ne, Mi se to zdá přemrštěné od tazatelky,,,je to neřešitelné ,,ať s ním nechodí...pokud je neoslovuje ,tak není co řešit...Ach jo,,to jsou starosti...kdyby mu bylo 30cet ale i tak ať čumí,,


doplněno 12.08.16 09:04:

Nebo,,pokud máte nějaké dobré známé domluvte se s něma,,,a jak bude čučet,ať na něho vypláznou jazyk,a třeba ječtě něco prohodí ,,třeba co čumíš dědku, ,,třeba by ho to přešlo..


doplněno 12.08.16 09:08:

Jen by mne zajímalo,jestli vám vadí.když se kouká upřeně na něco jiného co ho zaujme..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.16 12:10
avatar

Tady nejde o to, že se dívá na ženské.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.16 12:10
avatar

Tak mne napadá vtip. Přijde babička k doktorovi a povídá,,Pane doktore muj dědek blázen starý běhá na stará kolena za ženskýma.Co mám dělat? Lékař se zamyslí a odpoví, Já mám zrovna takovýho psa Ten zas běhá za auty a když to auto doběhne taky neví co s ním.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.